KSAOsta huhti-toukokuussa 2019 valmistuneet
Julkaistu ke 29 touko, 2019 07:55

Valmistuneet huhti-toukokuussa 2019 (nimen julkaisuluvan antaneet)

Onnittelut kaikille valmistuneille!

Autoalan perustutkinto

Danielsbacka Ake

Gardemeister Niko

Halonen Eevert

Hietala Aleksi

Holanti Topi

Hyry Viljami

Häkkinen Anssi

Ijäs Lasse

Joutjärvi Topi

Juutilainen Eero

Kujala Teemu

Lappalainen Santeri

Mehtälä Tomi

Paananen Niko

Paronen Santeri

Pavlov Aleksei

Rämä Kaapo

Saarela Jesse

Sani Elmo

Savolainen Joonas

Savolainen Santeri

Tiinala Eetu

Turunen Jaakko

Wass Roni

 

Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkinto

Hall Janna

Tähkänen Mira

 

Hiusalan perustutkinto

Juura Iida-Pauliina

Koskinen Johanna

 

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto

Kaipinen Iina

Kauppinen Jasmin

Kolehmainen Taru

Kymäläinen Milla

Laasonen Elsa

Nurmberg Laura

Paananen Heli

Pulkkinen Jenni

Ruusuvaara Oskari

Tacza Niko

Treufeldt Birgit

Viik Ville

 

Kauneudenhoitoalan perustutkinto

Aho Charlotta

Helveranta Anni

Kottila Elina

Laurila Kirsi

Paukkunen Heidi

Rautjärvi Tuuli

Rita Ronja

Vainio Lotta

Viinamäki Susanne

 

Kone- ja metallialan perustutkinto

Heijala Tiia

Heikuksela Saku

Mörsäri Teemu

Pohjola Simo

 

Kotityö- ja puhdistuspalvelujen perustutkinto

Imnaree Thararat

Mukeshimana Emerance

Nsansy Jacinto

 

Kuvallisen ilmaisun perustutkinto

Hållman Amanda

Miettinen Maiju

 

Käsi- ja taideteollisuusalan perustutkinto

Häkkinen Sanni

Hämäläinen Inka

Keinänen Jasmin

Kuikka Seeni

Kujala Kia

Kylliäinen Eini

Lakkinen Merja

Meuronen Suvi

Peltonen Jonna

Ranta Sonja

Sakki Carola

Simola Annika

Toijanen Marja

 

Lentokoneasennuksen perustutkinto

Hyppänen Niko

Hyyrynen Valtteri

Kesti Toni

Kuoppamäki Juho

Lantta Mikko

Laurell Jerrie

Mikkelä Juho

Nurmi Joe

Ruokola Joona

Tiihonen Osku

Turunen Nico

Tuulaniemi Juho

Utti Juho

Vainio Ilkka

 

Liiketalouden perustutkinto

Hautalahti Annamari

Huttunen Henni

Hämäläinen Heikki

Hämäläinen Jesse

Järvelä Mirka

Kiiskinen Joonas

Kivelä Jenna

Oljemark Alvar

Ollikainen Lotta

Paren-Pöyhönen Marika

Rasilainen Jasmin

Rossi Tarja

Vakkari Elli

Varjola Jarkko

 

Liiketoiminnan perustutkinto

Niilus Elina

Vikström Terhi

 

Logistiikan perustutkinto

Haapaniemi Lauri

Hauhia Jenni

Hälikkä Tuomas

Kinnunen Niko

Kylliäinen Aleksi

Lehtinen Nico

Liljander Atte

Martikainen Santeri

Paakala Kalle

Perätalo Tuukka

Rasalahti Jani

Rontu Jasu

Salminen Samppa

Soikkeli Mikko-Matias

Walin Antti

 

Lukkoseppämestarin erikoisammattitutkinto

Kleemola Toni

Pylkkänen Aaro

 

Luonto- ja ympäristöalan perustutkinto

Korteniemi Uolevi

Mustonen Paula

Runni Enni

Sinisalo Tanja

Törmänen Greta

 

Maatalousalan perustutkinto

Kauppinen Katariina

 

