Ammattiopistoon valitut opiskelijat
Julkaistu to 14 kesä, 2012 08:00

Alla listaus toimipisteittäin Kouvolan seudun ammattiopistoon valituista opiskelijoista, jotka ovat antaneet luvan nimensä julkaisuun. Kaikkien valittujen nimet ovat nähtävillä toimipisteiden ovissa. Opiskelijoiden kotipaikka on Kouvola, ellei toisin ole mainittu.

Vailntakirjeet postitetaan opiskelupaikan saaneille 14.6. alkaen. Koulutukseen valittujen on vahvistettava opiskelupaikka viimeistään 28.6.2012. Onnittelut valituille uusille opiskelijoille. KSAO:n lukuvuosi käynnistyy 14.8.2012

Täyttämättä jääviä paikkoja haetaan kesän täydennyshaussa 6.-13.7.2012 Hakeminen tapahtuu nettiosoitteessa: http://www.opintopolku.fi. Muista myös Ammattistartti!


HUOM! nimesi ei näy listalla, mikäli olet kieltänyt sen julkaisun nettisivuilla.

TEKNIIKKA, KELTAKANGAS

Kone- ja metallialan perustutkinto, koneenasentaja
Ekman Sami
Hagert Rikhard
Huusari Matias
Jurvanen Tero
Kortelainen Jesse
Kykkänen Joni
Lehtinen Jesse
Liikkanen Miika
Myllylä Matti
Puumalainen Aleksi
Pöysä Perttu
Ravattinen Timo
Sahanen Markus
Skippari Niko
Tilli Henri
Tuominen Danny
Vanhanen Lauri
Virtanen Samu

KULTTUURI
Käsi- ja taideteollisuusalan perustutkinto, Artesaani

Koru- ja pienesinevalmistus

Eloranta Heidi
Harinen Tomi
Jourio Kira
Korkiakangas Anja, Vantaa
Laaksonen Niina
Mäkelä Hanna
Nurminen Sasha, Hämeenlinna
Paatero Petra, Kotka
Palotsaari Niina
Pauna Sini
Pitkäoja Sofia
Rautio Karoliina, Kesälahti
Roitto Hanna
Salonen Enni
Sipola Inka
Uusitalo Kaisa-Mari, Paltamo
Österberg Minttu, Lahti

TEKNIIKKA JA PALVELUT, KUUSANKOSKI

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokki

Aho Inga
Alanko Maria
Auvinen Juulia
Heikkilä Miia
Heikkinen Sonja
Hietala Elina
Hietala Laura
Hilden Ilpo
Huomo Heini
Inkeroinen Anja
Jäppinen Susanna
Kukkola Joonas
Kuokka Sini
Lampén Susanne
Lampiranta Miia
Laurinantti Masi
Ojanen Sampsa
Paakinaho Hannu
Punkkinen Tino
Pöllänen Atro
Ruhtinas Christian, Iitti
Rusi Janika
Saarela Jesse
Soininen Jenita
Terilä Janina

Kone- ja metallialan perustutkinto, koneistaja / levyseppähitsaaja

Farah Mohamed, Vaasa
Halkola Max
Huovila Sami
Jokiranta Janne, Kotka
Kalenius Mikko
Kemppi Tuukka
Keränen Samuli
Kokko Tony
Konga Leevi
Koso Kalle
Kuokkanen Niko
Kuusela Arsi
Laiho Teemu, Iitti
Laurell Jonah
Laurinmaa Valtteri
Lehtinen Erno, Iitti
Lipponen Teemu
Loikkanen Riku
Luusuaniemi Joel
Mahmud Ahmad Hunar
Mustonen Valtteri
Mykkänen Atte
Nurkka Harri, Luumäki
Paananen Joonas
Paljakka Saku
Parkki Tomi
Partanen Juuso
Penttilä Riku
Rahkonen Sami
Rasalahti Jesse
Riikonen Anton
Rytkölä Toni
Salminen Janne
Tuomala Jere
Valkonen Ismo
Väkevä Joni

