Yhteishaussa 2019 valitut opiskelijat
Julkaistu to 13 kesä, 2019 07:45

KAUPPAKATU 1-3

Kasvatus- ja ohjausalan perustutkinto
(4  ei antanut nimen julkaisulupaa)

Adamsson, Mimosa Elli Theresa
Herrala, Jenni Katariina
Hienonen, Vilma Henriikka
Kohonen, Jonna Jemina
Kortesluoma, Sofia Helena
Kuntonen, Milla Maija Karoliina
Kärkäs, Karita Eila Johanna
Laaksonen, Mymmeli Bettina
Liljander, Miro Alexander
Paavola, Riku Oskari
Piiroinen, Sofia Nea Susanna
Runni, Ella Aliina
Salminen, Inka Katariina
Tyyskä, Helmi Eveliina
Tähtinen, Janette Kristiina

 

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
(9 ei antanut nimen julkaisulupaa)

Alastalo, Jade Olivia
Espo, Fiia Bettiina
Hartikainen, Nella Charlotte Maria
Hasu, Anton Oliver
Hyyrynen, Henni Annikki
Hälikkä, Kaisa Helena
Hämäläinen, Tiia Karita
Junnola, Eveliina Emma Julia
Kanerva, Julia Valeria Mariette
Kangaskolkka, Mila Oona Ilona
Kemppi, Rosa Emilia
Korhonen, Nea Vanessa
Korpela, Alisa Linnea
Kymén, Iida Elina
Laakso, Elsa Johanna Vivian
Lindeman, Nea Venla Sofia
Lohman, Julius Santeri
Lukander, Sohvi Emilia Amanda
Myyrä, Viljami Jere Samuli
Niemi, Moona Jenny Eerika
Nikander, Ronja Marika Micaela
Nurro, Niilo Juhani
Orsivaara, Ella Maria
Partanen, Taru Henni Anneli
Poduschkin, Neea-Amanda
Pulkki, Vera Angelina
Rantala, Riikka Eveliina
Rinne, Timo Petri
Ruohoranta, Kristiina Anna Sofia
Räikkönen, Suvi Tuuli
Saarimäki, Anni Maria
Saarinen, Elina Viivi Johanna
Salonen, Nico-Petteri Artonpoika
Seppänen, Pinja Veera Karoliina
Sinkkonen, Maija Olivia
Sivula, Alma Elviira
Sällinen, Carola Svetlana
Tiikkaja, Milla Maarit
Vehmaa, Mira Marianne

 

UTINKATU 44

Autoalan perustutkinto
(6 ei antanut nimen julkaisulupaa)

Degirmen, Samet
Hämäläinen, Eetu Kalevi
Kajander, Jaakko Oskari
Karpov, Dmitry
Kauranen, Joona Mikael
Kuulusa, Aleksi Henry Eliel
Menna, Samu Kasperi Joonatan
Mikkonen, Jaro Kasper Tapani
Penttilä, Elmo Adolf Oskari
Rämä, Mirko Kristian
Sahlman, Jesse Niklas
Suurnäkki, Elias Aleksanteri
Vanhanen, Teemu Kristian
Windahl, Venla-Pippi Emilia

 

Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkinto
(3 ei antanut nimen julkaisulupaa)

Aksels, Milla Ida Alexandra
Amberg, Oona Jasmin Hannele
Hartikainen, Iris Mia Mirjam
Ihonen, Oona Alisa
Lahtinen, Jenni Maria
Lallukka, Iida Maria
Liukkonen, Viivi Annika
Mansanthia, Miia
Mauno, Santra Matilda
Raatikainen, Tiuku Ida Amanda
Raivio, Jonna Sarita
Rautamies, Anni Emilia
Rötkö, Jenni Tuulia
Seppälä, Veera Amanda
Takala, Lotta Maria
Wahlberg, Annu Julia
Vettenranta, Mathilda Hilma Iita

 

Lentokoneasennuksen perustutkinto
(3 ei antanut nimen julkaisulupaa)

Asikainen, Mikko Aaron
Hirvonen, Nette Julia
Hämäläinen, Sulo Lari Mikael
Inkilä, Kasperi Elmeri
Jääskeläinen, Miikkael Jasper
Kankala, Akseli Veikka Vihtori
Korhonen, Emil Verneri Mikael
Kylliäinen, Joni Ensio
Loikala, Riina Maria
Nurkka, Nico Cristian
Pajunen, Joona Topi Matias
Rasi, Veeti Rasmus
Sakkara, Lauri Kristian
Sali, Heikki Okko Allan
Salminen, Paavo Johannes
Silvennoinen, Eila Karoliina
Suhonen, Tino Tapio

 

Liiketoiminnan perustutkinto
(12 ei antanut nimen julkaisulupaa)

