KSAOsta valmistuneita

KSAOsta on valmistunut ajalla 30.5. – 18.12.2020 yhteensä 333 ammattilaista. Seuraavassa nimensä julkaisuluvan antaneet (175)

Listan lopusta löytyvät myös syksyn 2020 ylioppilaat yhdistelmäopinnoista.

Autoalan perustutkinto
Rikkinen Iisak

Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkinto
Eloranta Jonna
Hjelt Nicole
Ikonen Niina
Junkkari Jonna
Lappi Piia
Laukkanen Laura
Loikkanen Tiia
Malinen Essi
Mäntynen Silja
Niemi Sanni
Palmroos Minna
Purmonen Kaisa
Ristola Heidi
Räästi Merita
Vuorio Eve

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto
Vuorinen Valtteri

Kasvatus- ja ohjausalan perustutkinto
Aapro Neea
Koijärvi Johanna
Mikkola Roosa
Nurminen-Joutjärvi Jonna
Nyström Siiri
Piironen Sarah
Virsu Teemu

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto
Heijala Rasmus
Hiltunen Santtu

Kuntoutus-, tuki- ja ohjauspalvelujen erikoisammattitutkinto
Rantalainen Sonja
Viljamaa Jari

Kuvallisen ilmaisun perustutkinto
Ivanoff Chrisu
Nopanen Sanni
Paljakka Roosa

Lentokoneasennuksen perustutkinto
Aarresuo Santeri
Inkilä Erik
Nissinen Lassi
Palosara Iiro
Peltola Patrik

Liiketalouden perustutkinto
Hannula Pasi
Laapas Vili
Tuominen Jesse

Liiketoiminnan ammattitutkinto
Pesonen Tanja

Liiketoiminnan perustutkinto
Aleksandrova Irina
Avraham Tiia
Ewe Ellen
Galaktionov Maksim
Haapanen Jami
Hansson Gunilla
Heinänen Tatjana
Koivikko Karo
Kovalchuk Natalia
Lummemäki Krista
Malinen Janika
Mäkinen Hanna
Rämä Merja
Sahanen Sanna
Salstola Simo
Shashkova Ekaterina
Shipniagova Mariia
Viikki Julia
Viinikainen Emilia

Logistiikan perustutkinto
Ahtiainen Eero
Heinonen Juuso
Kondratjeff Veeti
Laitinen Leevi
Mäkelä Nanna
Mäkelä Veera
Nahkuri Tony
Penttilä Aleksandra
Pietilä Ilkka
Turunen Juho
Vähänen Jenna

Luonto- ja ympäristöalan perustutkinto
Jokivarsi Joni
Korpi Miika
Lehto Tuuli
Mbongo-Mpasi Rio
Sarkkinen Kia

Lähiesimiestyön ammattitutkinto
Hernesniemi Piia
Kola Soili
Nöjd-Heikkinen Tarja
Pikarinen Tarja
Räihä Auli

Matkailualan perustutkinto
Bambara Sofia
Häsä Janina
Paakkari Maiju
Nojonen Senni
Sällinen Anna

Metsäalan perustutkinto
Kovero Mika
Lithonius Marko
Tynys Petteri

Pintakäsittelyalan perustutkinto
Mäkinen Marko

Prosessiteollisuuden perustutkinto
Mendolin Ari

Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan ammattitutkinto
Frigård Marika
Hashi Quadro
Heikkilä Tiina
Hfeidh Adel
Hämäläinen Pirjo
Järvinen Kitte
Karttunen Eveliina
Kerosi Steve
Kuutamo Heli
Laitinen Tiia
Lindfors Taru
Loikala Piia
Mahamud Ali Fadumo
Outinen Sari
Rantonen Tuija
Riihimäki Riitta
Urbmets Laila
Yrjölä Anne

Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan erikoisammattitutkinto
Laitinen Tiia
Luode-Paakkinen Teresa
Savenius Sanna

Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan perustutkinto
Hussein Dubad Maryan
Sugal Abduqadir

Puuteollisuuden perustutkinto
Haapaniemi Mika

Rakennusalan perustutkinto
Hallikas Joona
Ikonen Aapo
Inkilä Santeri

Ravintola- ja catering-alan perustutkinto
Barrow Kebba
Chanthuek Amphon
Drakunova Anna
Hermonen Mary
Hyppönen Riki
Khianninen Svetlana
Koponen Iryna
Mohammed Ali Yuseef
Partiainen Emma
Pegonen Irina
Somyen Samran

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
Anttila Emma
Hellberg Laura
Hyvärinen Jere
Karkulahti-Hoppman Tanja
Kokkola Heli
Koskelainen Veera
Manninen Julia
Muhonen-Vahla Jenna
Niipala-Vikström Katja
Niva Oxana
Ojala Aada
Peltola Mimmi
Poikala Maria
Puumalainen Leena
Reijonen Roosa
Ruuth Linda
Säyriö Suvi
Takács Erika
Turpeinen Suvi
Turunen Jenny
Tuviala Tuija

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto
Mauno Severi
Piibemann Hugo
Soasepp Gren

Talotekniikan perustutkinto
Fihlman Leevi
Karsikas Aapo
Mettälä Juho
Ulenius Joona

Tekstiili- ja muotialan perustutkinto
Kautto Nea
Lahti Suvi
Pasi Pinja
Vahtra Elina

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto
Soikka Pavel

Tullialan ammattitutkinto
Innanen Paula
Lievonen Jarkko

Turvallisuusalan ammattitutkinto
Huttunen Kimmo
Junnonen Ari
Karppinen Juho
Makkonen Aku-Pekka
Ristava Toni
Skyttä Teemu

Turvallisuusalan perustutkinto
Andersson Topi
Koskelin Veera
Silvonen Kiia

Työvalmennuksen erikoisammattitutkinto
Hämäläinen Marjo

Verhoilu- ja sisustusalan perustutkinto
Salonen Matleena

Syksyn 2020 ylioppilaat yhdistelmäopinnoista

Andersson Iina Jenna Julia (Kaksoistutkinto),
Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto, Datanomi

Huttunen Henni-Anniina (Kaksoistutkinto),
Liiketalouden perustutkinto, Merkonomi

Hämäläinen Janine Aada Micaela (Kaksoistutkinto),
Liiketalouden perustutkinto, Merkonomi

Karjalainen Miia Pauliina (Kaksoistutkinto),
Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, Lähihoitaja

Lohman Inka Evita Kristina (Kaksoistutkinto),
Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, Lähihoitaja

Pääkkönen Santeri Matias (Kaksoistutkinto),
Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, Kokki

Räty Maria Kristiina (Kaksoistutkinto),
Käsi- ja taideteollisuusalan perustutkinto, Artesaani

Sjöblom Joni-Matti Oskari (Kaksoistutkinto),
Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, Sähköasentaja

Taskinen Teresa Maaret Annika (Kolmoistutkinto),
Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, Lähihoitaja