Rakennusalan perustutkinto, talonrakentaja

Frimodig Santeri
Hållman Kim
Jauho Ulla-Maija
Kainulainen Toni
Kiviö Joonas
Kokko Matias
Komi Wäinö
Komonen Niko
Lahtinen Joona
Lainejärvi Juho, Luumäki
Lipponen Tomi, Mäntyharju
Mannila Kia
Orava Ahti
Perttula Ville
Pesonen Jere
Pursiainen Jani
Räsänen Aaro
Saarinen Lauri
Salah Safwat
Salonen Juuso, Kotka
Seppälä Niklas
Sillanpää Erkki
Siren Toni
Tylli Janne
Vainio Matias
Valjakka Sami
Valtonen Tommi
Westermark Carlos, Pyhtää

Rakennusalan perustutkinto, maarakentaja

Arkhipov Philipp
Autere Miko
Fihlman Waltteri
Huomo Konsta
Kaarlenpoika Saku
Kajander Elias
Laaksonen Jesse
Mankki Joonas
Morina Arian
Nuuttila Samuel
Paakala Jani
Riiheläinen Pasi
Rämä Heikki
Sipari Miko
Tähtinen Konsta
Valtonen Toni
Välimäki Aapeli
Weckström Niko
Åkerblom Eetu

Restaurointiala
Airaksinen Rosa, Imatra
Atkins Linda, Kotka
Gallen-Kallela Erik, Helsinki
Hallikas Rebecca
Hotti Mikko
Krastin Kristina
Mustonen Anna, Ruvaslahti
Paasonen Noora, Lahti
Raanoja Roosa
Raussi Reetta, Kotka
Salminen Essi
Tasanen Martti
Vornanen Tuomo

Stailausala
Aatola Emmi, Kotka
Ahvenainen Julia
Amizil Jasmin, Kotka
Hannikainen Terhi, Lahti
Holopainen Tiia
Huuhtanen Saara, Helsinki
Jaakkola Johanna
Korpivaara Amanda
Malinen Essi
Mauno Roosa
Niskanen Iida, Kotka
Nissinen Celia, Kerava
Patjas Eveliina
Pilli Reetta
Rantoja Linda
Salmi Linda
Salminen Suvi, Hämeenlinna
Suovanen Jenna, Lieto
Sutela Veera
Vottonen Jasmina

Pintakäsittelyalan perustutkinto, Maalari
Davidila Juulia
Georgiadis Christian
Haaraoja Heidi
Kokkonen Sini
Koskinen Essi
Lehtikangas Sanni
Mustonen Mira, Joutseno
Ojala Lassi
Pääkkönen Miika
Salonen Laura
Skyttä Tiina
Suvanto Janne
Tikka Susanna, Taavetti
Toikka Saana
Yrjölä Joni

SOSIAALI- JA TERVEYS

Sosiaali- ja terveysalan pt, lähihoitaja

Aalto Susanna
Ahtiainen Erika
Aslan Erdal
Backman Janette, Ruotsinpyhtää
Eskola Kati
Finne Jenny, Iitti
Gröhn Essi
Haapala Henna
Haimi Riia
Hannikainen Emma
Harju Miisa
Helkiö Jenni
Hietala Milla, Orimattila
Hjerppe Essi
Honkanen Saara
Huotari Iina
Jalo Emma
Jalo Sami
Kalenius Emilia
Karjamaa Roni
Kohonen Iida, Mäntyharju
Koivunen Riina, Iitti
Koponen Jenni
Kosonen Mari
Laamanen Jenni
Lampinen Vilma
Lantta Marianna
Lautamatti Aini
Liekola Heli
Lindelin Heidi
Lääveri Lilli
Makkonen Hannele
Mauno Johanna
Mononen Taija
Mäkelä Elli
Mäkelä Jenny-Marie
Mäkimattila Niko
Niemelä Sini
Niemi Essi
Niskala Riikka-Maria
Norppa Pipsa
Ojala Riina
Okker Sonja
Pakkanen Susanna
Pilli Niina
Pohjonen Mira
Porkka Anni
Purho Eija, Mäntyharju
Pyörre Ida
Pääkkönen Miia
Riihelä Marika
Rinne Mira
Sakkara Pinja
Salmi Sinna, Iitti
Siekkeli Anni
Siren Julia
Suutari Pinja, Savitaipale
Taanila Janni
Turku Tanja
Tvilling Mirette
Tylli Cecilia
Tyrjälä Mervi
Töyrylä Ira, Lapinjärvi
Valtavaara Sini-Roosa
Vartiainen Toni
Vertanen Essi
Villberg Essi, Orimattila
Volanen Ella, Mäntyharju
Vättö Minna
Ylijoki Roosa

