Yhteishaku 2021 valitut opiskelijat, Kouvolan seudun ammattiopisto

Kouvolan seudun ammattiopisto julkaisee yhteishaussa hyväksyttyjen opiskelijoiden nimet verkkosivullaan. Nimi voidaan julkaista, jos hakija on antanut siihen luvan hakulomakkeella.

UTINKATU 44

Autoalan perustutkinto
(4 ei antanut nimen julkaisulupaa)

Hakalin, Ossi Sakari
Jokivuori, Ilari Aleksanteri
Kallioniemi, Kiia Janika
Laurila, Miska Ilmari
Lyyra, Milko Markus
Mattila, Aleksi Ari Emil
Mässeli, Aapo Viljami
Saaristo, Lauri Akseli
Savela, Alex Rasmus Joonatan
Sillanpää, Miko Severi
Soikkeli, Sami Petteri
Tani, Matias Aleksander
Tolonen, Aatu Oskari
Turkkila, Kasperi Veli Kalevi

Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkinto
(5 ei antanut nimen julkaisulupaa)
Backman, Jessica Johanna
Eloranta, Moona Annika
Harju-Jeanty, Siiri Lotta
Heimonen, Iida-Sofia Vilhelmiina
Herd, Sara Peppi Vilhelmiina
Hermunen, Pulmu Alinda
Hopia, Nenna Elisa
Karvonen, Emma Matilda
Kautto, Ida Christina
Koskinen, Eeva Micaela
Kunnas, Enni Aliisa
Lahti, Johanna Eveliina
Lampila, Vera Alexandra
Mannila, Eevi Elna Kaarina
Markkanen, Ella Catarina
Mikkola, Sara Neea Anniina
Mononen, Siiri Lena Emilia
Muronranta, Nea Sofia Aleksandra
Mäkinen, Mira Jenna Marika
Ollikainen, Hilda Roosa Susanna
Puhakka, Hertta Sisko Jarintytär
Ritari, Ella Pauliina
Roitto, Sara Iida Monica
Savolainen, Tara Lotta Päivikki
Spårman, Aada Sofia Emilia
Tani, Milla Mariia
Tuviala, Miia Aleksandra
Vainonen, Emilia Sara Karoliina
Vertanen, Daniela Rebecka
Viikari, Vanessa Auli Maria

Kasvatus- ja ohjausalan perustutkinto
(7 ei antanut nimen julkaisulupaa)

Hiltunen, Venla Maria
Holopainen, Lauri Vesa August
Hotti, Emma Kristiina
Hovi, Sanni Selma Elina
Ikonen, Pinja Maaria
Kannasoja, Henna-Maria
Kauppinen, Reetta Jenny Kristiina
Koivunen, Emma Juulia Marjatta
Kujala, Tuuli Iida Emilia
Kurki, Milla Ea Vanessa
Lipiäinen, Lempi Maria
Peltola, Mimmi Hilma Sisko
Pohjonen, Noora Iida Maria
Rämä, Jutta Kaarina
Rämä, Mette Kukka Mirjami
Silto, Iitu Pirkko Annikki
Suikkanen, Emmi Anniina
Talastie, Maiju Eveliina
Telkkinen, Venla Ilona Amalia
Tulokas, Kiia Irene
Tuominen, Sami-Kristian

Lentokoneasennuksen perustutkinto
(5 ei antanut nimen julkaisulupaa)

Hellstén, Sonja Susanna
Kauppinen, Onni Elias
Kivenjuuri, Atte Einar
Lehikoinen, Tuomo Miika Henrik
Paavola, Sulo Aukusti
Pakarinen, Matias Onni Oskari
Pakarinen, Pekka Valtteri
Saali, Santeri Mikael
Silvonen, Niilo Topias
Tiilikka, Joona Kasperi

Liiketoiminnan perustutkinto
(14 ei antanut nimen julkaisulupaa)
Arposalo, Emma Elina
Cihangir, Silmu Hatice
Haimi, Otto Eemil Oskari
Hakalainen, Elmo Anselmi
Honkanen, Petra Janica
Honkanen, Sara Julia Catarina
Isokääntä, Luka Petteri
Jutila, Jere Johannes
Kantola, Krista Carolina
Keränen, Eetu Johannes
Koivisto, Aada Aino Emilia
Koivunen, Samuli Kristian
Kujala, Iida Eerika
Kurki, Eino Viljami
Kurko, Maisa Elli Pauliina
Kyllönen, Aki Matias
Kymäläinen, Niko Tuomas Juhani
Kähkönen, Jessica Sofia
Kääpä, Kaapo Anton Samuli
Laurén, Joel Pietari
Malmikoski, Unna Aurora
Marttila, Eemeli Tapio Edvin
Nevalainen, Ronja Maria Klaarastiina
Nurkka, Noel Cristofer
Punkkinen, Laura Hannele
Rämä, Ilpo Kristian
Siiskonen, Eetu Samuli
Taipale, Leevi Juhani
Toivonen, Mikael Veli Petteri
Tynys, Niia Marja Josefina
Vainikka, Aada Vilja Tuulia
Vertanen, Johanna Emilia
Vertanen, Saara Iiris Eerika
Viskari, Minttu Julia Kristiina
Vänskä, Erika Kristiina
Väänänen, Nelli Emilia

