Keväällä 2018 KSAOsta valmistuneet
Julkaistu pe 01 kesä, 2018 06:00

Onnittelut kaikille valmistuneille!

Kouvolan seudun ammattiopistosta on valmistunut tänä keväänä 644 opiskelijaa.
Tässä julkaisemme vain niiden valmistuneiden opiskelijoiden nimet tutkinnoittain,
jotka ovat julkaisuluvan antaneet.

Autoalan perustutkinto
Finne Patrik Miika Tapani
Hamari Tomi Petteri

Harju Topi Juha Benjamin
Hyyrynen Arttu Tapio
Kemppi Kare Emil
Laari Toni Santeri
Mäkelä Markus Kristian
Ollikka Mika Juho Matias
Parkkonen Aleksi Juuso Valtteri
Pentti Topi Tuomas
Seppälä Nuutti Iiro Oskari
Simola Panu Matti Einari
Tuppurainen Ville Markus
Valokari Heikki Aleksi
Vuorinen Otto Eemeli

Hiusalan perustutkinto
Järvinen Ella Anniina
Lahtinen Linnea Magdaleena
Leiramo Veera Alina
Näkki Pinja Anniina
Ojala Veera Ida Emilia
Pettersson Janette Maj-Lis Madeleine
Pöllänen Anni Sofia
Pönkä Veera Elisabet
Suokas Meri Annika

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto
Forsbakka Anastasia
Hautalahti Jutta Jemina
Hietanen Suvi Päivikki
Jacksen Rolf Rainer
Koivunen Roosa Jasmiina Matilda
Kuusela Mari Hannele
Mäntylä Minna Maria Hannele
Palander Pinja Susanna
Rantanen Minttu Eveliina
Saarela Rasmus Renu Harald
Savolainen Henri Kristian
Sällemark Camilla Elisabet Minerva
Thavarasa Umashangar
Uotila Aino Maria

Kiinteistöpalvelujen ammattitutkinto
Jouhki Sirpa Maarit
Karppinen Irina Marianna
Kaunissalo Niina Elina
Saarinen Teija Kaarina
Tarhala Sanna Kaarina
Heikkilä Lasse Tapio
Nokkala Hannu Tapani
Pohjolainen Jari
Rautiainen Jari Ensio
Tankkala Jouni Ensio
Tulokas Juha Tapani
Vanhalakka Henri Juho Timonpoika

Kone- ja metallialan perustutkinto
Hautalainen Robert Oskari
Hänninen Tatu Valtteri
Hölsä Kimi Petteri
Issula Joonas Mikael
Junna Iiro Elias Eemeli
Kinnunen Topi Oskari
Korpela Aapo Johannes
Martikainen Topi Eerik
Meisola Ville Mikael
Mikkola Nico Tapani Saminpoika
Pehkonen Valtteri Matti Juhani
Pesonen Pekko Santeri
Porvari Juho Eemil
Pynnönen Ville Pekka Antero
Rakkola Aku Kasperi
Rutanen Topi Tuukka Juhani
Vähäuski Toni Petteri

Kotityö- ja puhdistuspalvelujen perustutkinto
Abdi Mahamed Nuur
Ahmed Faadumo Abdullahi
Awes Mulki Mahamed
Kostrova-Putkinen Diana
Mahamud Ahmed Muhyadin
Medvedeva Irina Alekseevna
Nikuze Patience
Vlasova Anna

Kuvallisen ilmaisun perustutkinto
Janhunen Tanja Susanna
Laaksonen Niina Elina
Nikkilä Noa
Parhiala Liisa Ella-Roosa
Piepponen Anni Eveliina
Rautjärvi Marika Susanna
Saarinen Roo
Tapper Tuike Tea Helena
Törönen Jonna Elina
Virtanen Joona Mikael

