Lukuvuodelle 2008-2009 valitut opiskelijat
Julkaistu ma 16 kesä, 2008 11:35

Kulttuuri
Liiketalous
Sosiaali ja terveys
Luonnonvara
Tekniikka ja palvelut, Anjalankoski
Tekniikka ja palvelut, Kouvola
Tekniikka ja palvelut, Kuusankoski

 

Kulttuuri, Kouvola

Käsi- ja taideteollisuusalan perustutkinto, artesaani
 

Esinesuunnittelun ja –valmistuksen koulutusohjelma, koru- ja pienesinevalmistus:

Airikka Heidi, Kouvola
Iskala Heidi, Kouvola
Herranen Netta, Kotka
Ikonen Maarit, Lahti
Tennberg Laura, Pernajan vanhakylä
Jalkanen Mia, Anjalankoski
Leino Thomas, Kouvola
Nippala Katja, Oravala
Ojapalo Katri, Kausala
Pasanen Pauliina, Koria
Pyötsiä Mira, Utti
Räty Noona, Kuusankoski
Sallinen Julia, Imatra
Taipale Hanna, Kuusankoski
Tenhunen Minna, Kouvola
Teräväinen Aleksi, Kouvola
Tikka Suvi, Kotka
Vyyryläinen Jenita, Anjalankoski


Tekstiilin ja vaatetuksen suunnittelun ja valmistuksen koulutusohjelma, vaatetus:
Aaltonen Pia, Mäntsälä
Immonen Anni, Kouvola
Karnaattu Elli, Ahvio
Koskinen Kaisastiina, Kotka
Kukkonen Tiia, Kouvola
Lensu Sonia, Lappeenranta
Nieminen Laura, Kuusankoski
Nurmi Taina, Koria
Pitkänen Emmi, Kouvola
Pohjanviita Heidi, Loviisa
Sipola Saara, Kuusankoski                   

Ympäristönsuunnittelun ja rakentamisen koulutusohjelma, restaurointimaalaus- ja puutyö:

Backman Jasmin, Kuninkaankylä
Honkanen Henna-Mari, Imatra
Joukainen Miia, Kuusankoski
Karjanmaa Roosa, Valkeala
Klem Mari-Johanna, Anjalankoski
Kotola Juho, Kouvola
Kurvinen Jenna, Anjalankoski
Laurila Roosa-Riitta, Kausala
Lavikka Virva, Kotka
Lumiaho Aino, Valkeala
Metso Anni, Koria
Nupponen Joonas, Koria
Pehkonen Sinna, Kouvola
Rantasalo Satu, Husula
Ravantti Miia, Kouvola
Saltanovskaja Valentina, Kausala
Sillanpää Jani, Koria
Smirnov Maxim, Koria

Ympäristönsuunnittelun ja rakentamisen koulutusohjelma, huonekalurestaurointi ja verhoilu: 
                          
Hurskainen Eija, Kangasniemi
Kettunen Anna-Maarit, Valkeala
Kokkonen Heidi, Kerimäki
Liikkanen Noora, Hamina
Lind Maarit, Vierumäki
Okka Minna, Kouvola
Rutila Eveliina, Kouvola



 

   
 Liiketalous, Kouvola
 
 