Andersson, Joakim Heikki Teodor
Autere, Kaapo Viktor Hannes
Elonen, Joonas Juhani
Ewe, Ellen Aurora Jia Ying
Hanén, Veeti Heikki Sakari
Hopia, Miro Olavi
Hukkanen, Julia Kaarina Aleksandra
Hämäläinen, Miro Kasimir
Jäntti, Oliver Elo
Karhumaa, Sirpa Ruusu Amalia
Kujala, Jenna Sofia
Lindström, Jere Henrikki
Majuri, Iines
Mallat, Jesse Bruno Olavi
Malvikko, Joona Samuel
Miettinen, Perttu Ilmari
Mikkola, Mira Eveliina
Mönkkönen, Niko Valtteri
Naakka, Aapo Eemeli
Nuotio, Aaro Iivari Nikolai
Pöllänen, Vilho Elmeri
Rantala, Joonatan Vilho Tapani
Saarenpää, Niko Jaakko Juhani
Sahanen, Sanna Susanne
Skippari, Riikka Aurora
Soininen, Valtteri Eemil
Suomi, Emma Katariina
Tikka, Jasmin Eveliina
Udd, Arttu Severi
Vainio, Elina Katariina
Valariutta, Vertti Johannes
Virkkula, Veera Hilma Serafina
Virtanen, Joonas Seppo Juhani

 

Logistiikan perustutkinto
(1 ei antanut nimen julkaisulupaa)

Holopainen, Peppi Helmiina
Hämäläinen, Niko Lasse Juhani
Jokimäki, Kira Eva-Kristiina
Karjalainen, Juho Reittu
Kettunen, Miro Pekka
Kopra, Aleksi Erkki Petri
Kuokka, Joona Sulo Santeri
Kärkkäinen, Jere Arvi Sakari
Lammenmaa, Samuel Benjamin
Mynttinen, Ilkka Joel
Nivala, Aino Juulia
Pahtaharju, Leo Marius
Peltola, Väinö Henrik Juhani
Reijonen, Iiro Samuel
Tiitinen, Iiro Antero

 

Matkailualan perustutkinto
(2 ei antanut nimen julkaisulupaa)

Fontell, Anri Aleksandra
Halme, Mari Johanna
Komonen, Iiro Lassi Aleksi
Lahtinen, Ano Kristian
Mäkelä, Jenna Oona Johanna

 

Ravintola- ja catering-alan perustutkinto
(9 ei antanut nimen julkaisulupaa)

Gardemeister, Stella Katariina
Hyvärinen, Iida Siru Vilhelmiina
Hämäläinen, Miia Kristiina
Hämäläinen, Susanna Emilia
Kemppinen, Aatu Kasperi
Niemelä, Emma Julia
Palm, Tomi Juhani
Patjas, Noah Elmer
Pöysä, Minttu Karoliina
Rasalahti, Pyry Kasperi
Seppälä, Tessa Karoliina
Tarakkamäki, Kai Benjamin
Toikka, Saima Alisa Karoliina
Torniainen, Ella Satu Maria
Turkia, Erno Verneri
Uusitalo, Elina Maria
Vainikka, Viivi Pipsa Juliaana
Virta, Jesse Vili Petteri

 

Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto
(5 ei antanut nimen julkaisulupaa)

Aalto, Erno Simo Matias
Anttila, Riku Valtteri
Gardemeister, Voitto Olavi
Heikkinen, Otto Antero
Huovi, Miro Oskari
Jarva, Aleksi Elias
Kangashaka, Ellinoora Camilla
Kivikko, Saku Väinö Elmeri
Koikonen, Andrei
Kurko, Matias Olli Petteri
Kylmälä, Väinö Ilmari
Kähkönen, Atte Valtteri
Laakso, Luca Aaron Christofer
Lehtmäki, Eetu Emil Akseli
Liski, Vadim
Mynttinen, Hannes Armas
Niemi, Oskari Anton
Näkki, Joonas Eemeli
Pöyry, Mira Emilia
Rautio, Nico Eevert
Relander, Olli Eemeli
Sallinen, Santtu Juho
Sihvola, Vertti Vili Valtteri
Sipari, Jere Veli
Suhonen, Petja Eemil
Säyriö, Nuutti Matias
Ylitalo, Niko Juhani

 

Talotekniikan perustutkinto
(2 ei antanut nimen julkaisulupaa)

Andersson, Tatu Antero
Bagdat, Eren
Haikala, Joonas Vihtori Olavi
Helkiö, Veeti Mikael
Ilvonen, Kimmo Lassi Mikael
Karhu, Milla Emilia
Kettunen, Eetu Samuli
Lahtinen, Riku Kalervo
Mäkelä, Juuso Onni Joonatan
Salminen, Jimi Veikka Petteri
Sipari, Juha Iivari
Tommiska, Teemu Mikael
Tähtinen, Miska Petri Mikael
Waldén, Niko Aleksi