Käsi- ja taideteollisuusalan perustutkinto
Eliseeva Anastasia
Hakala Nea Julia
Hasu Annika Jonna Karoliina
Helveranta Marjo Terttu Mirjami
Hilkamo Elisa Tuulia
Honkaniemi Taika Tuuli
Hyytiäinen Katariina Cia Maria
Jattu Mervi Sinikka
Jokela Lola Maria
Jormanainen Juuli Mikaela
Karhu Fanny Emilia
Kelkka Sirpa Anita
Kervinen Julia Ida Maria
Korpela Sanna Annina
Köse Sadiye
Laakso Anne Kaarina
Lehtinen Veera Maria
Leonen Juuli Iida Anniina
Lindberg Kerttu Matilda
Marttila Taru-Marika
Mikkola Marja-Leena Johanna
Oksanen Lotta Katariina
Pennanen Rita Marie
Pilli-Sihvola Jenna Johanna
Pilli-Sihvola Jonna Juulia
Rantala Minna Mari
Siivonen Aila Kaisa Albertiina
Tani Nelli Marjaana
Valkonen Tiia Elina
Vartiainen Katja Tanja Marika
Veijalainen Jenna Janica Jasmin

Lentokoneasennuksen perustutkinto
Alanen Janne Kalevi
Berg Eemil Anton Mikonpoika
Ilves Jere Miikka
Kurki Jesse Benjamin
Lappela Ilona Katriina
Leskinen Eetu Antero
Lindroos Veikka Samuli
Lipsanen Timo Tuomas
Malm Sanni Margit
Niemi Teemu Petteri
Norrila Pyry Karl
Ojanperä Eetu Henrik
Pelkonen Rony Patrick
Porkka Elia Oskar
Rasi Nuutti Verneri
Ruokolainen Mikko Olavi
Siren Jyri Johan Valtteri
Soitu Ivan
Suninen Satu Emilia
Suomalainen Roope Henrik
Uljanoff Joonas Antti Olavi
Vartiala Tuomas Joel Velinpoika
Vänskä Valtteri Johannes Salomon

Liiketalouden perustutkinto
Avikainen Kristiina Orvokki
Eskola Teemu Tapio
Forssten Carita Julia
Hovi Aleksi Matias
Hämäläinen Jere Lauri
Häsä Janina Maarit
Lehtinen Emilia Karoliina
Maijala Maria Helena
Meriläinen Kasperi Johan
Mäkelin Mirko Matias
Mäkelä Maarit Emilia
Niemi Ada Essi Helena
Noeva Elena
Outinen Jenni Iida Emilia
Paronen Eila Marjatta
Penttilä Eetu Alexander
Purhonen Santeri Juuso Petteri
Raussi Sini Susanna
Sipola Pinja Mathilda
Toikander Topi Lauri Uolevi
Tähtinen Reetta Karoliina
Uotila Jani Kristian

Logistiikan perustutkinto
Espo Titta Johanna
Hyypiä Niko Petteri
Patjas Jesse Erkki Antero
Rasalahti Jere Sami Petteri
Vaerma Wille Valtteri
Villikka Juuso Valtteri

Luonto- ja ympäristöalan perustutkinto
Moisanen Mia Kristiina
Pekala-Heikkilä Annu Johanna

Maatalousalan perustutkinto
Eerola Jenna Karoliina
Kivelä Päivi Jaana Elisa
Laamanen Milla Birgit
Tamper Matti Tuomas Mikael

Matkailualan perustutkinto
Nousiainen Noora Iida Maria
Piepponen Saara Katariina
Vesikko Alina Viktoria

Pintakäsittelyalan perustutkinto
Hautala Ida Karoliina
Järvinen Elisa Anna Sofia
Kaipainen Miikka Juhani
Kalander Henri Oskari
Muinonen Vilma Karoliina
Puumalainen Aleksander
Sakkara Erika Anna Elina
Summanen Nada Julia Dunija

Puualan perustutkinto
Ilic Drazen
Koikkalainen Joonas Jere Tapio
Mäkelä Reino Jouni Aleksi
Syrjänen Mika Tapio Eemil
Thusberg Miia-Maria