 Liiketalouden perustutkinto, merkonomi

Aho Vilma, Anjalankoski
Amponsah Paavo, Kuusankoski
Anttila Johanna, Pyhtää
Forsström Patrik, Kuusankoski
Gröndahl Minna, Lapinjärvi
Harjumaaskola Lilli, Kuusankoski
Hassan Sakari, Kouvola
Hasu Tiia, Anjalankoski
Havila Henna, Kouvola
Heikkilä Roosa, Anjalankoski
Herranen Jonna, Valkeala
Hämäläinen Antti, Kouvola
Hämäläinen Niko, Jyväskylä
Härkönen Toni, Valkeala
Junnola Eveliina, Kuusankoski
Juura Anna-Maria, Anjalankoski
Kariste Anitta, Anjalankoski
Karnaattu Inka, Anjalankoski
Kelkka Minna, Anjalankoski
Kuitikka Jonna, Kouvola
Kuitikka Kiira, Kouvola
Kytö Henry, Kuusankoski
Laaksonen Ida, Kouvola
Laine Vuokko, Kotka
Lappi Samuli, Kouvola
Lehtoranta Emmi, Anjalankoski
Lindberg Anni, Jaala
Lindén Joonas, Kotka
Lääveri Satu, Kuusankoski
Lönn Janette, Helsinki
Makkonen Johanna, Kouvola
Makkonen Marianna, Valkeala
Mannila Tuula, Elimäki
Melkko Elina, Kouvola
Metsäranta Camilla, Kouvola
Moilanen Elmo, Kuusankoski
Mörsäri Laura, Anjalankoski
Naroma Anette, Valkeala
Nieminen Emilia, Anjalankoski
Ojanen Jutta, Kouvola
Paakala Santeri, Anjalankoski
Paloniemi Arttu, Kouvola
Parkki Piia, Anjalankoski
Perkiö Henna, Kouvola
Pienimäki Ella, Kuusankoski
Rantala Annika, Kouvola
Rautio Julia, Anjalankoski
Reinikkala Kiia, Kotka
Ripatti Heli, Kouvola
Ristiranta Sami, Kouvola
Ruottinen Tuukka, Anjalankoski
Räsänen Aki, Anjalankoski
Räsänen Minna, Anjalankoski
Saarinen Kristiina, Kuusankoski
Salonen Samu, Kouvola
Salovirta Joonas, Kouvola
Siira Elina, Valkeala
Siiropää Lauri, Kouvola
Särkkä Laura, Kouvola
Tervonen Hanna, Kuusankoski
Trudov Dmitri, Kajaani
Tuominen Matias, Kuusankoski
Turpeinen Riia, Elimäki
Ulenius Petra, Anjalankoski
Uotila Niko, Kouvola
Vanhalakka Hilla, Kuusankoski
Vihmalo Jania, Jämsä
Viljanen Henri, Kouvola
Virtanen Elmeri, Kouvola
Willigsman Toni, Kuusankoski

 Tietojenkäsittelyn perustutkinto, datanomi

Forsström Iina, Kuusankoski
Hasu Elmo, Lapinjärvi
Hoikka Joonas, Anjalankoski
Karhu Aku, Nokia
Karhu Elina, Valkeala
Kela Krista, Iitti
Koskinen Aatu, Kuusankoski
Kuntonen Mikko, Kuusankoski
Kämppi Kari, Porvoo
Loponen Juha-Matti, Valkeala
Luusuanniemi Teemu, Kouvola
Lyytikäinen Rami, Kuusankoski
Marttila Noora, Kouvola
Mattila Kalle, Anjalankoski
Mynttinen Simo, Anjalankoski
Mäkelä Atte, Kouvola
Mäki-Paakkanen Niko, Valkeala
Nikkanen Niilo, Kouvola
Perätalo Pasi, Kuusankoski
Ruotsalainen Vilma, Kouvola
Soininen Jenika, Kuusankoski
Udd Henrik, Kouvola
Virtanen Nico, Anjalankoski


Matkailualan perustutkinto, matkailuvirkailija

Halonen Sanna, Iitti
Kuidunen Lilja, Kouvola
Niskala Riikka, Valkeala
Nylund Jenna, Valkeala
Pöysä Noora, Anjalankoski
Ruostekoski Henna, Kouvola
Salovaara Hanna, Elimäki
Suni Riikka, Ruotsinpyhtää
Toivanen Siiri, Anjalankoski
Vaija Emilia, Kuusankoski
Vorho Titta, Anjalankoski
Vyyryläinen Jenny, Anjalankoski

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   
 Sosiaali ja terveys, Kuusankoski

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja:
 


peruskoulupohjainen linja:

