Kouvolan seudun ammattiopistoon kevään 2020 haussa valitut opiskelijat

UTINKATU 44

Autoalan perustutkinto

(3 ei antanut nimen julkaisulupaa)

Askola, Jesse Kasperi
Forsman, Niko Tapani
Göös, Anttu Vertti Kasperi
Hållman, Veeti Alvari
Koivisto, Roope Reijo Vihtori
Nokkanen, Valtteri Ville Tapani
Outinen, Konsta Vili Valtteri
Palander, Roope Oskari
Parkkali, Janica Iida Johanna
Ristola, Veeti Pekka
Ropo, Tuomas Leo Henrik
Salola, Konsta Mikael
Turunen, Matti Kristian
Ursin, Eeli Elmeri
Vainio, Essi Anna Maria
Valkonen, Ville Otto Akseli
Veckman, Samu Jasper Johannes

Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkinto
(12 ei antanut nimen julkaisulupaa)

Çinar, Zara Berfin
Hillberg, Rita Johanna Daniela
Honkaniemi, Tessa Tiia
Karhu, Karoliina Ellinoora
Keinänen, Sanna Maria
Konttinen, Kristian Jesse A
Korhola, Jenni Katariina
Kärkkäinen, Noora Emilia
Laine, Sanni Maria Matilda
Lehtimäki, Jessica Aura Emilia
Marmor, Ada-Lia Kristina
Mykkänen, Jenny Mirjami
Mynttinen, Iiris Viivi Marja
Pajalo, Nita-Sofia Nicole
Perez Sarria, Leidy Adela
Pesur, Kristel
Porkka, Ella Ilona
Ruuska, Mona Matleena
Räikkönen, Suvi Tuuli
Sipari, Rosa Maria Joanna
Suikkanen, Emmi Anniina
Suojala, Nelli-Johanna
Tähtinen, Elli Minttu Julia
Vainikka, Heidi Maria
Valve, Riina Tuulia
Venho, Sanna Marjaana

Kasvatus- ja ohjausalan perustutkinto
(1 ei antanut nimen julkaisulupaa)

Aalto, Anni Alina
Aho, Emilia Isabella
Aksels, Vili Sakari
Ala-Krekola, Anni Suvi Elina
Brandt-Ojala, Hanne Tuulikki
Einola, Hannamari
Huumonen, Vilma Juulia
Hyvärinen, Sandra Satu Annikki
Hyvönen, Lassi Viljami
Hämäläinen, Susanna Emilia
Häyry, Anni Inkeri
Ihonen, Oona Alisa
Janhunen, Miko Jesperi
Jähi, Erkki Aleksanteri
Järvinen, Sini Vilma
Laitinen, Nita Nella Emmiina
Lempinen, Aisha Melek Angelika
Lesonen, Ronja Aliisa
Lindberg, Lotta Emilia
Linden, Aatu Eevertti
Muikku, Saana Unna-Inari
Mustonen, Milla Susanna
Mäisti, Riikka Hilja Kasmira
Mässeli, Lotta Karoliina
Nicklén, Aksel Erik Sakari
Niemelä, Nea Maria
Niinivaara, Nora Jenna Julia
Parkkonen, Sara Maria
Pohjonen, Milla Inka Emilia
Raanoja, Ada Maria
Riihimäki, Inka Milja Maikki
Salo, Heta Mette Maria
Salo, Jasmin Simran
Seppälä, Tessa Karoliina
Soininen, Lassi Ilmari
Sormunen, Silja Maria Johanna
Väyrynen, Helmi Anja Elisabet
Zitron, Rebecca Aleksiina
Zitron, Ronja Melina Serafiina

Lentokoneasennuksen perustutkinto
(1 ei antanut nimen julkaisulupaa)

Evans, Luukas Elijah
Huomo, Andreas Joni Sebastian
Huuskonen, Antti Kristian
Kettunen, Eetu Kasperi
Kinnunen, Ville Valtteri
Kumpulainen, Emmi Tuulia
Liimatainen, Otso Johan Kristian
Mäkelä, Aleksi Elias
Palokangas, Eetu Juhani
Pokkinen, Aleksanteri Mikael Sakari
Puumalainen, Tomas Taavi Eino
Saastamoinen, Sisu Aaron
Savolainen, Kim Juhani
Toivanen, Tuomas Eero Antero

Liiketoiminnan perustutkinto
(8 ei antanut nimen julkaisulupaa)

