Kevään 2016 Kouvolan seudun ammattiopistoon valitut opiskelijat
Julkaistu to 16 kesä, 2016 08:00

Vapaaksi jääneitä opiskelupaikkoja voi hakea Lisähaussa Opintopolku.fi palvelussa 22.6.2016 alkaen.

Toisen asteen tutkinnon tai muun tutkinnon omaava voi hakea erillishaussa 16.6.2016 alkaen erillishakulomakkeella https://www.ksao.fi/hakeminen/erillishaku/

Muistathan lisäksi perusopetuksen jälkeisen valmistavan koulutuksen haun, joka on jo menossa eli 24.5. -  26.7.2016 ( VALMA )

Kouvolan seudun ammattiopisto, kevään 2016 valitut opiskelijat

Liiketalous

Liiketalouden perustutkinto, merkonomi (pk)
(15 ei antanut nimen julkaisulupaa)

Andersson Arttu
Andersson Jimi
Apajasaari Oliver
Dayanithy Krishna
Eskola Marja
Hautalahti Annamari
Heikkilä Alicia
Heikkilä Lotta
Heikman Jere
Hermonen Elviira
Huovila Valtteri
Huttunen Henni
Hyytiäinen Janina
Hyytiäinen Jasmin
Hämäläinen Heikki
Hämäläinen Jesse
Jähi Markku
Järvinen Julia
Kirkkopelto Anssi
Komonen Anniina
Korhonen Kasperi
Korppi Janna
Kärkäs Karita
Lindström Topi
Linjala Jere
Muona Oskari
Niilola Nea
Nikkanen Saara
Nurmiranta Annika
Okka Jesse
Palviainen Julia
Paronen Miika
Partanen Luukas
Pohjola Piia
Puhakka Mikael
Puljava Joona
Pöljö Tiitus
Ruosteluoma Aleksi
Rämä Joona
Salminen Jere
Sillanpää Santeri
Spiridovitsh Jimi
Sällinen Annika
Sällinen Susanna
Torniainen Nella
Vainio Aleksi
Vakkari Elli
Varjola Jarkko
Vesalainen Ella


Liiketalouden perustutkinto, merkonomi (yo)

Pesonen Elina
Salmi Ville


Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto, datanomi (pk)
(11 ei antanut nimen julkaisulupaa)

Hartikainen Joni
Huotari Santeri
Janhunen Jonne
Kaarre Topi
Kankainen Jarno
Karjalainen Ilkka-Christian
Keränen Tiiu
Klemola Saku
Kosonen Tommi
Koste Boris
Kuisma Jimi
Kultanen Joonas
Kuusisto Miro
Lahti Annika
Laiho Lassi
Linnanen Jimi
Manninen Oskari
Miettinen Saku
Pesonen Osmo
Piipari Eppu
Puranen Aleksi
Rajamäki Valtteri
Repo Miska
Räty Otso
Sainio Leevi
Sipari Jesse
Suolanen Aku
Sälemaa Topi
Tiro Janne
Tuominen Niko
Vainio Justus
Varmanen Emmi
Väkevä Antti
Vättö Ville


Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto, datanomi (yo)
(4 ei antanut nimen julkaisulupaa)

Solja Masi


Luonnonvara

Luonto- ja ympäristöalan perustutkinto, ympäristönhoitaja (pk)
(2 ei antanut nimen julkaisulupaa)

Eskelinen Terhi
Haveri Teemu
Jokivarsi Joni Aale Juhani
Kaila Heidi
Kanervisto Tarja
Korpi Miika
Kumpulainen Sonja
Lehtinen Anni
Leskinen Jarkko
Löf Samuel Aleksi Antero
Moisanen Mia
Päivärinta Annika Aurora
Rinkinen Pasi-Petteri
Runni Enni Siiri Anniinna


Maatalousalan perustutkinto, maaseutuyrittäjä (pk)
(2 ei antanut nimen julkaisulupaa)

Autio Kyösti Martti
Hilkkola Niko Juho Sakari
Huuskonen Heidi Maria
Kauppinen Katariina Marja Melanié
Metso Jyri Petteri
Suutari Markus Mikael
Urpalainen Juho Einari