Päihdetyön ammattitutkinto
Pekkola Minna Kristiina
Salovaara Jarno Mikael
Velin Laura Linnea

Rakennusalan perustutkinto
Ala-Outinen Lauri Erik
Alatalo Juuso Juhani Anton
Autere Juho Hannes
Juonoja Juho Topias
Kalander Valtteri Vili
Klemettilä Niklas Karri Antero
Klemola Riku Aleksi
Laine Roosa-Maria
Maho Nikit Junnu Kristian
Marttila Joni Kristian
Mikkola Jaro-Aleks Juhani
Mohamed Abdirisaq Ahmed
Nikula Eetu Olavi
Oljemark Iisak Sakarias
Pätäri Pasi Eemil
Rautiainen Leevi Kasper
Rchidi Sami
Riter Serhiy
Siimesjärvi Jani Juhani
Suppala Teemu Matti Eemeli
Sutela Sami Jukka Juhani
Säilä Suvi Anneli
Tuyambaze Theoneste
Viikki Joonas Kristian
Yrjölä Jaakko Juhani

Sihteerin ammattitutkinto
Kukkonen Nina Kristiina
Marttiin Sirpa Hannele
Matlin Nina Marika
Meriläinen Terhi Miia Susanna
Niskapohja Minna Hannele
Pihkala Niina Marjaana
Raitanen Katy Tarja Annele
Sunikka Pia Johanna

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
Aapro Suvi Kristiina
Elonen Jenni Johanna
Forsbacka Maj-Britt Helena
Gakuru Augustin
Haapalainen Tiia Johanna
Haatainen Jemina Rebekka
Halonen Taina Leena Kristiina
Hamström Ann-Marie Miramané
Harjula Katri Susanna
Hassel Emmi Katriina
Hautapaakkanen Veera Eveliina
Hedborg Miia Sofia
Hildén Veera Kristiina
Hokkanen Emma Iiris
Hytönen Kia Karoliina
Hänninen Veera Tuuli Sofia
Jäppinen Iida Maria
Kahri Roosa Juulia
Kattelus Anna-Maria Mirjami
Kohopää Salla Maarit Kristiina
Konstantinidi Vitalina
Korhonen Meri Marianne
Koskinen Heidi Jasmine
Kostiainen Satu Sisko Susanna
Kujala Tiia Maria Julia
Kultanen Saija Maaret
Kunnari Jenni Maria Karoliina
Käyhkö Anu Pauliina
Laitinen Anu Elina
Lallukka Suvi Maritta
Laurila Emmi Ida Anniina
Liekola Heli Maria Aliina
Loikala Tanja Sisko
Lonka Ira Rauha Susanna
Manninen Tuija Riitta
Mauno Carita Salme Heleena
Mielonen Liudmila
Moilanen Mia Terttu Marika
Muhire Pascal
Mäkipaakkanen Miia Camilla
Mökkönen Mia Marja Melanie
Mönkkönen Sonja Ramona
Niemelä Jesse Nuutti Petteri
Näkki Pirita Annele
Nöjd Aino Mirjami
Okka Kerttu Inkeri
Pajuportti Julia Anni Emilia
Puhakka Jenna Maria Katariina
Puustinen Aliina Anna Aleksandra
Qvick Tanja Elina
Ramula Erja Irene
Rantanen Janita Susanna
Rantanen Päivi Elina
Rautomäki Viivi Aino Maria
Riihiluoma Laura Eveliina
Riikonen Iiro Tapio
Saari Jenny Sofia
Saarits Heidi Maria
Saidi Rim
Salmi Minna Susanna
Sauna-aho Heli Sisko Eveliina
Seppänen Anni Katariina
Sillanpää Janina Kristiina
Siltanen Sanna Maarit
Suokas Marika Johanna
Taheery Adilla
Tiinala Enni Iida Julia
Toikka Sari Johanna
Toivokoski Suvi Stiina Janika
Torri Satu Anni Katariina
Tuomainen Piia Kristiina
Ukkola Elisa Juuli-Anna
Ukkola Tiia Tuulia
Vauhkonen Julia Karolina
Vierre Tiia Anniina