Aalto, Delila Tuulia
Aaltonen, Joni Mikael
Floman, Eemeli Kuisma Severi
Häkälä, Siiri Maria Katariina
Kekäläinen, Neetta Eveliina
Kemppainen, Saana Jasmiina
Kinnunen, Venla Mirjami
Kokko, Kasper Veli Matias
Korhonen, Marikki Ella Eerika
Kujala, Jenna Sofia
Kulonen, Eino Onni Kalevi
Kymäläinen, Salla Lea Maria
Kähkönen, Atte Valtteri
Laaksonen, Roni Olavi Sebastian
Laitinen, Veeti Lauri Aleksi
Laukka, Niko Waltteri
Lehtinen, Anni Helena
Liikka, Miia-Matilda
Lukarinen, Anna-Maria
Lyytikäinen, Elias Luca Viljami
Martiskainen, Riiko Johannes
Mehtonen, Peppi Inkeri
Määttänen, Eveliina Henrietta
Nieminen, Aleksi Johannes
Niinimäki, Esko Antti Taavetti
Nikula, Vilho Sulo Sakari
Pelkonen, Pinja Patricia
Pippola, Jere Lauri Eemeli
Pyykönen, Veeti Otto Aleksi
Pöyry, Elmeri Johannes S
Rautio, Nico Eevert
Rämänen, Senni Tuula Matilda
Salakka, Inka Tuulikki
Salo, Eetu Aleksi Eemeli
Sinkkonen, Arttu Sakari
Taponen, Jason
Toivonen, Jesse Matias
Toivonen, Tino Rasmus Mikael
Turunen, Ronja Saimi Amanda
Uotila, Veeti Ilari
Veijanen, Jenna Laura Helena
Väkevä, Suvi Tuuli Kristiina

Logistiikan perustutkinto
(2 ei antanut nimen julkaisulupaa)

Haajanen, Roope Luca Mikael
Hasu, Jaakko Onni Antero
Hynynen, Toivo Juhani
Ignatius, Renne Willy Veikko
Junnola, Eveliina Emma Julia
Kattelus, Iida Maria Vilhelmiina
Koskinen, Leo Markku Anton
Kuukka, Olli Emil
Liikka, Kasper Eino Juhani
Mäkinen, Joni Mikael
Määttä, Teemu Johannes
Nurmi, Joni Matti Petteri
Närvänen, Joona Tapani
Rytteri, Nico Tommi Tapani
Sundström, Kasperi Konsta Olavi
Tuominen, Justus Emil Tapio
Turkki, Heikki Eemil Ilmari
Väänänen, Veikko Matias

Matkailualan perustutkinto
(2 ei antanut nimen julkaisulupaa)

Bergström, Julia Sofia
Isitman, Berfin Rosda
Kosonen, Peppi-Lotta Valentina
Lehtinen, Aada Leea Anneli
Lehtinen, Kiia Tarja Mari
Marttinen, Emilia Essi Marika
Tammentie, Petteri Herman
Toikka, Petra Annikki Sylvia

Prosessiteollisuuden perustutkinto
(5 ei antanut nimen julkaisulupaa)

Eskola, Jere Jasper
Heijala, Nella Roosa
Holopainen, Eemil Aleksanteri
Kumpulainen, Paavo Elias
Lankila, Jose Olavi
Lehesvirta, Lauri Kalevi
Penttilä, Niko Markku Tapio
Suojala, Luka Santeri
Tamminen, Tuomas Aaro Ensio
Uotila, Tomi Aleksi

Ravintola- ja catering-alan perustutkinto
(4 ei antanut nimen julkaisulupaa)

Filppu, Teijo Arsi Tapio
Heimala, Kaarlo Miro Tapio
Hietakallio, Sinna Marianne
Holopainen, Lauri Vesa August
Hyökki, Oiva Einar
Ikonen, Rasmus Benjamin Kalervo
Juntto, Riikka Aino Elina
Jutila, Jere Johannes
Kangas, Aarne Tuomas Tapio
Kilpinen, Marjo Kristiina
Kolehmainen, Jesse Pertti
Kovanen, Roope Kristian
Laulainen, Tiia Liisa Susanna
Laurila, Jyry Mikael
Lindström, Saku Kristian
Mukkila, Niilo Olavi
Nykänen, Eemil Vili Aukusti
Parviainen, Tirliina Matilda
Venho, Lasse Olli Veikko
Virta, Neea Julia
Vuohelainen, Verna Elina

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
(1 ei antanut nimen julkaisulupaa)

