KSAOsta on valmistunut kesä-syyskuussa 147 opiskelijaa
Julkaistu ma 30 syys, 2019 07:59

Autoalan perustutkinto
Kuusisto Jere

Markkanen Jani

Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkinto
Moilanen Jenni
Nousiainen Noora
Nurminen Jasmine
Siekkinen Janna
Tilk Kylli

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto
Ahonen Anniina

Kauneudenhoitoalan perustutkinto
Lindma Janne
Lönnfors Henrietta
Nieminen Jani

Kone- ja metallialan perustutkinto
Pehkoranta Jaki

Kotityö- ja puhdistuspalvelujen perustutkinto
Tynys Elina

Käsi- ja taideteollisuusalan perustutkinto
Hermunen Annika
Karaksela Henna
Moilanen Julia
Salokoski Kati
Tuominen Anita

Lentokoneasennuksen perustutkinto
Muhamud Elmeri
Mutikainen James
Mäkelä Aapo

Liiketalouden perustutkinto
Antonova Olga
Bergkhalt Marina
Bystrova Natalia
Gracheva Marina
Huuskonen Sanna
Jouravlev Ivan
Kauppanen Nadezhda
Konga Larisa
Kusaiko Maksym

Laitinen Iuliia
Livandovski Tatiana
Milova Olga
Piunova Natalia
Pomazan Nataliia
Rzhendinskaya Liubov

Logistiikan perustutkinto
Aho Patrik
Viipuri Minna

Lukkoseppämestarin erikoisammattitutkinto
Haahti Mikko
Kehusmaa Jussi
Mäenpää Vesa
Oinonen Markku
Wallstedt Peter

Luonto- ja ympäristöalan perustutkinto
Rajamäki Heli

Lähiesimiestyön ammattitutkinto
Rasi Jenni

Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan ammattitutkinto
Aalto Joy
Ahola Heini
Antikainen Anne
Boman Siina
Byman Janina
Heikkilä Sari
Junttila Ritva
Järvinen Riina
Kiviö Henna
Luode-Paakkinen Teresa
Malleus Johanna
Ripatti Tuija
Siippainen-Rahikka Noora
Suvorina Larisa
Valjakka Seija

Puualan perustutkinto
Pigg Topias

Rakennusalan perustutkinto
Setälä Jukka
Turtiainen Aleksi

Sihteerin ammattitutkinto
Sormunen Maarit

Siivoustyönohjaajan erikoisammattitutkinto
Vuorenmaa Katariina

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
Ahmed Anab
Anttila Essi
Hyppönen Jonna
Kontiokorpi Tessa
Koskela Erika
Kotro Essi
Lampi Jennifer
Liikkanen Jonna
Linteri Liljamari
Loppula Mikael
Nikula Tanja
Pikkarainen Eija
Pöyhönen Elisa
Töntsi Emmi
Uosukainen Jenni
Virtanen Heidi

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto
Mynttinen Jussi-Pekka

Taideteollisuusalan perustutkinto
Tapaninen Anne

Talotekniikan perustutkinto
Kujala Joni
Puustinen Jari

Taloushallinnon ammattitutkinto
Eerikäinen Enni

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto
Manninen Oskari
Puranen Aleksi

Tullialan ammattitutkinto
Lehtinen Mari

Työvalmennuksen erikoisammattitutkinto
Aaltonen Virpi
Kalliokoski Kari
Mononen Kirsi
Vasquez Lorenza