Aapro Jenni, Koria
Aarnio Jonna, Anjalankoski
Alajääski Sanni, Anjalankoski
Azboy Belda, Anjalankoski
Eskelinen Janita, Kuusankoski
Eskola Laura, Kuusankoski
Eteläpää Jesse, Kouvola
Haapaniemi Jasmin, Kausala
Haimi Sari, Utti
Heikkinen Ella-Meija, Kouvola
Helimaa Niina, Kouvola
Hilden Sari, Sippola
Holopainen Heta, Poitsila
Häkkinen Tia, Kouvola
Hämäläinen Sami, Kouvola
Hämäläinen Suvi, Kouvola
Hölsä Maisa, Valkeala
Joukainen Heli, Valkeala
Järvinen Petra, Kouvola
Järvinen Jennamiia, Koria
Jääskeläinen Jenna, Anjalankoski
Kaalinpää Sini, Kuusankoski
Karhu Milla, Valkeala
Karjalainen Anni, Kouvola
Karjalainen Helena, Kouvola
Kettunen Miisa, Kouvola
Koivunen Miisa, Kouvola
Kokkonen Moona, Kuusankoski
Kokkonen Rita, Koria
Koskinen Sofia, Koria
Kuhanen Iida, Lahti
Kuntonen Piia, Kouvola
Kuusela Jasmine, Lapinjärvi
Kylliäinen Niina, Vekaranjärvi
Laaksonen Kiti, Kuusankoski
Lahtinen Susanna, Kuusankoski
Lahtinen Lasse, Kuusankoski
Laitinen Siiri, Anjalankoski
Lakka Sanna, Kuusankoski
Lampinen Sarianne, Puumala
Lappalainen Heini, Kouvola
Lautamatti Jukka, kuusankoski
Lehtoranta Salla, Koria
Lepänaho Johanna, Anjalankoski
Leskinen Miia, Valkeala
Levänen Jenna, Valkeala
Lintu Noora, Kouvola
Luukkonen Roosa, Kouvola
Mahlakaarto Sonja, Kouvola
Mattila Anna, Kouvola
Mäkivirta Taija, Anjalankoski
Niemi Jenni, Koria
Nikkanen Janette, Kouvola
Nurminen Jenni, Valkeala
Ourradi Jasmina, Kouvola
Peltola Katja, Kouvola
Purho Maiju, Koria
Puujalka Sini, Kuusankoski
Rantanen Reetta, Kuusankoski
Reijonen Kerttu, Elimäki
Rossi Jonna, Kouvola
Rouhiainen Veera, Kouvola
Saarinen Piia, Koria
Saaristo Teea, Kouvola
Salo Noora, Kouvola
Suutarinen Kukka-Maija, Kouvola
Talikka Eija, Kausala
Talja Anni, Vierumäki
Tikkanen Janette, Kuusankoski
Toivanen Anna, Kotka
Toivanen Riina, Kuusankoski
Tuuri Niina, Kaipiainen
Tynkkynen Soila, Lemi
Töyry Ida, Kaipiainen
Uotila Jenna, Elimäki
Valve Niko, Anjalankoski
Viikari Tia, Kuusankoski
Vilkki Katja-Maarit, Kotka
Vinni Mia, Kotka
Virtanen Erno, Koria
Vottonen Katja, Anjalankoski
Willberg Tytti, Kausala
Zitron Amanda, Kuusankoski

 
yo-pohjainen linja:

Aho Kirsi, Koria
Hottola Hanna, Anjalankoski
Häkkinen Joonas, Sysmä
Jussila Ulla, Valkeala
Koivu Tiia, Anjalankoski
Koso Kia, Toholampi
Kousa Saara, Puumala
Laaksonen Jenna, Myrskylä
Lehtinen Helene, Lappeenranta
Pöljö Suvi- Johanna, Kouvola
Ravantti Helena, Kouvola
Söderström Mirva, Kuusankoski
Vihanto Joonas, Porvoo
Ylönen Henna, Sauvamäki

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   

Luonnonvara, Anjala

Maatalousalan perustutkinto, maatilatalouden koulutusohjelma, maaseutuyrittäjä:

Auranen Antti, Iitti
Ampuja Tero, Iitti
Bottas Sonja, Ruotsinpyhtää
Greijus Altti, Anjalankoski
Hietala Jenni, Kuusankoski
Joukainen Riikka, Kuusankoski
Karhu Janita, Korpilahti
Kemppinen Tara, Kuusankoski
Kirjalainen Veera, Kouvola
Kivelä Tuomas, Vehkalahti
Kupias Essi, Miehikkälä
Lautala Henri, Anjalankoski
Lehto Antti, Elimäki
Litmanen Mikko, Elimäki
Mononen Heikki, Mäntsälä
Niiranen Jenna, Anjalankoski
Nurmi Laura, Liljendal
Nykänen Ronja, Kuopio
Seppälä Maria, Valkeala
Siponius Noora, Anjalankoski
Turkia Tuuli, Elimäki
Ukkola Elisa, Anjalankoski
Walin Henri, Artjärvi
Väyrynen Auli, Imatra

 
   
Tekniikka ja palvelut, Anjalankoski      
 
Kone- ja metallialan perustutkinto:

Danska Toni, Anjalankoski
Heinikainen Niko, Kouvola
Jansson Jesse, Anjalankoski
Karhu Alina, Anjalankoski
Kettunen Roni, Anjalankoski
Kujala Toni, Anjalankoski
Markkanen Mika, Anjalankoski
Mettälä Jyri, Anjalankoski
Mäkelä Petteri, Anjalankoski
Pentikäinen Juha,  Anjalankoski
Pulli Juho, Anjalankoski
Puujalka Jari, Anjalankoski
Ranki Roope-Mikko, Anjalankoski
Salminen Timo, Anjalankoski
Siikasalo Juha-Pekka, Anjalankoski
Sutela Tuure, Anjalankoski
Söderholm Mikko, Kausala
Vanhalakka Simo, Kannuskoski
Veliheimo Tuukka, Anjalankoski
Viitalo Simo, Anjalankoski

Kone- ja metallialan perustutkinto, er 4 opiskelijaa

 

Sähköalan perustutkinto:

Prosessioperaattori:

Kari Juuso, Anjalankoski
Kinnunen Matti, Anjalankoski
Kujala Henri, Anjalankoski
Lekander Jalmari, Anjalankoski
Petäjä Antti, Anjalankoski
Raatikainen Jesse, Ratula
Törö Janne,  Anjalankoski
Varjola Henri, Anjalankoski

Automaatioasentaja:

Holi Kari, Anjalankoski
Hytönen Jesse, Kouvola
Lanu Jussi, Anjalankoski
Ollikainen Aleksi, Kouvola
Perätalo Artem, Anjalankoski
Ripattila Ville, Anjalankoski
Voutilainen Santeri, Anjalankoski




 

Tekniikka ja palvelut, Kouvola  

Talotekniikan perustutkinto, LVI-asentaja

Ahtiainen, Tuukka Topi Matias, Anjalankoski
Falck, Pauli, Anjalankoski
Grönlund, Antton Herkko, Kuusankoski
Hasu, Juho, Elimäki
Hållman, Teemu Juhani, Anjalankoski
Jaakkola, Heidi, Elimäki
Jussila, Aake Antti Jalmari, Elimäki
Kettunen, Tommi Mikael, Kuusankoski
Lahti , Timo Juhani, Kuusankoski
Laitinen, Martti Johannes, Pornainen
Laitinen, Janne Petteri, Kuusankoski
Lehtonen, Juho Jeremias, Kuusankoski
Leino, Sami Santeri, Anjalankoski
Lindgren, Eetu Oskari, Haapa-Kimola
Mankki, Teemu Tapani, Kouvola
Muinonen, Tomi Petteri, Kouvola
Mänttäri, Pekka Matias, Kouvola
Mäntynen, Eero Veikko Eemeli, Valkeala
Pakkanen, Laura Piritta, Koria
Partanen, Panu Axel, Kouvola
Peltonen, Sini Pauliina, Sippola
Perätalo, Petri Mikael, Kouvola
Piira, Janne, Valkeala
Rantalainen, Taina Susanna Anneli, Kuusankoski
Romo, Toivo Tapani, Kuusankoski
Salin, Juho Olavi, Riihimäki
Sillanpää, Valtteri Samuel, Kouvola
Suokas, Santeri Esa Henrik, Kouvola
Taina, Timo Seppo Olavi, Kouvola
Talola, Turo, Utti
Tiihonen, Joonas, Anjalankoski
Tuominen, Henri Lasse Olavi, Jaala
Turkia, Jarmo Mikael, Kuusankoski
Udd, Jasse Kristian, Kouvola
Villanen, Severi Aleksanteri, Kouvola