Kulttuuri ja tekniikka                                                  

Käsi- ja taideteollisuusalan perustutkinto, artesaani, stailaus
(2 ei antanut nimen julkaisulupaa)

Hämäläinen Inka
Ivanova Alexandra
Jokela Lola
Jormanainen Juuli
Korpela Sanna
Kujala Kia
Lehtinen Veera
Mauno Melissa
Mäkelä Julia
Peltonen Jonna
Pennanen Salla
Ranta Sonja
Yrjölä Katja


Pintakäsittelyalan perustutkinto, maalari
(1 ei antanut nimen julkaisulupaa)

Ahlstedt Väinö
Johannala Suvi
Johansson Jere
Piili Henri
Rytinki Tea
Studenkov Denis
Ukkola Meri
Väisänen Vilma


Verhoilu- ja sisustusalan perustutkinto, sisustaja

Aho Nita
Dahl Roosa
Helenius Janika
Ihonen Jonna
Laakkonen Anniina
Mäkinen Jessi
Ojala Salla
Pasonen Piritta
Salminen Ronja
Salonen Saga
Saloranta Sami
Talka Miitta
Tuomala Tiia


Rakennusalan perustutkinto, talonrakentaja
(1 ei antanut nimen julkaisulupaa)

Forsström Elmer
Honkanen Joel
Hyppänen Eetu
Jokivuori Perttu
Jääskeläinen Minna
Karhu Jimi
Laakso Toni
Metsälä Ville
Miettinen Jaso
Mäkinen Samu
Nikula Kristian
Pehkonen Verneri
Peltonen Akseli
Punkkinen Tuomas
Siukola Olli
Sjöman Jon
Soisalo Roope
Töttö Jere
Uusitalo Miika
Virta Miro
Virtanen Riku


Kone- ja metallialan perustutkinto, levyseppähitsaaja
(4 ei antanut nimen julkaisulupaa)

Barkas Ilari
Heijala Tiia
Heikuksela Saku
Huovila Arttu
Ihonen Niko
Ikonen Tatu
Junnola Tatu
Kymäläinen Jani
Martikainen Samuel
Mikkola Jasper
Pehkoranta Jaki
Pieksämä Hemmo
Pohjalainen Ville
Pohjola Simo
Virtanen Niko


Puualan perustutkinto, puuseppä
(4 ei antanut nimen julkaisulupaa)

Hietanen Tuomas
Peltola Pyry-Petteri
Pigg Topias
Rantanen Juho
Tamminen Juho


Tekniikka ja palvelut, Kouvola


Autoalan perustutkinto, ajoneuvoasentaja (pk)
(7 ei antanut nimen julkaisulupaa)

Alatalo Veikko
Ansas Ville
Danielsbacka Ake
Falck Jesse
Gardemeister Niko
Halonen Eevert
Hietala Aleksi
Holanti Topi
Hyry Viljami
Hyvärinen Jere
Ijäs Lasse
Juutilainen Eero
Keinänen Jasmin
Kirvesniemi Jesse
Kujala Teemu
Kuusisto Jere
Lamberg Ville
Lappalainen Paavo
Markkanen Jani
Mehtälä Tomi
Mykkänen Oskari
Oksanen Juho
Pavlov Aleksei
Piira Viivi
Rantala Nuutti
Sani Elmo
Savolainen Joonas
Savolainen Santeri
Sorsa Teemu
Summanen Oskari
Tiinala Eetu
Turunen Jaakko
Tähtinen Anselmi


Lentokoneasennuksen perustutkinto,  lentokoneasentaja (pk)
(6 ei antanut nimen julkaisulupaa)

Hyppänen Niko
Hyyrynen Valtteri
Kesti Toni
Kontula Leevi
Lantta Mikko
Laurell Jerrie
Mikkelä Juho
Mutikainen Jesse
Mäkelä Aapo
Nurmi Joe
Rontu Jasu
Ruokola Joona
Tiihonen Osku
Turunen Nico
Utti Juho
Windahl Eliel


Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, (pk)  automaatioasentaja/sähköasentaja
(8 ei antanut nimen julkaisulupaa)

Aho Teemu
Ahola Joni
Gardemeister Leo
Halonen Pyry
Hellsten Markus
Hämäläinen Jere
Hämäläinen Matti
Immonen Niko
Karell Kristian
Karhu Kasper
Karisalo Ville-Veikko
Kolsi Vili-Valtteri
Kuosmanen Saku
Kuparinen Atte
Laitinen Leevi
Laurila Samuel
Lehtonen Juho
Lepistö Matias
Lumiaho Eetu
Merivirta Santeri
Mouhu Susanna
Muuronen Aleksi
Nekkula Jari
Nikunen Väinö
Niskala Aksu
Niskanen Eetu
Roitto Markus
Romppanen Miro
Savolainen Jesse
Suojala Miska-Petteri
Tuomala Tuukka
Vanhatalo Niko


Talotekniikan perustutkinto,  putkiasentaja (pk)
(3 ei antanut nimen julkaisulupaa)

Harjula Markus
Jaatinen Ville
Kaliwabo Jean
Kapiainen Konsta
Marsala Elias
Mugisha Celestin
Oinas Nuutti
Perttola Aleksi
Puhjo Roni
Pulkki Roope
Romppanen Joonas
Ruuth Teemu Patrik
Sohlman Jami
Turunen Timjamin
Ukkola Arttu
Weckström Vili
Vilén Lari


Turvallisuusalan perustutkinto,  turvallisuusvalvoja (pk)
(3 ei antanut nimen julkaisulupaa)

Huhtanen Jesperi
Inkiläinen Justus
Juhola Niina
Jäntti Lauri
Kohomäki Eemeli
Kovanen Reeti
Kurhila Jenni
Kurki Jesse
Laihinen Aleksander
Panula Pinja
Puolatie Tiia
Salonen Joona
Sihvola Oskari
Turunen Sami
Vainio Pekka
Vanhala Ilja
Väkeväinen Saku


Turvallisuusalan perustutkinto,  turvallisuusvalvoja (yo)

Haaranen Aleksi
Halli Emma


Prosessiteollisuuden perustutkinto, prosessinhoitaja (pk)
(2 ei antanut nimen julkaisulupaa)

Ahvenainen Toni
Fält Riku
Kukkonen Teemu
Lappalainen Niko
Lehtonen Teemu
Marttila Niko
Ojanen Jouko
Pietilä Niko
Raita Jaakko
Ruohisto Samu
Venäläinen Jere


Prosessiteollisuuden perustutkinto, prosessinhoitaja (yo)

Mälkiä Paula

 

Logistiikan perustutkinto, yhdistelmäajoneuvonkuljettaja (pk)
(3 ei antanut nimen julkaisulupaa)

Aho Patrik
Haapaniemi Lauri
Hälikkä Tuomas
Kinnunen Niko
Kylliäinen Aleksi
Kylliäinen Eemeli
Luoto Karita
Lönnfors Axel
Martikainen Santeri
Moilanen Markus
Nuuttila Emil
Paakala Kalle
Perätalo Tuukka
Rasalahti Jani
Sällinen Tony
Walin Antti
Viipuri Minna


Kauneudenhoitoalan perustutkinto, kosmetologi (pk)
(2 ei antanut nimen julkaisulupaa)

Aho Charlotta
Hallikas Iisa
Halonen Jenna
Heino Desiree-Viola
Hirvonen Amanda
Hälikkä Sonja
Koskelainen Jemina
Mälkiä Hanna
Nevalainen Tinja
Pakkanen Annika
Rautjärvi Tuuli
Rita Ronja Anna
Sihvonen Sara
Vainio Lotta


Kauneudenhoitoalan perustutkinto, kosmetologi (yo)
(3 ei antanut nimen julkaisulupaa)

Mikkelä Riina
Nikolaeva Anastasia

 

Hiusalan perustutkinto, parturi-kampaaja (pk)
(3 ei antanut nimen julkaisulupaa)

