Yhteishaussa valitut opiskelijat 2018
Julkaistu to 14 kesä, 2018 08:15

 

KAUPPAKATU 1-3

Kasvatus- ja ohjausalan perustutkinto, lastenohjaaja
(2 ei antanut nimen julkaisulupaa)

Aapro, Neea Ida Johanna

Auvinen, Jere Viljo Kristian

Eerikäinen, Inka Eveliina Kristiina

Jalkanen, Meri Tuuli Mariel

Koponen, Milla-Johanna Tuulia

Kortelainen, Jenna Julia Jasmin

Laaksonen, Minna Maria

Lomperi, Jade Mera Elisabeth

Manninen, Tanja Susanna

Meskus, Jerico Daniel

Mikkola, Roosa Micaela

Nyström, Siiri Alina

Piironen, Sarah Petra Kristiina

Pulkki, Petra Alexandra

Rika, Miikka Matti Johannes

Saurila, Eemeli Joel

Tapper, Topias Paavo Patrik

Zitron, Robert Aleksander

 

 

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja

(7 ei antanut nimen julkaisulupaa)

 

Ahtiainen, Nea Emilia

Ahvenainen, Juulia Alexandra

Ahvenainen, Viivi Emilia

Alajääski, Janica Patricia Anette

Andersson, Vanessa Viveka

Anttila, Emma Adelé

Autio, Miska Matias

Gardemeister, Tiia Elina Camilla

Haapaniemi, Atte Markus

Hautapaakkanen, Aaro Santeri Joonatan

Hilliaho, Linnea Eveliina

Hyvärinen, Jere Uolevi

Jokela, Minttu Amanda

Juhola, Ella Elise

Kajasto, Viivi Justiina

Katainen, Sonja Elisabet

Kattelus, Eemeli Kristian

Keränen, Hanna-Maaria

Kesälä, Oona Kerttu Elviira

Kilpinen, Marjo Kristiina

Kohonen, Tuomas Heikki Hermanni

Korppi, Jenni Auli Elena

Koskelainen, Veera Ada Aliisa

Kurtto, Jutta Josefiina

Kuusela, Veeti Matias

Laurell, Camilla Maria

Lehtinen, Janita Mariia

Littman, Vilma Katariina

Mattila, Anni Erica

Mikkonen, Jaro Kasper Tapani

Mäki-Teppo, Joanna Erika

Nurmi, Edit Mirelle

Nurminen, Jenny Jasmine

Ojala, Aada Elviira

Ollila, Aapo Eemeli

Paakkanen, Jenni Emilia

Paavilainen, Soili Marja

Palmu, Iida Elena

Perintö, Aada Melinda

Rasalahti, Pinja Emilia

Raunu, Milja Maria Alexandra

Rautiainen, Katariina Iida-Emilia

Rimppi, Bea Melina Alexandra

Salonen, Siiri Sofia

Sihvonen, Janina Juulia Josefiina

Sirén, Miska Kristian

Soininen, Janna Aleksandra Jannentytär

Soykel, Daria

Suojala, Nea-Eveliina

Sydänmaanlakka, Viljo Iiro Santeri

Turpeinen, Suvi Orvokki

Vahter, Anni Iina Eveliina
Viholainen, Elina Karoliina

UTINKATU 44
Autoalan perustutkinto, ajoneuvoasentaja
(3 ei antanut nimen julkaisulupaa)

Haikonen, Aleksi Olavi
Heiskanen, Petri Markku Mikael
Korpivaara, Topi Petteri
Koskenranta, Hanno Ukri
Käki, Samuli Pentti Oskari
Laakso, Antti Esa Anton
Laitinen, Elina Karoliina
Mäkelä, Lauri Johannes
Nevalainen, Toni Tapio
Nurkka, Tommi Topi Tapio
Ravattinen, Topias Eemil
Rihu, Mikael Jesse Antero
Saarela, Tuomas Kalle Gordin
Seppälä, Antti Veikko Oskari
Torkkeli, Toni Eevert
Tuomala, Anu Marita
Tuviala, Tuukka Mikael

Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkinto, kampaaja
(1 ei antanut nimen julkaisulupaa)