TEKNIIKKA JA PALVELUT, KOUVOLA

Puualan perustutkinto, puuseppä
Eronen Joel
Heikkilä Tomi
Hinkkurinen Jimi, Ratula
Hovi Niko
Jaakkola Kasimir
Korja Jaakko
Lipponen Lassi
Luiste Eero
Saine Jesse
Salminen Lasse
Sommarberg Markus
Sorvari Eetu
Sundqvist Matias
Telkkinen Matias
Tynkkynen Anton

Tekstiili- ja vaatetusalan perustutkinto, Vaatetusompelija
Haapsaari Krista-Sisko, Taavetti
Heinonen Johanna
Mikkonen Jenna
Nakari Ida
Siltala Salla
Vättö Elina
Ylinen Jenna

Talotekniikan perustutkinto, putkiasentaja/ilmastointiasentaja

Ahola Tomi
Ala-Krekola Tomi
Elo Eetu
Eskola Sammy
Gardemeister Jesse
Heinikainen Jori
Ihanus Niko
Kallioinen Aleksi
Karjalainen Nico
Kirvesniemi Pyry
Kiuru Iiro
Kola Jesse
Kultanen Teemu
Kääriäinen Sami
Laine Lassi
Lehtimaa Jesse
Meriluoto Arttu
Metso Sami
Nironen Roope
Nurmela Joona
Pertamo Juho-Perttu
Pöyry Tony
Rantanen Joona
Reiman Martin
Romoi Jiri
Ruotsalainen Miikka
Rusila Panu
Saari Juha
Salonen Elmeri
Siitonen Jerry
Sivonen Samuel
Toikka Jesse
Tommiska Daniel
Turtinen Topi
Töttö Vilbert
Vainikka Tomi
Vierre Teemu

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, sähköasentaja/automaatioasentaja

Ahola Aleksi
Alho Joel
Anttila Kimi
Elo Ville
Hietanen Juho, Iitti
Holopainen Niko
Hyppänen Lassi
Iitti Otto
Kankkunen Jutta
Kaskinen Aleksi
Khayat Asraf, Iitti
Kitunen Tomi
Koso Tuomas
Kähärä Teemu-Pekka
Laaksonen Lassi
Lahtinen Leevi
Lankinen Joel
Lindberg Mika
Lindström Valtteri
Niemi Henri
Nikka Jesse
Oikamo Matias
Pousi Okko
Ramula Niko
Ramula Ola-Mihkku, Iitti
Rimppi Veli
Salmi Juuso
Salminen Markus
Sarapelto Paavo
Savurinne Pekko
Siekkeli Juuso
Sihvonen Patrik
Simonsson Ville
Sippu Aleksi
Suurkuukka Jesse
Tilli Mikke
Vilenius Iiro
Virtanen Lauri

Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto, elektroniikka-asentaja

Aho Teemu
Ahokas Niko, Luumäki
Heinonen Roope, Iitti
Hyppänen Tuomas
Juura Juha
Kinnunen Jesse
Koskelainen Eetu
Mattheakis Konstantinos
Niiranen Iiro, Luumäki
Pohjoisvirta Jukka, Kotka
Rossi Tuukka
Suoknuuti Mikko
Veijalainen Jami
Vilkko Niko

