Kouvolan seudun ammattiopiston valmistuneet 1.1.–28.5.2021

(nimen julkaisuluvan antaneet)

Autoalan perustutkinto
Haikonen Aleksi
Heiskanen Petri
Hyppönen Jamppa
Hyvärinen Jere
Korpivaara Topi
Käki Samuli
Mäkelä Lauri
Niininen Lassi
Ritola Niko
Seppälä Antti
Tuviala Tuukka (stipendi: Autoharrastaja Risto Ketonen)

Elintarvikealan perustutkinto
Mynttinen Minna
Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkinto
Arola Enni
Cleve-Prüfer Helena (stipendi: Kymin osakeyhtiön 100-vuotissäätiö)
Forsman Emma
Henttu Juulia
Iitti Elli
Kinnunen Oili (stipendi: Lions Club Ladyt)
Kokko Hanna (stipendi: Lions Club Ladyt)
Kuiri Milla
Kuusisto Karoliina
Laitinen Liinu
Lammi Karoliina
Leussu Miska
Nieminen Heidi
Parkkonen Anni
Rautamies Anni
Ristola Heidi (stipendi: Raino Kukkosen 70-vuotissäätiö)
Ronkainen Senni
Savolainen Oona
Stam Eveliina (stipendi: Kymin osakeyhtiön 100-vuotissäätiö)
Telkkinen Helmi (stipendi: SIM Finland Oy)
Toivanen Linda

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto
Hyppönen Emil

Kasvatus- ja ohjausalan perustutkinto
Kelloniemi Leanne
Malminen Pia (stipendi: Kymin osakeyhtiön 100-vuotissäätiö)
Mattila Johanna

Kauneudenhoitoalan perustutkinto
Penttinen Anni

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto
Hartikainen Rene (stipendi: Lumon Oy)
Koukonen Iivari
Kärki Juho
Kärkkäinen Väinö
Lampila Kasim
Mäkelä Eetu
Salmi Juhapekka
Seppälä Perttu
Soikkeli Henri
Tuomala Antti-Pekka
Vainio Janne

Kuntoutus-, tuki- ja ohjauspalvelujen erikoisammattitutkinto
Ahola Emmi
Kaitainen Niina
Suur-Näkki Maarit
Ukkola Marita

Kuvallisen ilmaisun perustutkinto
Hovatov Isabella
Koivula Veera
Seppälä Retriika

Lentokoneasennuksen perustutkinto
Aho Tuomas (stipendi: Finnair Oyj)
Airos Sulo (stipendi: Patria Aviation Oy)
Hänninen Niklas
Järvimäki Valtteri
Järvinen Kalle
Lehmusmetsä Lassi
Lundgren Daniel (stipendi: Patria Aviation Oy)
Nivala Juuso (stipendi: Kymin osakeyhtiön 100-vuotissäätiö)
Rossi Aki
Toiviainen Miika (stipendi: Utin Ilmakilta ry)
Viantie Markku

Liiketoiminnan ammattitutkinto
Helin Tero
Hämäläinen Mia
Hänninen Outi
Järvinen Heli
Karell Suvi
Mustonen Riikka
Pervykh Lev
Virtanen Sofia

Liiketoiminnan perustutkinto
Kannelniemi Noora (stipendi: Kouvolan Liikemiesyhdistys ry)
Kemppainen Saana (stipendi: Kouvolan Liikemiesyhdistys ry)
Leskinen Susanna
Lindroos Paula (stipendi: Kouvolan Liikemiesyhdistys ry)
Salonaho Tuomas (stipendi: Lions Club, Kouvola/Hansa)
Soinio Aaro
Toivonen Nicklas
Virtanen Erno

Logistiikan perustutkinto
Arola Anni (stipendi: Kymin osakeyhtiön 100-vuotissäätiö)
Huovila Ville
Jussila Herman
Kaukonen Arto
Kukkonen Petri
Kylliäinen Eemeli
Lyyra Aati
Mynttinen Ilkka
Nurmi Marja
Sedergren Nikolas (stipendi: Kymin osakeyhtiön 100-vuotissäätiö)
Siponen Sanna
Tevaniemi Jami
Vihanta Tiina

Luonto- ja ympäristöalan perustutkinto
Karvonen Tarja
Leskinen Katja
Muikku Jarmo (stipendi: Kymin osakeyhtiön 100-vuotissäätiö)
Paakko Asta (stipendi: Kymin osakeyhtiön 100-vuotissäätiö)
Seppälä Teemu
Stjernberg Jonna
Uusi-Simola Laura (stipendi: Raino Kukkosen 70 – vuotissäätiö)