Matkailualan perustutkinto

Halonen Elina

Orell Jon

Pietilä Eeva

Rantanen Lassi

 

Pintakäsittelyalan perustutkinto

Ahlstedt Valtteri

 

Prosessiteollisuuden perustutkinto

Ahvenainen Toni

Kantola Vilho

Kukkonen Teemu

Pajunen Heikki

Pietilä Niko

Tas Baran Ahmet

 

Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan ammattitutkinto

Kiviharju Suvi

Mellas Liisa

Mäkelä Sanna

Peippo Jukka

Pulkka Liisa

 

Puualan perustutkinto

Hietanen Tuomas

Nikkanen Lotta

Peltola Pyry-Petteri

Pöysä Henri

Rantanen Juho

Tamminen Juho

 

Rakennusalan perustutkinto

Forsström Elmer

Honkanen Joel

Jokivuori Perttu

Karhu Jimi

Laakso Toni

Nikula Kristian

Pehkonen Verneri

Pitkälahti Tommi

Punkkinen Tuomas

Sjöman Patrik

Soisalo Roope

Uusitalo Miika

Virtanen Riku

 

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto

Aro Janina

Eskola Siiri

Haikonen Anna

Harb Ulla

Heikkinen Atte

Helveranta Suvi

Hermonen Elviira

Hietala Maisa

Hiltunen Satu

Häkkinen Saija

Hämäläinen Titta

Juutinen Mimmi

Kovaljeff Rami

Kovanen Hanna

Laari Ulla

Laiho Johanna

Lanki Emelia

Lavonen Jami

Lipponen Liisa

Lohman Inka

Lupunen Julia

Mankki Mandi

Manninen Ella

Mikkelä Tuuli

Mäkinen Ruut

Nemirovich-Danchenko-Julin Olga

Niskanen Jenna

Olli Pirita

Pietiläinen Noora

Rauos Satu

Räikkönen Jenni

Sakki Siiri

Saksa Mirella

Siltala Maiju

Takala Rosa

Telkkinen Sanna

Tevaniemi Jenina

Tuominen Emilia

Turunen Heidi

Velin Liisi

 

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto

Ahola Joni

Gardemeister Leo

Hellsten Markus

Karisalo Ville-Veikko

Laitinen Leevi

Lepistö Matias

Merehinen Roope

Mouhu Susanna

Muuronen Aleksi

Mänttäri Joni

Nekkula Jari

Nikunen Väinö

Niskala Aksu

Palmu Miika

Roitto Markus

Savolainen Jesse

Suojala Miska-Petteri

Tuomala Tuukka

Vanhatalo Niko

 

Taideteollisuusalan perustutkinto

Hannola-Hämäläinen Kirsi

Räisänen Terhi

 

Talotekniikan perustutkinto

Harjula Markus

Kapiainen Konsta

Tykkälä Mikke

 

Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto

Kaario Aki

 

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto

Hartikainen Joni

Hernesniemi Jere

Huotari Santeri

Hölttä Aatu

Kaarre Topi

Kankainen Jarno

Karjalainen Christian

Kole Denis

Kosonen Tommi

Koste Boris

Kotiranta Suvi

Kuisma Jimi

Kultanen Joonas

Kuusisto Miro

Lehtinen Roni

Linnanen Jimi

Marin Ari

Miettinen Saku

Pesonen Osmo

Piipari Eppu

Repo Miska

Riihelä Otso

Sainio Leevi

Simola Julius

Sipari Jesse

Sorsa Lari

Suolanen Aku

Vainio Justus

Varmanen Emmi

Vättö Ville

 

Turvallisuusalan perustutkinto

Alatalo Veikko

Hilkkola Niko

Huhtanen Jesperi

Kohomäki Eemeli

Kovanen Reeti

Laihinen Aleksander

Loponen Jani

Mäkelä Mikke

Puolatie Tiia

Sihvola Oskari

Vainio Pekka

Vanhala Ilja

Väkeväinen Saku

 

Työvalmennuksen erikoisammattitutkinto

Krohns Petri

 

Verhoilu- ja sisustusalan perustutkinto

Ahvenainen Maikki

Dahl Roosa

Mäkinen Jessi

Tuomala Tiia