Autoalan perustutkinto, ajoneuvoasentaja

Airaksinen Mika
Heinonen Mika
Hovén Eetu, Lapinjärvi
Hämäläinen Joni
Irtola Niko
Jäntti Rasmus
Kapiainen Topi
Kelloniitty Konsta
Komulainen Atte
Korpela Jere
Kovanen Iida
Kujanpää Onni
Kunnasluoto Joonas
Kärnä Teemu, Lapinjärvi
Laitinen Lassi
Lampinen Niko
Lantta Riku
Lantta Kasperi
Lehtomäki Jutta, Lappeenranta
Lindberg Arttu
Lindroos Erik, Iitti
Lohi Atte
Mäkelä Teemu
Nisula Aleksi
Paatinen Janne
Pakkanen Jami
Pesiö Simo
Pätäri Paula
Saari Matias
Seppälä Saku
Tompuri Santeri
Tuomainen Niko, Iitti
Virtanen Lassi Santeri
Virtanen Lassi Petteri
Virtanen Jimmy

Logistiikan perustutkinto, autonkuljettaja/yhdistelmäajoneuvonkuljettaja

Anttila Tuomas
Eerola Antti
Hyttinen Nenna
Kosenoja Ville, Luumäki
Koskiranta Tino
Leppänen Juha
Loikala Mikko, Iitti
Mustonen Taneli
Ovaska Henna
Pääkkönen Miikka
Rantala Jarkko
Ronkonen Joni
Rämä Mikko
Salminen Miikka
Salo Tuomas
Simola Jesse
Tankka Miika
Ukkonen Olli

Lentokoneasennuksen perustutkinto, lentokoneasentaja (helikopteriasentaja)

Holopainen Otto, Porvoo
Kokkonen Teemu, Vihti
Kosonen Elias
Kähärä Aatu
Käkelä Karo
Lahtinen Juho
Matikainen Kari, Salo
Mouloud Ali Bardo Addin, Savukoski
Pyötsiä Pauli
Seppänen Joonas, Tuusula


Turvallisuusalan perustutkinto, turvallisuusvalvoja

Ala-Mäyry Oskar
Hermunen Juho
Hujanen Vilma
Jääsmaa Juulia
Knutti Sini
Koho Rebekka
Kurvinen Konsta
Majanne Manu
Niemi Riikka, Valkeakoski
Ojala Tino
Paakkinen Jenna
Paavilainen Jasminen, Lapinjärvi
Pesu Eeva
Raivio Jimi
Rautio Tomi
Rouhiainen Oskari
Valkjärvi Julie
Weckström Eveliina

Hiusalan perustutkinto, parturi-kampaaja

Aus Heleri, Kotka
Halkola Janita, Kotka
Hartikainen Noora
Lallukka Elisa, Nastola
Lippo Paula, Kotka
Mankki Selina
Mannila Nea
Mustonen Tia
Mäisti Tiia
Potinkara Heli
Puttonen Iida
Repo Iida-Amalia, Kotka
Rimpineva Ida, Kotka
Riuttala Vilja
Salama Oona
Sammalniemi Elisa
Sihvonen Janita
Tiihonen Veera, Kotka
Vaikkinen Niia

Hotelli-, ravintola- ja cateringalan pt, kokki

Davidsson Siiri
Hoffrén Teea
Holm Petri
Jääskeläinen Ville
Kankainen Joni
Kankala Janne
Kemppinen Eetu
Kilpeläinen Julia, Lahti
Kivekäs Teemu
Kivelä Jutta
Kokkonen Tiia
Korhonen Ronja
Kujala Nea
Kukkonen Sonja
Kylliäinen Sanni
Lahdenne Miia
Maamela Risto
Markkanen Riina
Mikhaltsevich Tamara
Möller Jasmin, Mäntyharju
Nieminen Senni
Onishko Tanja
Ora Annika
Partanen Jooa
Perätalo Anni, Iitti
Piepponen Niko
Rissanen Jukka
Rämö Siiri
Salovaara Anni
Sihvola Suvi
Sirjonen Henna
Siukola Tytti
Sunikka Emmi
Vanhatalo Jonna
Vilkman Noora
Virjala Annika
Välikivi Tia