Lähiesimiestyön ammattitutkinto
Hinttula Outi
Juvonen Minna
Paakkunainen Roosa
Snygg Arja
Sundström Minna
Virtanen Anu

Matkailualan perustutkinto
Paajanen Mirka
Salonen Kaisa

Media-alan ja kuvallisen ilmaisun perustutkinto
Dufva Sara-Alisa (stipendit: Kymin osakeyhtiön 100-vuotissäätiö ja Mannerheimin Lastensuojeluliitto, Kouvolan osasto)
Krautsuk Linda (stipendi: Kouvolan Mielenterveysreura ry)
Nissinen Kaisa (stipendi: Kouvolan Mielenterveysreura ry)
Tarula Petra (stipendi: Kouvolan Mielenterveysreura ry)
Tatarintseva Stella (stipendi: Kouvolan Mielenterveysreura ry)
Uotila Kielo (stipendi: Kouvolan Mielenterveysreura ry)

Metsäalan ammattitutkinto
Tonteri Roope (stipendi: Raino Kukkosen 70 -vuotissäätiö)
Metsäalan perustutkinto
Siltanen Päivi
Vajamaa Kimmo (stipendi: Kymin osakeyhtiön 100-vuotissäätiö)

Pintakäsittelyalan perustutkinto
Hermunen Eveliina
Suutari Pauli
Teikari Tuukka
Tuominen Katri
Tyynelä Mira

Prosessiteollisuuden perustutkinto
Berg Lauri
Hämäläinen Jasse (stipendi: Kymin Osakeyhtiön 100-vuotissäätiö)
Kytöjärvi Miko
Laatunen Petri (stipendi: Solvay Chemicals Finland Oy)
Peltola Kimi (stipendi: Lumon Oy)
Rantala Nuutti

Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan ammattitutkinto
Asikainen Saranya
Egorova Elena
Gardemeister Johanna
Kujala Marjo
Lehtinen Heidi (stipendi: Kymin osakeyhtiön 100-vuotissäätiö)
Niemelä Kirsi
Niskanen Sirpa
Reivolahti Kristiina
Tolsa Tuula (stipendi: Kymin osakeyhtiön 100-vuotissäätiö)
Töytäri Sari
Vaittinen Vesa

Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan erikoisammattitutkinto
Paasonen Petri
Pohjolainen Jari

Puuteollisuuden perustutkinto
Suomalainen Sanna

Rakennusalan perustutkinto
Alajääski Mico
Eklund Niko (stipendi: Kymin osakeyhtiön 100-vuotissäätiö)
Hyry Ilmari
Härmä Mitro
Koivula Lauri
Kuparinen Miska (stipendi: Kymin osakeyhtiön 100-vuotissäätiö)
Norta Tapio
Paloniemi Konsta
Sipiläinen Joona
Solvang Lars

Ravintola- ja catering-alan perustutkinto
Haapakoski Veera
Koppanen Jonatan
Rentto Veera (stipendi: Kymin osakeyhtiön 100-vuotissäätiö)

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
Ahola Emma (stipendi: Tehy)
Ahonen Janna (stipendi: Kymin osakeyhtiön 100-vuotissäätiö)
Ahvenainen Viivi
Göös Heidi
Hautapaakkanen Santeri
Hokkanen Tommi
Huovila Anni
Hussi Miska
Juhola Ella
Kaakinen Anni
Katajisto Essi
Kauppila Susan
Korppi Jenni
Kuusisto Nea
Laaksonen Linda
Lampila Suvi
Lantta Taru
Lappalainen Juuso
Laulainen Jenniina
Lehtoranta Siru
Leinonen Leena
Lindholm Heidi
Littman Vilma
Lomperi Jade
Markkanen Sini (stipendi: Mannerheimin Lastensuojeluliitto, Kouvolan osasto)
Morozova Eva (stipendi: Superin Kymenlaakson yksityissektori ao 713ry)
Niemi Tarja
Paakkanen Jenni
Paavilainen Soili
Pajarinen Joonas
Perintö Aada (stipendi: Kymenlaakson sydänpiirin toimisto)
Rantala Riikka (stipendi: Kymin osakeyhtiön 100-vuotissäätiö)
Rasalahti Pinja
Raunu Milja
Rautiainen Katariina
Reininsalo Päivi (stipendi: Kymin osakeyhtiön 100-vuotissäätiö)
Salonen Jonna
Salonen Siiri
Soykel Daria
Suojala Nea
Tatarintseva Olga
Tiikkainen Saija
Tyni Outi
Uwizeyimana Innocent
Vahter Anni
Vaija Milka
Virta Kristiina
Virtanen Ulla

Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto
Aho Ville
Frimodig Tuomas
Gertsch Antti
Hyvönen Teija
Jalo Mikko
Jormanainen Kaapo
Kaartinen Joonas
Kaddouri Khalid
Karhunen Jani
Kukkola Jesse (stipendi: Kymin Osakeyhtiön 100-vuotissäätiö)
Kuusela Ville (stipendi: Kouvolan Sähkötyöntekijäin Osasto ry)
Laine Leevi
Launne Joni (stipendi: Kymin Osakeyhtiön 100-vuotissäätiö)
Lindström Aku
Lång Arttu (stipendi: Lumon Oy)
Matilainen Valtteri
Nevalainen Roni
Nevalainen Tatu
Oikari Matti
Orpana Kati
Pelkonen Atte
Saarela Veli
Salonen Sami (stipendi: Kouvolan Sähkötyöntekijäin Osasto ry)
Seppälä Aleksi
Seppälä Arttu
Viherlehto Niko
Villman Eerik
Yrjönen Jere

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto
Volanen Aleksi

Taideteollisuusalan perustutkinto
Heino Tommi
Kiviniemi Tiia
Kolehmainen Taika (stipendi: Kymin osakeyhtiön 100-vuotissäätiö)
Laukkanen Janette
Leppänen Jonna
Myllymäki Sonja
Nevander Elsi
Palotsaari Niina
Raiskio Stella
Salo Anniina (stipendi: Kymin osakeyhtiön 100-vuotissäätiö)
Salo Teemu
Vuoti Hanna-Leena
Ylä-Rautio Emma

Talotekniikan ammattitutkinto
Alajääski Heini
Toikander Jani

Talotekniikan perustutkinto
Hinkkurinen Arto
Korhonen Jesperi (stipendi: Kouvolan LVI-yhdistys ry)
Lindroos Patrik (stipendi: Kouvolan LVI-yhdistys ry)
Nieminen Mauno (stipendi: Kouvolan LVI-yhdistys ry)
Punakivi Jarno
Seleznev Vladimir

Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto
Bragge Elias (stipendi: Kymin Osakeyhtiön 100-vuotissäätiö)
Hyvärinen Tomi
Kosonen Leo
Mäkinen Aatu
Mättölä Jani
Niemi Jere (stipendit: Kymin Osakeyhtiön 100-vuotissäätiö ja Taitaja-stipendi)
Perttola Arttu
Simola Pyry

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto
Järvinen Eliisa
Korhonen Niklas
Kylliäinen Jimi (stipendi: Kymin osakeyhtiön 100-vuotissäätiö)
Lehesvirta Sakari
Patjas Juuso
Rintala Toni
Toijanen Veeti
Tuominen Tuomo

Tullialan ammattitutkinto
Eerola Sini
Heikkinen Aliisa
Junna Laura
Kiili Nikolas
Kinnari Inkeri
Kuivalainen Sanna
Manner Jenna
Metsämuuronen Sanna
Puttonen Mikko
Pykäri Sari
Pyökkilehto Mia
Rautsa-Halonen Anu
Reunanen Emmi
Rongas Mikko
Warsell Miika

Tuotantotekniikan ammattitutkinto
Huilla Jarkko
Lång Mikko

Turvallisuusalan ammattitutkinto
Laine Jan

Turvallisuusalan perustutkinto
Finne Paavo
Häkälä Sara
Joukainen Timi
Kivimaa Tuukka
Marttila Taika-Tuulia
Mäkelä Tatu
Naukkarinen Maija
Nevalainen Niilo
Nokkanen Anniina (stipendi: Kymin osakeyhtiön 100-vuotissäätiö)
Suutari Saija
Tapola Kaapo
Toropainen Jussi
Turunen Sami
Tylli Roope

Verhoilu- ja sisustusalan perustutkinto
Karsikas Laura

Onnea valmistunut!
Seuraavaan elämänvaiheeseen saat vinkkejä valmistuvalle-sivulta.