Sähköalan perustutkinto sähkö- ja energiatekniikan ko.

Aalto, Teemu Matias, Kuusankoski
Erolainen, Sami Petteri, Kouvola
Halme, Teemu Erik Vihtori, Kouvola
Hasu, Juho Erkki Tapio, Kuusankoski
Kaitarinne, Jani Juhani, Kouvola
Kolsi, Jermu Kalle Juhani, Anjalankoski
Kurki, Onni Antti Matteus, Koria
Lassila, Timo Petteri, Kuusankoski
Leppänen, Jenika Tia-Maaria, Voikkaa
Martikainen, Julia Marianna, Anjalankoski
Pakkala, Suvi Hannele, Kuusankoski
Pasonen, Tuomo, Kuusankoski
Peltola, Juha Ville Sakari, Enäjärvi
Pylkkä, Aarne, Koria
Riihiluoma, Ari Pekka, Elimäki
Sahamies, Jaakko Ilari, Kouvola
Suokas , Noora, Kuusankoski
Vainio, Joni Veli Pekka, Valkeala


Sähköalan perustutkinto, automaatiotekniikan ja kunnossapidon ko.

Grön, Henri Ilmari, Selänpää
Heino, Henri Juha Olavi, Kouvola
Hämäläinen, Valtteri Matias, Rannila
Iilo, Joona Pyry Aleksi, Kouvola
Kangas, Aku Aleksi, Valkeala
Kivirikko, Kimi Kasimir, Kuusankoski
Koskinen, Joni Petteri, Kouvola
Kotiranta, Tomi Tapani, Anjalankoski
Laari , Janne Markus, Anjalankoski
Lütz, Peter, Kuusankoski
Matikainen, Henri Jussi Aleksi, Harju
Mäkinen, Sami Tapio Allan, Kouvola
Mäntynen, Joona Otto Nestori, Vääksy
Nieminen, Sami Juuso Petteri, Kuusankoski
Salmi, Juha Kalevi, Ruotsinkylä
Tiainen, Niko Roope Tapio, Heituinlahti
Weckman, Pauli Juhana, Kouvola
Veijonen, Ville Valtteri, Kuusankoski


Sähköalan perustutkinto, elektroniikan ja tietoliikennetekniikan ko.

Heiskanen, Tuomas Niko Petteri, Voikkaa
Holanti, Juho Matias, Anjalankoski
Hyvönen, Joni Veikko Johannes, Vuohijärvi
Hänninen, Jasmi Hannele, Kuusankoski
Katajisto, Simo Juhani, Elimäki
Kiina, Katja Anna Maria, Vekaranjärvi
Koivusaari, Vili Veikko Hermanni, Koria
Lahtinen, Juho Samuli, Kuusankoski
Lampiranta , Topi Matias, Anjalankoski
Lehtola, Niko Isto Olavi, Anjalankoski
Lillrank, Ville Petteri, Kuusankoski
Meriläinen, Samuli Aleksi, Valkeala
Metso, Teemu Tapani, Valkeala
Mononen, Jami Lassi Juhani, Jaala
Raki, Jan Kalevi, Anjalankoski
Rantakaulio, Juho Heikki Valtteri, Tuohikotti
Silo , Viljami Jori Juhani, Kouvola
Suominen, Henri Pekka Aleksi, Kouvola


Puualan perustutkinto, puusepän ko.