LIIKETALOUS

Liiketalouden perustutkinto, merkonomi, pk

Aho Katri
Alén Lari
Arola Simo
Berg Jenni
Filppu Juho
Filppu Taru
Haatainen Miika
Heikkilä Elisa
Herranen Marianne, Iitti
Hiltunen Mira
Hovi Emma
Hytönen Iida
Hämäläinen Henna
Junni Marianne, Savitaipale
Kajander Essi
Kalpio Rosa
Kaipiainen Helinä
Karhunen Pihla
Karjalainen Eetu
Katajisto Elina
Kenttälä Juho
Kivinen Siiri
Knutti Angelica
Knutti Heidi
Korpelainen Toni
Koskinen Nenna, Iitti
Kuiri Riikka
Kujala Janne
Laari Noora, Savitaipale
Lammi Ida-Maria
Lautala Annika
Levänen Teemu
Lipsanen Lotta
Lonka Anni
Manninen Jari
Markku Matleena
Martiskainen Anu, Lieksa
Mäkelä Annastiina
Mäkinen Toni
Niemi Peppi
Nikula Veera
Ollila Erika
Paavilainen Anu
Partanen Santeri
Raitovuori Julia
Ranta Veikko
Raskala Jannica
Sakala Juho
Salmi Laura
Saura Laura
Setälä Roosa
Sillanpää Janina
Sipari Sini
Sivula Lauri
Suokas Jose
Tapola Laura
Tapola Tiia
Vaikkinen Niko
Vainio Mira
Vähäuski Joel
Wass Jenna
Wass Rosa-Mari
Österberg Dos Santos Anna

Liiketalouden perustutkinto, merkonomi, yo

Jääskeläinen Milla
Korjala Kaisa
Myllys Anna, Rautjärvi


Matkailualan pt, matkailuvirkailija, pk
Hautaviita Pertti
Järvimäki Jasmin, Porvoo
Kangas Viivi
Kullberg Jessica, Espoo
Kumpulainen Julia, Kotka
Laurila Essi
Lindblad Toni
Lupunen Julia
Pasi Susanna
Patjas Sami
Pio Senni
Saarimäki Janina
Seppä Elina
Skippari Oona
Ståhlberg Iida
Taipale Heli
Vanhala Netta
Virtanen Jonna, Padasjoki
Ylitalo Emilia, Luumäki

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto, datanomi (käytön tuen koulutusohjelma), pk
Ala-Krekola Niko
Danska Amanda
Honkanen Joel
Kaleton Samuel
Karo Joni, Nastola
Koivunen Jussi
Kokki Riku-Petteri
Kovasiipi Joona
Kuningas Elli, Luumäki
Kuusela Jesse
Lampila Otto
Mankki Toni
Mauranen Oleksi
Nieminen Taneli
Nurmo Justus
Rajamäki Juho
Rantanen Juuso, Iitti
Siiropää Atte
Silvennoinen Perttu
Tirkkonen Pekka

Tieto- ja viestintätekniikan pt, datanomi (ohjelmistotuotannon koulutusohjelma), pk

Jussila Ida-Maria
Järvinen Santeri
Kajander Samuel, Lappeenranta
Kauhanen Aleksi
Kauranen Jaakko, Järvenpää
Korhola Samuli
Kyllästinen Jani
Manns Alex, Karjaa
Marin Ati-Matias
Mildh Veeti
Paaso Riina
Peltonen Toni
Pyykkönen Jenni, Hamina
Riihelä Mikko
Turunen Eetu
Varjokari Joonas, Helsinki
Vuorinen Atte
Vuorinen Jere
Åman Tommy, Järvenpää

LUONNONVARA

Luonto- ja ympäristöalan perustutkinto, ympäristönhoitaja, pk

Jokinen Okki-Valtteri, Porvoo
Leppänen Anniina, Kotka
Nurminen Ida, Kotka
Tamminen Tanja


Luonto- ja ympäristöalan perustutkinto, ympäristönhoitaja, yo

Karimaa Sanna, Pyhtää

Maatalousalan perustutkinto, maaseutuyrittäjä

Ala-Krekola Joona
Andelin Jenni
Arola Jaana
Huuskonen Heidi
Koste Anu-Riikka
Kurhinen Nicklas
Niemelä Jussi, Iitti
Pieksemä Eetu
Pulkki Johanna
Puuri Antti
Rantanen Sini, Hämeenkoski
Reijo Tiina
Uronen Ira, Lemi
Viljanen Jesse, Iitti
Villikka Tommi
Virtanen Elia, Iitti