Logistiikan perustutkinto
(6 ei antanut nimen julkaisulupaa)

Eloaho, Sami Matti Eemeli
Haajanen, Roope Luca Mikael
Hyytiäinen, Manu Onni Viljami
Hälikkä, Emmi-Orvokki
Jalkanen, Eemi Joonatan
Junnola, Onni Juhani
Kola, Jaakko Johannes
Korhonen, Aaro Esa Eemeli
Korppi, Joel Noa Mikael
Kylliäinen, Atte Ossian
Lagrén, Miro Jesper Mikael
Lattu, Tim
Pallonen, Saku Severi Johannes
Pihkala, Niko Petteri
Rämä, Tuomo Olavi
Seppälä, Santtu Tapani
Turkia, Markus Urho Kristian
Varis, Topi Olavi

Matkailualan perustutkinto
(1 ei antanut nimen julkaisulupaa)

Holttinen, Samuel Onni Oliver
Huuskonen, Iina Maria
Kola, Sarah Marja Kristiina
Kuokka, Juulia Säde Sofia
Muronranta, Aada Iina Amanda
Pennanen, Elina Josefina
Raussi, Johannes Erkki Elias
Turunen, Rebekka Leena Aurora

Ravintola- ja catering-alan perustutkinto
(11 ei antanut nimen julkaisulupaa)

Aalto, Anni Jasmin
Finne, Iiris Amanda
Kesäniemi, Janita Sanna Kristiina
Kymäläinen, Mari Karoliina
Mäkelä, Elli Aada Karoliina
Seppänen, Veeti Iivari
Sivula, Elsa Ilona
Suni, Erkka Esko Iivari
Vainonen, Elina Hannele

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
(9 ei antanut nimen julkaisulupaa)

Anttas, Nella Ida Emilia
Gardemeister, Janina Jasmin Aleksandra
Gardemeister, Oona Emilia
Hirvonen, Hanna Eveliina
Honkanen, Johanna Anna Elina
Ihanamäki, Elsa-Reetta Isabella
Iivonen, Iida Aino Eriika
Ikonen, Jenna Julia
Katajala, Vilho Oskari
Kinnunen, Aino Elina
Kivistö, Elli Marianne
Kujala, Henna Maria
Lanki, Jade Josefina
Malvikko, Enni Sofia
Nieminen, Janina Ilona
Nyman, Natalie Teresa Maruzella
Pakkanen, Sofia Iida Johanna
Pelkonen, Vilma Helmi Kristiina
Pessa, Viveca Kukka-Maaria
Rantala, Viena Olivia
Rihu, Oona Annikki
Rossi, Siiri Anniina
Rutanen, Janika Helena Susanna
Sakkos, Hanna Brigitta
Sorvali, Anniina Milla Sofia
Sydänmaanlakka, Iida Anniina
Tanska, Hilma Aili Marjaana
Toivanen, Minea Teea Camilla
Vanhatalo, Joanna Sofia Julia
Vierula, Valma Aava Ellen
Viljanen, Juulianna Vilhelmiina

Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto
(10 ei antanut nimen julkaisulupaa)

Filppu, Tomi Aki Elias
Heikkilä, Erik Taavi Mikael
Heikkinen, Joona Tapani
Häkli, Tihvo Nemo Juhani
Kaiga, Daniel Jay
Kantanen, Kimi Petteri
Launne, Jesse Vili Petteri
Limarev, Artem-Viktor
Mannonen, Lauri Eero Juhani
Markkanen, Nooa Verneri
Matila, Waltteri Seelim
Mäensivu, Vili-Veikko Vihtori
Niemi, Max Anton Olavi
Niitamo, Riku Olavi
Paljakka, Eevi Anniina
Partanen, Markus Juha Mikael
Piira, Patrik Mikael
Pokki, Joni Kalle Antero
Raivio, Retu Rasmus
Raussi, Niko Janne Petteri
Räikkönen, Oskari Anton
Saarinen, Lassi Oskari
Salminen, Nooa Antti Hemminki
Salo, Sonja Maria Aurora
Simola, Miika Antti Olavi
Säyriö, Oskari Veikka Mikael
Vahter, Arttu Mikael
Vainonen, Sauli Matias
Vuorio, Joona Tapio
Ylimäki, Joosua Kalle Antero

Talotekniikan perustutkinto
(6 ei antanut nimen julkaisulupaa)