Airikka, Tea Johanna, Metsäkylä
Arveli, Markus Risto Mikael, Kouvola
Jokiranta, Janita Elisa, Koria
Kähkönen, Tuomas Mikael, Lappeenranta
Lantta, Santeri Antti Taneli, Tuohikotti
Lehtonen, Samuli Kalle Robert, Kouvola
Matilainen, Henna Jasmin, Valkeala
Mikkola, Joona Jan-Ossian, Iitti
Peltola, Antti Toivo Tapio, Jaala
Puustinen, Marko Tapio, Valkeala
Rantanen, Juha Petri, Kouvola
Saarela, Sisu Albert, Raussila
Sihvola, Juuso Mikael, Kouvola
Vainio, Simo Eemeli, Kouvola
Yrjölä, Joni Mikael Olavi, Pilkanmaa



Vaatetusalan perustutkinto

Alanen, Hanna Elina, Kouvola
Arola, Ida Ellanoora, Kuusankoski
Baarman, Kasmiira, Kouvola
Honkanen, Jenni Jasmin, Voikkaa
Hynninen, Saara Karoliina, Kouvola
Hyytiäinen, Iina Elsa Henriikka, Raussila
Jormanainen, Sanni Karoliina, Nokia
Junnola, Viivi, Voikkaa
Kovalainen, Tanja Anniina, Kutajärvi
Kuusikunnas, Satu Maarit, Kouvola
Lampinen, Saara, Aro
Lipponen, Maarit Taimi Annikki, Ingermaninkylä
Peltola, Suvi Matilda, Kotka
Rahunen, Marianna Kaisu Anita, Nastola
Rämä, Päivi Kristiina, Kaipiainen
Saarinen, Ina-Erika, Nukari
Suoknuuti, Suvi Nella Katriina, Taavetti
Vuorinen, Julia Annika, Kotka


 

 

 

 

 Autoalan perustutkinto. autotekniikan ko.

Aavikko, Tomi Heikki Taneli, Kouvola
Hanski , Mikael Tapio, Jaala
Häggblom, Niklas Emil Gunnar, Ruotsinkylä
Kämppi, Tero Juhani, Kouvola
Lappalainen , Toivo Samuel, Kouvola
Laurila, Jukka, Kouvola
Lehtinen, Anni Pauliina, Kuusankoski
Leppä, Elisa Marianne, Kouvola
Peshkov, Aleksi, Suomussalmi
Porras, Iina Pauliina, Savero
Rantatalo, Antti Ari Petteri, Kaipiainen
Rämä, Tero Antero, Kaipiainen
Saarinen, Ilkka Petteri, Koria
Seppälä, Tomi Juhani, Oravala
Seppälä, Jani, Oravala
Sjöström, Miika Vilhelm, Porvoo
Tolvanen, Ida Elisa, Seinäjoki
Tökkäri, Atte Samuli, Anjalankoski
Utti, Ville Risto Ilmari, Anjalankoski



Lentokoneasennuksen perustutkinto, lentokoneasennuksen ko.

En , Henri Emil, Anjalankoski
Hautamäki, Jussi Joonas, Valkeala
Heinonen, Joonas Samuel, Porvoo
Hovilainen, Nooa Aleksi, Kouvola
Hyppänen, Reetta Mari, Kouvola
Hyppänen, Aatu Urpo Antero, Utti
Iiskola, Teemu Christian, Voikkaa
Immonen, Elias Anton Waltteri, Kouvola
Kankainen, Harri Tapani, Kouvola
Karhu, Sami Valtteri, Oravala
Kujala, Arto Nestori, Kouvola
Mononen, Aki Elmeri, Selänpää
Pakkala, Asko Antton, Kouvola
Rautiola, Jani Jukka Aleksanteri, Kittilä
Sorsa, Nino Casimir, Kouvola
Tanskanen, Joona Mitja Mikael, Koria
Vilkman, Toni Jesse Taneli, Kouvola
Vuorinen, Iiris Lumitähti, Anjalankoski


Turvallisuusalan perustutkinto,  turvallisuusalan ko.