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto
Ahola Konsta Elmeri
Airos Aatu Anttoo
Alén Samu Kasper
Auvinen Miro Joonatan
Finer Sampo Eemil Joonatan
Hirvonen Terje Tapani
Jokinen Janne Pertti Juhani
Kaasalainen Konsta Veikko Elmeri
Kangaskolkka Joonas Valtteri
Kangaskolkka Sampo Julius
Karhula Jere Elias
Kemppi Eetu Jalmari
Kiukas Patrick Mikael
Kivinen Topi Oskari
Kivistö Niko Lennart Julius
Kuntonen Jouni Sakari
Laakso Iikka Henrik
Laari Antti Juho Antero
Liikkanen Teemu Oskar
Niveri Ville Kaarlo Oskari
Nokkanen Tuomo Jaakko
Oikarinen Lauri Matias
Paukkunen Suvi Helmi Pauliina
Saarinen Roope Kustaa
Seppälä Valtteri Teemu Mikael
Sokura Esa Antero
Sorvari Ville Oskari
Starck Janne Kai Olavi
Sydänmaanlakka Onni Iivari
Sydänmaanlakka Saku Valtteri
Taponen Jasper
Ukkola Elias Anton (kaksoistutkinto)
Vanhatalo Toni Oskari

Talotekniikan perustutkinto
Hänninen Marjo Johanna
Kauppinen Isto Matias
Koppanen Jesse Johannes
Kukkola Pasi Petteri
Kultanen Joona Antero
Lehtonen Ville Valtteri
Muikku Sauli Eemeli
Panjanen Theo Tobias
Pasi Aleksi Tapani
Pihkala Aleksi Valtteri
Sollo Teemu Kristian
Vanhalakka Tuukka Topi Johannes

Taloushallinnon ammattitutkinto
Fortuna Elena
Panteleeva Marina

Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto
Ali Bouacha Mohamed Reda
Hakuli Miko Petteri
Härkönen Miika Matias
Puhakka Saku Petteri

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto
Aitta-Aho Marko Mikael
Heinonen Teemu Aleksi
Hyppönen Aarne Niko
Jukkara Roope Aapeli
Kytömäki Oiva Matti Aleksi (kaksoistutkinto)
Laiho Pauli Samuli
Leppänen Jonna Elina
Liias Julius Eliel
Lyyra Kimi Sebastian
Metso Sami Petteri
Mikkola Jose Elmer
Peltonen Jussi Vili Joonatan
Rantatalo Miska Samuel
Rissanen Joona Heikki Mikael
Ståhlberg Lauri Aleksanteri
Suni Atte Olavi Mikael
Techanan Wirawat

Tullialan ammattitutkinto
Borgman Hannu Tapani
Lönegren Anette Marianne
Orbinski Jaana Hannele
Tavast Milena
Vettenranta Sonja Tuulikki

Turvallisuusalan perustutkinto
Häkämies Mikael Christian
Laurila Teemu Tuomas
Mulichan Thanawat
Rappu Toivo Usko Ilmari
Rautiainen Henna Camilla
Talo Anton Markus Juhani
Uotila Eetu Aleksi

Työvalmennuksen erikoisammattitutkinto
Heine Nea Natalia
Koskinen Heidi Anneli
Lehtinen Heidi Maria
Leppänen Sirpa Johanna
Meriluoto Tiina Marjaana
Saarinen Erkki Mikael Daniel
Vestola Virpi Maarit
Winne Elina Katariina

Verhoilu- ja sisustusalan perustutkinto
Aaltonen Hilla-Marja Mirjami
Boronenko Timofej
Kohopää Katja Titta Emilia
Kosonen Reetta Julia
Kyrö Maiju Elisabet
Kyöstilä Ronja Kirsikka Laurintytär
Pursiainen Jenna Maarit
Yrjölä Anne Marja