Aarni Jenna
Brandt-Ojala
Haiko Sanni
Heiskanen Sini
Juura Iida-Pauliina
Jäntti Luna
Karjalainen Milla
Koskinen Johanna
Koskinen Pinja
Lahti Mila
Lahti Minka
Lindberg Taru
Liukkonen Jenni
Majander Anni
Mattila Elina
Nurmiranta Ella
Rasi Elviira
Rossi Santeri
Ylönen Saara


Matkailualan perustutkinto, matkailupalvelujen tuottaja (pk)
(2 ei antanut nimen julkaisulupaa)

Hailla Sini
Halonen Elina
Heiniemi Jarno
Kuusela Meri
Myllylä Sonja
Niemi Joonas
Pasanen Väinö
Patjas Anna
Pietilä Eeva
Rantanen Lassi
Virolainen Oleg


Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokki (pk)
(3 ei antanut nimen julkaisulupaa)

Andersson Arvo
Erjanko Juuso
Grönroos Noora
Halonen Sina Manta
Hietala Jimi
Hyppönen Emil
Jousmäki Anni
Järvelä Valtteri
Kalajainen Titta
Karhu Paavo
Kolehmainen
Kukka Maria
Kymäläinen Milla
Kääriä Pinja
Laisi Santeri
Mattila Sami
Mauno Jonna
Mäkelä Eero
Mäkelä Topi
Nurmberg Laura
Paananen Heli
Pesu Olli
Pulkkinen Jenni
Pöysti Mikaela
Riivari Misa
Ruusuvaara Oskari
Saarikivi Santtu
Saarinen Joni
Somumchan Ariya
Sällinen Jesse
Tacza Niko
Tarkkanen Miska
Treufeldt Birgit
Töyrylä Aleksi
Viik Ville
Viitanen Essi
Virtanen Ninna
Välimäki Aino-Kaisa


Kotityö- ja puhdistuspalvelujen perustutkinto, kodinhuoltaja (pk)
(1 ei antanut nimen julkaisulupaa)

Heinonen Satu


Sosiaali ja terveys

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja (pk)
( 9 ei antanaut nimen julkaisulupaa)

Acar Gulperi
Aho Kiia
Anttila Essi
Aro Janina
Autere Ella
Beckman Jasmine
Eskola Nelli
Falck Iiris
Farah Naiima
Haikonen Anna
Halkola Susanna
Hamari Jenna
Harinen Niina
Heikkinen Atte
Heinikainen Jasmin
Heiskanen Juuli
Hiltunen Satu
Hoppman Julia
Huttunen Päivi
Hyppönen Jonna
Iiskola Eetu
Jyrinki Taija
Järvisalo Veera
Kanto Panu
Kesäniemi Heli
Kokko Riina
Kotro Essi
Kuisma Jooas
Kukkola Antonio
Kuusisto Helmiina
Kähkönen Janina
Laakso Emilia
Laiho Johanna
Lanki Emelia
Lipponen Liisa
Lohman Henna
Lohman Inka
Loppula Mikael
Lumme Jasmin
Mankki Mandi
Manninen Ella
Manninen Jere
Manninen Tiia
Markkanen Sini
Mikkelä Tuuli
Moisio Hanna
Mäkinen Ruut
Nieminen Lotta
Nikulina Alina
Niskanen Jenna
Nuttunen Anton
Ojala Elise
Olli Pirita
Paljakka Jenni
Partiainen Aino
Pehkoranta Jari
Pietiläinen Noora
Pilli Janina
Pirinen Jonne
Pöppönen Mona
Rajamäki Samu
Rask Minja
Räikkönen Jenni
Rämä Essi
Sakki Siiri
Saksa Mirella
Salo Sofia
Seppälä Anniina
Siltala Maiju
Takala Rosa
Taskinen Nella
Telkkinen Sanna
Terilä Valtteri
Tevaniemi Jenina
Tiinala Enni
Tuominen Emilia
Tuominen Essi
Tuovinen Jutta
Tyynelä Sara
Töntsi Emmi
Weckström Roosa
Velin Liisi
Vesterinen Leevi
Vuorinen Aada
Äyräs Aino