Haaranen, Samuli Iiro Matias, Anjalankoski
Hairo, Emmi Eveliina, Kouvola
Kukkonen, Niina Anette, Kouvola
Lahti, Heidi Kaarina, Valkeala
Lantta , Pauliina Maria Julia, Tuohikotti
Malinen, Samu Joel Olavi, Anjalankoski
Miettinen, Vilja Tuulia, Kouvola
Mäkelä, Otso Rasmus Jalmari, Kouvola
Neejärvi, Miikka Petteri, Anjalankoski
Niemi, Sari Emilia, Kouvola
Niskala, Pasi Markus, Tirva
Nöjd, Anna Ulla-Maija, Kuusankoski
Paavonen, Satu Johanna, Jokela
Pötry, Suvi Elina, Luumäki
Rajamäki, Tanja Maarit, Kouvola
Roivas, Jutta Hannele, Kouvola
Saros, Tatu, Kouvola
Sokalahti, Anni Emilia, Anjalankoski
Takala, Juha Petteri, Ratula

Hiusalan perustutkinto, parturi-kampaajan ko.

Aaltonen, Anniina Suvi-Marja, Kuusankoski
Hermunen, Caroline, Anjalankoski
Hälikkä, Laura Janica, Valkeala
Kaaro, Emmi Karoliina, Neuvoton
Kaitila, Mari Kristiina, Kausala
Lassila, Pauliina Jenni Marjatta, Ruotsinkylä
Makkonen, Anni Eeva-Maria, Kuusankoski
Mikkola, Inka Mirella, Koria
Niemelä, Katja Marika, Iitti
Pakkanen, Anna Jenni Elina, Koria
Siekkeli, Hertta Liina Lyydia, Selänpää
Susiluoto, Sinna Maria Aleksandra, Anjalankoski
Taavila, Anni Maaria, Kausala
Tirkkonen, Maiju Anni Elina, Koria
Tuomi, Suvi Päivikki, Kuusankoski
Uski, Anu Salla Maria, Lappeenranta
Viljanen, Anita Vilhelmiina, Kouvola


Hotelli- ja ravintola-alan perustutkinto

Ahola, Arttu Matti Antero, Koria
Andersson, Janica Maria, Kouvola
Antila, Ida Emilia, Koria
Hakanen, Lauri Eemil, Kouvola
Helko, Satu Kristiina, Kouvola
Huuskonen, Mira Marianne, Kausala
Ijäs, Johanna Karoliina, Anjalankoski
Juhala, Miia Elena Maria, Kouvola
Kaskinen, Paula Elina, Koria
Kemppi, Tuomas Mikael, Koria
Kiiveri , Maija, Kuusankoski
Kolehmainen, Jenni Maria Kristiina, Anjalankoski
Komujärvi, Miina Saara Sofia, Anjalankoski
Komujärvi, Elli Peppi Sofia, Anjalankoski
Kähkönen, Risto Matti, Melkoniemi
Laine, Vilma Karoliina, Kuusankoski
Lehtonen, Pilvi Hanna-Maija, Kuusankoski
Manninen, Emmi Katariina, Kausala
Mikluha, Milla Matilda, Elimäki
Mäkelä, Meri Maarit, Anjalankoski
Mäkinen, Mira Maaret, Valkeala
Parkkila, Sanni Pauliina, Kausala
Partanen, Heli Johanna, Juurikorpi
Pesäkivi, Kaisa Pauliina, Kouvola
Pirhonen, Tia-Maria, Kuusankoski
Päivinen, Elisa Hannele, Kouvola
Ronkanen, Sari-Johanna, Savonlinna
Salakka, Toni Petteri, Koria
Salminen, Jukka Antti Einari, Kimola
Simola, Jenni Amanda, Koria
Torkkel, Marianne Kristiina, Kouvola
Tuovinen, Jussi Henrik, Koria
Turkia, Elina, Anjalankoski
Vainio, Salla, Koria
Vanhalakka, Marjo Elina, Kaipiainen


