2021 kesä-joulukuussa KSAOsta valmistui 367 ammattilaista. Onnittelut kaikille!

Valmistuneita kesä-joulukuussa 2021 on 367 ja heistä nimenjulkaisuluvan on antanut 208 opiskelijaa.

Autoalan perustutkinto
Aktas Ufuk
Moilanen Julius
Nurkka Tommi
Palmu Teemu
Ravattinen Topias
Saarela Tuomas
Seppä Heimo
Torkkeli Toni

Elintarvikealan perustutkinto
Auvinen Tiina
Kajavalta Anna
Kankala Saara

Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkinto
Anttila Mari (stipendi: KSAO stipendirahasto)
Juntunen Jaana
Järvelä Jonna
Liukkonen Viivi
Miettinen Sanni
Nikkonen Erika
Paukkunen Heidi (stipendi: KSAO stipendirahasto)
Puhakka Sanna
Rötkö Jenni
Takala Lotta

Kasvatus- ja ohjausalan perustutkinto
Ala-Krekola Maarit
Alastalo Pinja
Salo Sofia
Sani Tia
Saurila Eemeli
Tapper Topias

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto
Kohomäki Eetu
Pohjonen Ville
Rahikainen Joni
Savolainen Vladislav

Liiketalouden perustutkinto
Karhu Johanna
Mustonen Niko
Vaerma Vertti

Liiketoiminnan ammattitutkinto
Kuokka Jesse
Toikander Annielina

Liiketoiminnan perustutkinto
Arsenev Vladimir
Belik Olga
Elonen Joonas
Guseva Galina
Hadded Heta
Hakalahti Meea
Hamo Dizwar
Hämäläinen Paavo
Jäntti Oliver
Karhu Arto
Karhumaa Sirpa (stipendi: Teollisuuden- ja liikkeenharjoittajain Seura Pamaus ry)
Kirriland Heleri (stipendi: Teollisuuden- ja liikkeenharjoittajain Seura Pamaus ry)
Koskinen U-ma
Lipiäinen Olavi (stipendi: Teollisuuden- ja liikkeenharjoittajain Seura Pamaus ry)
Luhamaa Helen
Malvikko Joona
Mattinen Jenna
Mesfin Tsehaye
Mäkelä Tiina
Nicoara Radu
Niemi Jiri
Niinivuori Mikael
Peltola Katri
Pöllänen Vilho
Rantala Joonatan
Salkkio Satu
Sarkkinen Tatiana
Savina Marina
Toikander Annielina
Tuovi Elmo
Valariutta Vertti
Virkkula Veera

Logistiikan perustutkinto
Arposalo Eetu
Attia Mostafa
Ben Hammouda Anwar
Holttinen Viljami
Jokimäki Kira (stipendi: KSAO stipendirahasto)
Puukka Otto

Lukkoseppämestarin erikoisammattitutkinto
Sipilä Joel

Luonto- ja ympäristöalan perustutkinto
Henttonen Anna (stipendi: KSAO stipendirahasto)
Kantola Etti (stipendi: KSAO stipendirahasto)
Laine Anni
Le Goudivèze Marine
Leppänen Leevi
Pajarinen Tarja
Punttila Jenni
Riihelä Kristian
Sampo Iikka

Lähiesimiestyön ammattitutkinto
Arola Johanna
Hyrylä Marika
Laitinen Tiia
Marttinen Anna
Niinimäki Jari
Partanen Henri
Pessa Juha
Summanen Niina
Vucinic Svjetlana

Matkailualan perustutkinto
Kokkonen Laura (stipendi: KSAO stipendirahasto)
Laakkonen Mika
Lahtinen Ano

Media-alan ja kuvallisen ilmaisun perustutkinto
Kantele Sari (stipendi: KSAO stipendirahasto)
Kotiranta Suvi
Pitkäoja Olivia
Tervo Yulia

Metsäalan perustutkinto
Hietanen Miro
Stam Gunnar

Mielenterveys- ja päihdetyön erikoisammattitutkinto
Nyström Krista

Prosessiteollisuuden perustutkinto
Ekroth Markus
Kapiainen Simo
Liiri Eemeli

Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan ammattitutkinto
Hietala Heidi
Kajava Marina
Kalliokuusi Teija
Koskelainen Katja
Kottila Anne
Lantta Marianna
Laurikainen Miko
Lehti Miina
Mykkänen Miia
Mäkelä Minka
Ristola-Lintunen Kati
Yrjölä Kirsi (stipendi: KSAO stipendirahasto)

Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan erikoisammattitutkinto
Mäensivu Niko

Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan perustutkinto
Grön Wanphen
Hyppänen Lutchila
Kappinen Anna
Kouri Omaima
Laitinen Tero
Pureto Naruemon

Rakennusalan perustutkinto
Ahola Kaapo
Anttila Aki
Hannola Tero (stipendi: Talonrakennusteollisuus ry, Lahti-Kymen piiri)
Hietamies Jere
Ihalainen Lauri
Ollila Eelis
Peltonen Akseli

Ravintola- ja catering-alan perustutkinto
Alturki Ibrahim
Bergman Jesse
Fedotov Alexander
Hyvärinen Iida
Hänninen Nina
Juntto Riikka (stipendi: KSAO stipendirahasto)
Ketonen Katariina
Moskaleva Irina
Oksanen Samuli
Tarakkamäki Benjamin (stipendi: KSAO stipendirahasto)
Toikka Saima
Torniainen Ella
Vartiala Elias

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
Aalto Marika
Aaltonen Olga
Beckman Jasmine
Espo Fiia
Friberg Kaisa
Frisk Henna
Hälikkä Kaisa (stipendi: Super)
Hämäläinen Tiia
Ikonen Kirsi
Inkeröinen Mira Super
Jokela Niina
Junnola Eveliina Emma Julia
Järveläinen Janne
Järvinen Mari
Kanerva Julia
Kattelus Eemeli
Kekki Aino
Kemppi Rosa (stipendi: Tehy)
Keränen Hanna
Koskinen Karoliina
Kovero Siru
Kuusela Veeti
Lehtomäki Petra
Lempinen Suvi
Liekkinen Sini
Lutz Nina
Määttänen Niina
Nuttunen Anton
Pennanen Jarkko
Saari Anna-Kaisa
Saarimäki Anni
Saarinen Sirke
Seppänen Pinja
Systä Sami
Vehmaa Mira
Vikman Reija
Värä Daria
Västilä Maarit

Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto
Baranov Mikhael
Kalenius Joni
Pehkonen Juha-Pekka
Vähäkuopus Marko

Taideteollisuusalan perustutkinto
Herranen Jonna
Pakarinen Jenny
Reinikainen Juha
Sundqvist Katriina

Talotekniikan perustutkinto
Leskinen Kimi

Tekstiili- ja muotialan perustutkinto
Haapanen Joanna
Kononen Alessandra
Sormunen Ilana

Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto
Miettinen Roope

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto
Ahokas Niko
Haila Risto
Haukkavuori Iiro
Reijasto Eetu

Tullialan ammattitutkinto
Ahola Pekka
Fagerström Mika
Karttunen Toni
Lehtinen Terhi
Loikkanen Johanna
Timoskainen Mika
Tuunanen Elisa

Turvallisuusalan perustutkinto
Forsström Saga
Tamminen Joni (stipendi: KSAO stipendirahasto)
Tapola Salka

Verhoilu- ja sisustusalan perustutkinto
Pusa Tytti