Arola, Enni Helmi Amanda
Dudorova, Karina
Henttu, Juulia Alexandra
Kinnunen, Oili Siru Sorella
Kuokka, Inkeri Helmi
Kuusisto, Karoliina Eedla
Laitinen, Liinu Elmiina
Lammi, Karoliina Sanni-Maija
Majuri, Iines
Mäntynen, Silja Saara Emilia
Nieminen, Heidi Maria
Nikkonen, Erika Saimi Sofiia
Parkkila, Ronja Maria
Parkkonen, Anni Sanra Viliina
Rötkö, Jenni Tuulia
Savolainen, Oona Anniina
Telkkinen, Helmi Maria Emilia               
Toivanen, Linda Tuulia
Valtonen, Sirja Minervä

Lentokoneasennuksen perustutkinto, lentokoneasentaja

Aho, Tuomas Veli Juhani
Airos, Sulo Artturi
Holttinen, Viljami Antero Johannes
Järvimäki, Valtteri Juhani
Järvinen, Kalle Juhani
Lehmusmetsä, Lassi Petteri
Lundgren, Daniel
Mynttinen, Ilkka Joel
Nivala, Juuso Johannes
Pirinen, Elis Henrikki

Liiketoiminnan perustutkinto, merkonomi
(16 ei antanut nimen julkaisulupaa)

Aurala, Taija Susanna Eveliina
Hanski, Meiju Suvi Inkeri
Heikinheimo, Oona Susanna
Helkala, Alisa Vilhelmiina
Hohti, Emmi Elisabet
Iivonen, Eetu Paavo Juhani
Jaakkola, Oona Anni Ilona
Jaakkola, Pinja Patricia
Karell, Kristian Marko Olavi
Kurki, Ronja Emilia
Laari, Ulla Jasmin
Leskinen, Miro Pekka
Leussu, Pinja Pauliina
Lokko, Sera Milena
Mankki, Hanna Maarit
Moilanen, Miina Iida Emilia
Mykkänen, Joona Antero
Niemi, Joonas Olavi Tapani
Nivala, Hilla Kaisla Maaria
Puumalainen, Anna Ida Maria
Pöljö, Pinja Kiia Pauliina
Rautanen, Noora Maria
Salstola, Simo Pekka
Seppä, Jenni Johanna
Taipale, Venla Olivia
Verity-Kurko, Lili Matilda
Vilén, Tia Mari Inkeri
Vismanen, Jose Samuel
Väkevä, Anni Eveliina

Logistiikan perustutkinto, yhdistelmäajoneuvonkuljettaja
(1 ei antanut nimen julkaisulupaa)

Arposalo, Eetu Viljami
Bagge, Leevi Juhani
Hyvärinen, Sampsa Anselm
Jussila, Herman Sakari Immanuel
Kaukonen, Arto Juhani
Kuokka, Joona Sulo Santeri
Kurittu, Eetu Aulis Petteri
Liimatainen, Toni Tapani
Lyyra, Aati Matias
Mantere, Timi Thomas
Mäkelä, Veera Karita
Niemi, Roni Oskari
Nurmi, Suvi Marja Helena
Peltola, Martti Juhani Armas
Penttilä, Aleksandra Maria
Piili, Visa Valtteri Ilmari
Puukka, Otto Antti Tapani
Pönni, Eero Elias
Sedergren, Nikolas Alexander
Tevaniemi, Jami Juhani
Vähänen, Jenna Hannele

Prosessiteollisuuden perustutkinto, prosessinhoitaja
(4 ei antanut nimen julkaisulupaa)

Berg, Lauri Hannu Ilmari
Ekroth, Markus Mikael
Kalpa, Veeti Daniel
Kapiainen, Simo Petteri
Lankila, Jore Antero
Leppänen, Markus Tapani
Punakivi, Ville Kasperi
Rantala, Nuutti Petteri
Salonen, Kasperi Santtu Juhani
Viitanen, Niklas Arvi Valtteri
Virkki, Jari Kalevi

Ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokki
(2 ei antanut nimen julkaisulupaa)

Backman, Jaakko Tapani
Bergman, Jesse Kalevi
Haapakoski, Veera Ilona
Hyppönen, Riki Juhani
Hänninen, Nina Camilla
Ketonen, Katariina Pauliina
Kolkka, Olli Tapani
Koppanen, Jonatan Johannes
Menna, Samu Kasperi Joonatan
Partiainen, Emma Ilona
Rentto, Veera Helmi Elisabet
Sahlman, Jesse Niklas
Sundberg, Erika Mari Johanna
Tuominen, Silja Sofia
Töntsi, Essi Caroliina
Vartiala, Elias Anton Velinpoika
Westerlund, Auvo Emil
Windahl, Venla-Pippi Emilia

Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto, automaatioasentaja/sähköasentaja
(5 ei antanut nimen julkaisulupaa)

Ahola, Emma Katariina
Eskola, Antti Petteri
Frimodig, Tuomas Arttu Eemeli
Harjula, Paavo Akseli
Hämäläinen, Eetu Veli Valtteri
Jalo, Mikko Eerik Juhani
Jormanainen, Kaapo Juho Topias
Kaartinen, Joonas Petteri
Kaddouri, Khalid El-Amin Mohammed
Kalenius, Jesse Kristian
Kalenius, Joni Mikael
Kaplas, Kaapo Jesperi
Kolehmainen, Taika Janika Tuulia
Kukkola, Jesse Jeremias
Kuusela, Ville Antti Kristian
Launne, Joni Martti Kristian
Leskinen, Jere Leevi Mikael
Liiri, Jussi-Eemeli
Lindström, Aku Ilari
Matilainen, Valtteri Eetu Sakari
Nevalainen, Tatu
Nousiainen, Niko Tapani
Oikari, Matti Juhani
Pyötsiä, Joni Mikael
Rajamäki, Jarkko Kalevi
Rytkölä, Jani Toivo Olavi
Saarela, Veli-Pentti Alpin
Salonen, Sami Topias
Seppälä, Aleksi Matias
Seppälä, Arttu Simo Mikael
Tamminen, Sami Veli Ensio
Viherlehto, Niko Eemil
Viitalo, Leevi Antero
Vikman, Oskari Niilo Johannes
Vähäkuopus, Marko Tapani

Talotekniikan perustutkinto, putkiasentaja
(2 ei antanut nimen julkaisulupaa)

Hämäläinen, Miro Kasimir
Hänninen, Niklas Juhani
Joukainen, Timi Asseri Samuel
Koivisto, Matias Samuli
Korhonen, Jesperi Juhani Raminpoika
Koskinen, Teemu Samuel
Leino, Vili Petteri
Lindeman, Robin Arto Robert
Lindroos, Patrik Kristian Juhani
Malleus, Eino Juhani Kristian
Mukkila, Lauri Eemeli
Nieminen, Mauno Mikael
Pehkonen, Miro Miikka Mikael
Peni, Veikka Johannes
Savolainen, Sulo Samuli Kristian
Soisalo, Jere Veeti
Teva, Niko Matti Mikael
Wahlberg, Antti Juhani

Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto, elektroniikka-asentaja
(8 ei antanut nimen julkaisulupaa)

Bragge, Leo Elias
Heinonen, Niko Petteri
Hyvärinen, Tomi Olavi
Kosonen, Leo Santeri
Miettinen, Roope Juhani
Mättölä, Jani Petteri
Niemi, Jere Jesper Viljami
Nylund, Marcus Christofer
Peltola, Kimi Kalle Juhani
Raussi, Riku Aleksanteri
Ripatti, Jenika Reetta
Tiro, Janne Kristian

Turvallisuusalan perustutkinto, turvallisuusvalvoja

Finne, Janne Paavo Kristian
Forsström, Saga Mirjam
Häkälä, Sara Iida Amanda
Karhunen, Aatu Oskari Tapio
Kivimaa, Tuukka Antton Kristian
Lönnfors, Rose Alexandra
Marttila, Taika-Tuulia
Mäkelä, Tatu Jasperi
Naukkarinen, Maija Anna-Liisa
Nevalainen, Niilo
Nokkanen, Anniina Ida Maria
Outinen, Juuso Valtteri
Pulli, Eveliina Annele
Riihelä, Paavo Elmo Valtteri
Setälä, Henni Kristiina
Suutari, Saija Sirpa Helena
Tammentie, Onni Viljami
Tapola, Salka Essi Helena
Toropainen, Jussi Henrik
Tylli, Roope Julius

UTINKATU 85

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto, levyseppähitsaaja
(3 ei antanut nimen julkaisulupaa)