Göös, Anttu Vertti Kasperi
Heikkilä, Väinö Viljami
Järvinen, Jani Mikael Kristian
Lakka, Akseli Seminpoika
Majuri, Eelis Alfred
Nurro, Vilho Valtteri
Näkki, Niklas Juhani
Pietarinen, Antti Leevi Verner
Seppä, Anton Leevi Aleksi
Seppälä, Anton Lauri Juhani
Säyriö, Santeri Tuomas
Timperi, Niilo Veikko Matias
Turkia, Tuukka Samuli
Viskari, Leevi Juhani

Turvallisuusalan perustutkinto
(5 ei antanut nimen julkaisulupaa)

Hannola, Mari Maritta
Hartikainen, Jesse Rasmus Viljami
Junnola, Jorma Oskari Petri
Kiukas, Santeri Severi
Kiurumäki, Elmeri Ilkka Johannes
Kokko, Jimi Sebastian
Lindeman, Nea Venla Sofia
Lipiäinen, Ella Sofia
Mishchenko, Elizaveta
Nevalainen, Matias Olavi
Nieminen, Riku Joonas Olavi
Pulliainen, Teeo Veikko
Sakkara, Roope Miro Matias
Saxell, Laura Susanna
Tommiska, Väinö Matti Mikael

UTINKATU 85

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto
(4 ei antanut nimen julkaisulupaa)

Aksels, Lauri Sakari
Eskola, Miska Kristian
Hachicho, Amanda Emilia Nabila
Helikoski, Onni Toivo Daniel
Horppu, Santeri Oskari
Hänninen, Juuso Johannes
Inkinen, Lauri Kalervo
Inkinen, Veikko Petteri
Jokinen, Vensann Ross
Jopila, Elias Johannes Valtteri
Mäisti, Masi Mikael
Pieksemä, Atte Elmeri
Pöysä, Santtu Severi
Tuviala, Teemu Onni Kristian

Luonto- ja ympäristöalan perustutkinto
(2 ei antanut nimen julkaisulupaa)

Filppu, Tuukka Eetu Axel
Toivonen, Iida Maria
Varelius, Niko Valtteri

Media-alan ja kuvallisen ilmaisun perustutkinto
(4 ei antanut nimen julkaisulupaa)

Auvinen, Kiia Erika
Pessa, Anita Maija Maaret
Rätte, Topi Willem
Turppo, Lotta Karoliina
Tynys, Oona Emilia
Ylikoski, Kerttu Sylvia

Pintakäsittelyalan perustutkinto
(4 ei antanut nimen julkaisulupaa)

Ahlgren, Sebastian Tenho Daniel
Huumonen, Helmi Johanna
Laitinen, Nita Nella Emmiina
Melkko, Sanni Maria Aleksandra
Penttilä, Noora Aini Ellen
Pohjonen, Milla Inka Emilia

Rakennusalan perustutkinto

Heikkinen, Iines Helmiina
Heiskanen, Jere Ilari
Huoman, Tuukka Marius
Joutjärvi, Matias Martti Ilmari
Lampila, Justus Anssi Oskari
Lukkarinen, Miro Juhani Kristian
Mäkelä, Luka Aleksi
Mäntykivi, Aleksi Mikael Sarut
Nevalainen, Axu Arttu-Eemeli
Pekkanen, Aleksi Kimi Oskari
Pykäri, Santtu Rasmus
Redsven, Niklas Aaron Elias
Rozin, Bohdan
Seppälä, Arttu Veeti Valtteri
Sihvola, Lauri Valtteri
Tapola, Roni Dimitri
Vainonen, Leevi Antero
Wallis, Iris Ella Aurora
Vehmaa, Rami Valtteri
Väkevä, Eero Elias

Taideteollisuusalan perustutkinto, koru- ja pienesinevalmistus
(2 ei antanut nimen julkaisulupaa)

Brhane Ghebremeskel, Sami
Wikström, Axel Elias
Virola, Jesse Juho Valtteri

Taideteollisuusalan perustutkinto, käsityön ohjaustoiminnan osaamisala

Keppo, Eetu Juhani
Parén, Sofia Susanna

Taideteollisuusalan perustutkinto, sisustaja
(2 ei antanut nimen julkaisulupaa)

Harjamaa, Elli Annikki
Pajari, Annika Adele Maria

Tekstiili- ja muotialan perustutkinto
(2 ei antanut nimen julkaisulupaa)

Ahlstedt, Emmi Orvokki
Mattila, Helmi Vilhelmiina
Pulkki, Rosa Emilia Erica

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto
(6 ei antanut nimen julkaisulupaa)

Aapro, Oona Ronja Marianne
Korkka, Eemil Armas
Laukkanen, Aake Markus
Pesonen, Robin Oliver
Pääkkönen, Sami Petteri
Safronova, Natalia
Serafimovich, Nikolai
Suortti, Jonne Kristian
Valkonen, Antti Mikael

Ammatilliseen koulutukseen valmentava koulutus (VALMA)
40 hyväksyttyä opiskelijaa