 

Turvallisuusalan perustutkinto
(3 ei antanut nimen julkaisulupaa)

Helikoski, Joona Taisto Samuel
Hietala, Väinö Onni Hermanni
Kaarlenpoika, Juho Miko Viljami
Karppanen, Veeti Kasperi
Korhonen, Janne Kalevi
Kärki, Milla Marianna
Laasonen, Arttu Olavi Eemeli
Lehesvuo, Anton Jarl Olavi
Lehikoinen, Teemu Mikael Jarkonpoika
Mikonaho, Ella Karoliina
Rasalahti, Mico Valtteri
Tamminen, Joni Veikka Ensio
Tykkälä, Tepi Sakari Antero
Vainonen, Jere Petri Antero
Vikman, Valtteri Juho Kristian
Ylikoski, Henrik Eeli

 

UTINKATU 85

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto
(3 ei antanut nimen julkaisulupaa)

Heikkilä, Ukko Eemeli Jukanpoika
Helminen, Akseli Veikko Matti
Hyppänen, Henri Olavi Viljami
Hänninen, Teppo Eero Ilmari
Keppo, Arvo Olavi
Korhonen, Antti Sakari
Pohjonen, Ville Oskari
Puhjo, Konsta Jalmari
Salo, Joona Jasper
Takala, Rene Harri Oskari
Tapola, Juuso Santeri
Valtonen, Jerry Risto Aleksanteri
Werning, Vili-Valtteri

 

Luonto- ja ympäristöalan perustutkinto

Torniainen, Jenni Karita

 

Media-alan ja kuvallisen ilmaisun perustutkinto
(4 ei antanut nimen julkaisulupaa)

Hautala, Amanda Aurora Elegia
Pitkäoja, Olivia Matleena
Schwandt, Amanda Helena
Siekkeli, Lotta Leena Hannele
Tiihonen, Sara Maria Aleksandra
Tohka, Vilma Aada Amanda

 

Metsäalan perustutkinto

Hietanen, Miro Joonas
Kenttälä, Joona Juhani
Malin, Juho Hannu Olavi
Penttilä, Leevi Petteri
Rauhamäki, Emmi Katariina
Väisälä, Viljami Kasperi

 

Pintakäsittelyalan perustutkinto
(4 ei antanut nimen julkaisulupaa)

Jokivarsi, Arttu Pauli Petteri
Koskinen, Nea Aliisa
Kuivalainen, Suvi Karoliina
Laitinen, Veeti Lauri Aleksi
Paavilainen, Heidi Helena Katariina
Sundberg, Emilia Sini Susanna

 

Rakennusalan perustutkinto
(4 ei antanut nimen julkaisulupaa)

Ahola, Kaapo Aleksi
Anttila, Aki Oskari
Hatara, Kapo Aleksi
Heikkilä, Eino Elias
Ihalainen, Lauri Antero
Kekäläinen, Nooa Valtteri
Mbongo-Mpasi, Jolie Beatrice
Nissinen, Sami Matti
Pakarinen, Elias Veikko Joonatan
Paljakka, Rasmus Tarmo Antero
Raappana, Romeo Reino Juhani
Sakkara, Sampo Juho Anttoni
Summanen, Valtteri Matias
Tikkanen, Niklas Miko Olavi
Valtonen, Kasper Henrikki
Vulkko, Veeti Elias

 

Taideteollisuusalan perustutkinto, koru- ja pienesinevalmistus
(2 ei antanut nimen julkaisulupaa)

Harju, Helena Maria
Lindberg, Jutta Johanna
Vainikka, Jasmina Brienna Catharina

 

Taideteollisuusalan perustutkinto, sisustaja
(2 ei antanut nimen julkaisulupaa)

Huomo, Neea Janica
Niskala, Iida Alisa
Rinne, Noora Aliisa
Rossi, Santeri Eemil Anton

 

Tekstiili- ja muotialan perustutkinto
(1 ei antanut nimen julkaisulupaa)

Rintamo, Jasmin Jenna Tuulia
Roju, Emmi Sofia
Salmi, Wilma Ilona
Sihvonen, Viivi Sanni Susanna

 

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto, datanomi
(4 ei antanut nimen julkaisulupaa)

Alén, Nico Markus
Haila, Risto Sakari
Hokkanen, Roope Antero
Huttunen, Matias Unto Juhani
Ihalainen, Suvi Ilta Johanna
Junnola, Oskar Esko Olavi
Lehmusmetsä, Antto Oliver
Lindgren, Tino Sebastian
Liukkonen, Onni Pyry Eemeli
Luomala, Aaro Petteri
Melto, Eeli Eppu Ilmari
Moilanen, Neea Emilia
Rajamäki, Simo Viljami
Rova, Jade Josefina
Salminen, Mikael Oskari
Sorvari, Sanni Olivia