Aalto, Lotta Suvi-Tuuli
Aalto, Miina Meri-Kukka
Aho, Anni Eeva Karoliina
Cheldavi, Mohammad
Einola, Viivi Julia
Eskola, Ella Amanda
Halonen, Sanna Katariina
Hannola, Vilma Emilia Kristiina
Heinonen, Minttu Anniina
Hämäläinen, Veera Ella Maria
Jeilani Osman, Zeinab
Järvenkylä, Iita-Liina Maaria
Koivula, Anni Karoliina
Kousa, Siiri Karoliina
Kunttu, Melina Siiri Sofia
Kurvits, Andra
Laitinen, Viivi Sofia
Luoma, Aino Elina
Mustonen, Ella Emilia
Niemi, Meri Marika
Nieminen, Netta Aurora
Oikarinen, Teea Mariel
Ojala, Eevi Amanda
Peltola, Väinö Antti Valdemar
Ranta, Milla Helmi Eerika
Redsven, Milana Ida Sofia
Rönkkönen, Janina Maria
Simola, Juulia Jenna Jaana
Sorvo, Riina Marjaana
Suominen, Jemina Jasmin
Sågbom, Niklas Mikael
Timoska, Miro Konsta
Toivonen, Iida Maria
Turkkila, Maura Ellen Mariia
Tykkälä, Minda Nea Marita
Volanen, Iina Maria Pauliina
Vuori, Enni Maaga Joanna
Ylimäki, Matilda Lilja Tuulia
Zerni, Topias Lauri Tapani

Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto
(6 ei antanut nimen julkaisulupaa)

Ahtiainen, Toni Toivo Einar
Alanen, Kasper Juhani
Gardemeister, Tony Sauli Santeri
Hakkarainen, Onni Pentti Antero
Harju, Eetu Juhani Jalmari
Haukkala, Perttu Pellervo
Heikkilä, Luka Eemeli
Jokivaara, Elmeri Juho Viljami
Joutjärvi, Aatu Viljami
Joutjärvi, Joakim Julius
Joutjärvi, Joonas Juhani
Katajainen, Jaakko Tapio
Kautoniemi, Miro Samuel
Kossila, Jonatan Jimi Johannes
Kotilainen, Leevi Tapio
Lautala, Lalli Erno Valtteri
Lehtinen, Oskari Lauri Emil
Leussu, Pietu Veikka Juhani
Liila, Kai-Henrik Kalevi
Löppönen, Onni Juhani
Malmberg, Matias Joakim
Merta, Leevi Topias Kristian
Mäkelä, Tommi Juhani
Okka, Justus Risto Sakari
Oksanen, Joonas Puri Ratana
Paukkunen, Patrik Petteri
Ristola, Veeti Timo Leonard
Sinkkonen, Matias Mikko Valtteri
Sipola, Roope Santeri
Tauru, Samu Viljam
Toivonen, Iia-Maria
Tylli, Lauri Juhani
Vikman, Niko Sakari
Yrjölä, Mikko Tapio

Talotekniikan perustutkinto
(9 ei antanut nimen julkaisulupaa)

Ahvenainen, Joona Antti Matias
Ala-Turkia, Veeti Marcus Ilmari
Barkman, Mikael Juhani
Engblom, Eetu Jukka Mikael
Eskola, Ville Aleksi
Forsström, Saku Joonas Petteri
Frimodig, Antti Eemil Aleksi
Hakala, Jonne Aimo Santeri
Helin, Iivari Kalervo
Hämäläinen, Tuukka Tapani
Jaakkola, Eetu Veikka Eemeli
Jokivirta, Eetu Leevi Antero
Kelkka, Antti Kasper
Kononen, Alberto Leonardo Kalevi
Kyyhkynen, Axel Niko Juhani
Laakso, Saku Juhani
Leppänen, Henri Johannes
Lindeman, Dimitri Terno Allan
Mattila, Teemu Miikka Kristian
Mechelin, Miikka Casimir
Mäki, Joonas Ilmari
Nyman, Aleksi Robert
Ovaskainen, Toni Ilmari
Peni, Kaapo Pietari
Pilli, Arttu Mikael
Reponen, Nooa Nestori
Sahlman, Ville Matias
Santala, Atte Mikael
Suikula, Miro Kaarlo Matias
Suvanto, Tuukka Juha Pekka
Turunen, Atte Perttu Petteri

Turvallisuusalan perustutkinto
(1 ei antanut nimen julkaisulupaa)

Ahlstedt, Piitu Liina Kristiina
Honkanen, Miika Henrik Antero
Hurtta, Valtteri Sulo Alexander
Joukainen, Jiri Ilkka Santeri
Kainulainen, Minna Maarit Vilhelmiina
Kinnunen, Aapo Hermanni
Lehtinen, Oskari Veikko Aukusti
Lojander, Emma Lotta Amanda
Mäkelä, Mikael Patrick
Pakkanen, Tiitus Joni Johannes
Partanen, Pyry Veikka Sakari
Pelimer, Gelbert Nino
Ruohola, Onni Eevert
Setälä, Veeti Samuel
Siitonen, Rico Alex Oliver
Sinkkonen, Aapo Eevert Aleksanteri
Sipola, Siiri Heini Mirella
Telkkinen, Antti Juhani
Timonen, Silja Sofia