Gardemeister, Niklas Aleksanteri
Hartikainen, Rene Tapani
Heijala, Rasmus Ville Matias
Härkönen, Jesse Kalle Mikael
Ilmojoki, Antti Johannes
Jaakkola, Miko Tero Juhani
Kaukonen, Jere Matti Mikael
Kohomäki, Eetu Veikka
Kärki, Juho Aaretti
Lampila, Kasim Ammar Aleksis
Mäkelä, Eetu Jesperi
Peltola, Wallu Johannes
Penttilä, Jesse Veikko Valtteri
Rajamäki, Samu Kasperi
Seppä, Heimo Tapani
Seppälä, Perttu Veikko Samuli
Vainio, Janne Petteri

Luonto- ja ympäristöalan perustutkinto
(2 ei antanut nimen julkaisulupaa)

Aalto, Jenni Emilia Katariina
Heinonen, Arto Arvo Antero
Issakainen, Lauri Elias
Järvi, Jari Juhani                                      
Muikku, Jarmo Verneri
Norppa, Pipsa Mirjam Annikki
Riihelä, Kristian Samuel
Riikonen, Ada Aurora

Media-alan ja kuvallisen ilmaisun perustutkinto, kuvallisen ilmaisun toteuttaja
(1 ei antanut nimen julkaisulupaa)

Aaltola, Stella Kristiina
Dufva, Sara-Alisa Elinor
Fagerlund, Mira Fredrika
Lapilainen, Jesse John Lukas
Nissinen, Kaisa Aino Anneli
Pohjalainen, Jussi Jaakko
Tarula, Petra Susanna
Tatarintseva, Stella
Uotila, Kielo Siviä Katriina

Pintakäsittelyalan perustutkinto, maalari
(3 ei antanut nimen julkaisulupaa)

Mannari, Veera Emilia
Puumalainen, Markku
Sipiläinen, Joona Valtteri
Suutari, Pauli Antero
Teikari, Tuukka Mikael
Tuominen, Katri Anna Elisa
Tyynelä, Mira Susanna

Rakennusalan perustutkinto, talonrakentaja
(2 ei antanut nimen julkaisulupaa)

Ahola, Kasperi Ensio
Alajääski, Mico Kasper
Hallikas, Joona Kristian
Huttunen, Heikki Mikael
Hyry, Ilmari Johannes
Hyyrynen, Aapo Oskari
Ikonen, Aapo Einari
Inkilä, Santeri Antero
Jokivirta, Erno Tapio
Koivula, Lauri Aleksi
Kononen, Costantino Roberto Nikolai
Kuparinen, Miska Verneri
Marttila, Veeti Sebastian
Norta, Tapio Ilmari
Paloniemi, Konsta Vihtori
Sinkkonen, Okko Arttu Olavi
Solvang, Lars Eemil Kristian
Vuorio, Niko Mikael

Taideteollisuusalan perustutkinto, koru- ja pienesinevalmistus

Heinikainen, Jonni Jasperi
Lyyra, Roosa Miranda
Raiskio, Stella Maria

Taideteollisuusalan perustutkinto, sisustaja
(1 ei antanut nimen julkaisulupaa)

Alcenius, Heta Karin
Kakko, Jenna Janica Veronica
Laukkanen, Janette Heidi Anniina
Lindholm, Ida Maria Hannele
Myllymäki, Sonja Katariina
Ollikka, Tiia Kristiina
Pakarinen, Jenny Marikki
Ylä-Rautio, Emma Sofia

Tekstiili- ja muotialan perustutkinto, muotiassistentti
(1 ei antanut nimen julkaisulupaa)

Haapanen, Joanna Julia
Ripattila, Mia-Iida Emilia
Ruuskanen, Miia Susanna
Sormunen, Ilana Abigail
Ukkonen, Max Topi Aleksanteri

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto, datanomi
(7 ei antanut nimen julkaisulupaa)

Haukkavuori, Iiro Urho Olavi
Järvinen, Eliisa Sylvi Hannele
Kaplan, Robin
Kylliäinen, Jimi Juhani
Lehesvirta, Sakari Aleksi
Lempinen, Sinna Ida Maria
Mattila, Elina Miilia
Munne, Milja Hellen Linnéa
Nousiainen, Noora Emilia
Nyrkkö, Milla Emilia
Patjas, Juuso Adam Joonatan
Pikkusaari, Ville Johannes
Reijasto, Eetu Oskari
Salminen, Veeti-Wiljam
Scott, Johnathan William
Syvälahti, Lenni Johannes
Toijanen, Veeti Antero Juhani
Virtanen, Samu Kristian