Kotitalous- ja kuluttajapalvelujen perustutkinto

Chuprova, Vera, Kouvola
Halme, Ari Petteri, Anjalankoski
Jalo, Ida Maria, Turku
Kangaskolkka, Sanna Kristiina, Kouvola
Korhonen, Anu Iida Annika, Kuusankoski
Kovero, Hanna Elisa, Kuusankoski
Matilainen, Roosa Violetta, Kouvola
Piipponen, Roosa Emilia Kristiina, Kouvola
Rantala, Iisa, Kouvola
Teitto, Siru Kristiina, Voikkaa


Talouskoulu

Haimi, Leeni-Elina, Valkeala
Halme, Niko Taneli, Kouvola
Heikkinen, Saija Elina Anniina, Oravala
Karhu, Henna Kati Susanna, Koria
Kotro, Anja Marjatta, Taavetti
Kuittinen, Julia Karolina, Kausala
Lahtinen, Sanna Susanna, Pilkanmaa
Lattu, Laura Maria, Kouvola
Leivo, Aino Elina, Kouvola
Paju, Sauli Elias, Kouvola
Palviainen, Mira, Kouvola
Riivari, Jaro Valtteri, Hamina
Tuppurainen, Cia Karoliina, Valkeala

 Tekniikka ja palvelut, Kuusankoski


Catering-alan perustutkinto:

Hirvonen Anna
Huotari Tiia
Ikonen Jaakko
Katajala Janna
Klemetti Tanja
Lehto Severi
Loikkanen Ella
Lähteenmäki Kiia
Myllylä Mari
Pelkonen Paula
Pulakka Mikko
Purhonen Elina
Pyötsiä Antti
Sutelainen Lotta
Taimen Johanna
Wass Jenna

Kemiantekniikan perustutkinto, prosessinhoitaja:
Kiiskinen Heikki
Pohju Jenni
Pusa Janne

Laboratorioalan perustutkinto, laborantti:
Aronen Atte
Forsell Maria
Hannola Roope
Kosonen Simo
Räsänen Oula
Systä Sami
Välimaa Tuukka

Kone- ja metallialan perustutkinto:
Eklund Taneli
Haaraoja Anssi
Hamari Mika
Henttu Tuomas
Häärä Santeri
Jokinen Pasi
Jyrkänne Janne
Kallio Nikke
Kettunen Matti
Korhonen Kimmo
Korhonen Timo
Lindblom Joonas
Mattila Jarkko
Metso Teemu
Monthan Niklas
Myllyluoma Antti
Mänttäri Juuso
Onninen Rosa
Palin Ville
Perätalo Miikka
Pulkkinen Sami
Reinikainen Lassi
Rihu Miro
Ripatti Jere
Räty Mika
Saarinen Jussi
Setälä Teemu
Simpanen Jere
Tohka Daniel
Uronen Mikko
Vainio Lauri
Valkama Petri
Vesalainen Jani

 

Rakennusalan perustutkinto, talonrakentaja:

Aaltonen Hilla-Marja
Appelgren Jonne
Arola Aleksi
Elomaa Joona
Eskelinen Erkki
Hongisto Aki
Kaalinpää Janne
Kivinen Jori
Kukkola Joonas
Kumila Satu
Kunttu Taneli
Kääriä Marko
Laaksonen Kimi
Lahtinen Teemu
Lallukka Einari
Laulainen Joni
Lehikoinen Saila
Leskinen Jani
Levikari Tuomo
Mikkola Roope
Nokelainen Joona
Ojala Niko
Pakarinen Kalle
Pakkanen Sami
Piiroinen Jutta
Pilsari Jerri
Poikselkä Teemu
Poljakov Mihail
Raatikainen Joona
Rika Jose
Rinne Toni
Siitonen Jarkko
Sinkkonen Petter
Sorvo Visa
Vuorinen Timi

Rakennusalan perustutkinto, maarakentaja:

Föhr Sami
Gardemeister Joel
Ikäheimonen Tarmo
Inkeroinen Jari
Jääskeläinen Jesse
Karsikas Sami
Mettälä Mikko
Niemi Ismo
Raussi Herkko
Rautiainen Juha-Matti
Räisänen Lassi
Turku Toni
Varjonen Jani
Virsu Teemu