UTINKATU 85

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto
(4 ei antanut nimen julkaisulupaa)

Juuso, Emma Linnea Karoliina
Järvelin, Patrik Urho August
Kokkonen, Kimi Kalervo
Lehtola, Jesse Veeti Tapani
Maho, Jonni Julius Elmeri
Malleus, Aapo Hannu Ilmari
Mäkelä, Iita Hanna Maarit
Palander, Arttu Erik
Paljakka, Rasmus Tarmo Antero
Raappana, Kalle Olavi
Ramazani, Serwar
Ruokosuo, Tico Tapio
Räikkönen, Aleksi Konsta Kasperi
Sihvonen, Joni Aleksi
Tenhunen, Matias Petteri
Vierula, Veeti Emil Ossian

Luonto- ja ympäristöalan perustutkinto
(3 ei antanut nimen julkaisulupaa)

Mäkeläinen, Niko Antero
Niemi, Neija Iida Maria

Media-alan ja kuvallisen ilmaisun perustutkinto
(2 ei antanut nimen julkaisulupaa)

Inberg, Sini Emilia
Liimatta, Lotta Matilda
Myyryläinen, Ninni Emilia
Partanen, Ronja Anni Sofia
Skippari, Riikka Aurora
Tiainen, Jimi Verner
Tyyskä, Eveliina Elli-Noora
Vuorio, Neea Hanna Kristiina

Pintakäsittelyalan perustutkinto
(2 ei antanut nimen julkaisulupaa)

Ahlfors, Ranya Anastasia
Halonen, Laura Anniina
Leppäkoski, Joni Petteri
Niskanen, Pyry-Iivari Kristian
Paljakka, Roosa-Maria Tarita
Sirenius, Veera Vieno Ilona
Tapola, Saimi Tessa Inkeri
Valjakka, Katariina Emilia

Rakennusalan perustutkinto
(3 ei antanut nimen julkaisulupaa)

Byckling, Janina Jenni Marjaana
Harjula, Matias Joonatan
Hartikainen, Aleksi Emil
Isokääntä, Luka Petteri
Kuusela, Jasmo Mio Mattias
Laine, Kaapo Antto
Mauno, Atso Samuli
Mihkelson, Märt
Salonen, Severi Mikael
Sarkkinen, Jesse Valtteri
Tiihonen, Tapio Aarne Johannes
Tonttila, Tomi Oskari
Tuppurainen, Rene Anthony
Valtonen, Jimi Eero Aleksanteri
Vertanen, Lauri Johannes Samuel
Volanen, Veeti Mikael
Vähäkuopus, Juhani Tapio

Taideteollisuusalan perustutkinto, koru- ja pienesinevalmistus
(2 ei antanut nimen julkaisulupaa)

Hakalahti, Mette Johanna
Kemppainen, Atte Olavi
Pakkanen, Sofia Amalia
Vainio, Elina Katariina

Taideteollisuusalan perustutkinto, käsityön ohjaustoiminnan osaamisala

Anttila, Jenni Joanna Janniina
Mäki, Perttu Kalevi
Reponen, Olivia Hannele
Veck, Susanna Aurora Kaste-Helmi

Taideteollisuusalan perustutkinto, sisustaja

Ahvenainen, Jenna Juulia
Anttalainen, Kaisa-Leena Kristiina
Granqvist, Jenni Emilia
Hachicho, Amanda Emilia Nabila
Laitinen, Sisu Mitja Oliver
Pulli, Emma Anita
Sihvola, Ronja Tuisku Petriina

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto
(5 ei antanut nimen julkaisulupaa)

Aho, Sampo Aappo Tapani
Erkkilä, Antti Marcus Kristian
Heikari, Riku Lenni Rasmus
Inginmaa, Atte Petteri
Kauhanen, Ossi Olavi
Lunkka, Joona Mirko Tapani
Niemi, Juuso Eino Juhannuksenpoika
Parén, Eetu Juhani
Pesonen, Veeti Valtteri
Rahikainen, Oskari Emil
Riekkinen, Niko Heikki Aleksi
Rika, Olli Matti Oskari
Sihvola, Jere Ukko Antero
Sivonen, Vikke Aleksanteri
Vainikka, Samuli Niko Antero