KEVÄÄN 2015 VALITUT OPISKELIJAT
Kouvolan seudun ammattiopistoon kevään 2015 yhteishaussa valitut opiskelijat
Julkaistu to 11 kesä, 2015 07:55

Vapaaksi jääneitä opiskelupaikkoja voi hakea Lisähaussa Opintopolku.fi palvelussa 15.6.2015 alkaen.

Toisen asteen tutkinnon tai muun tutkinnon omaava voi hakea erillishaussa 15.6.2015 alkaen erillishakulomakkeella https://www.ksao.fi/hakeminen/erillishaku/

Muistathan lisäksi perusopetuksen jälkeisen valmistavan koulutuksen haun, joka on jo menossa eli 19.5. -  21.7.2015 ( VALMA )

Kouvolan seudun ammattiopisto, kevään 2015 valitut opiskelijat

Liiketalous

Liiketalouden perustutkinto, merkonomi, pk

(17 ei antanut nimen julkaisulupaa internetissä)

Ahvenainen Elsa

Eskola Henna

Eskola Teemu

Haapaniemi Riina

Hallivuori Iina

Hatinen Timi

Haveri Julia

Heikinheimo Oona

Heikkilä Jaana

Hemilä Henri

Holopainen Niki

Hovi Aleksi

Huuskonen Heidi

Härkin Oskari

Häsä Janina

Jalovaara Eerika

Jormanainen Sampo

Juhola Janette

Kaarlenpoika Jonna

Karhu Venla

Kervinen Julia

Kettula Viivi

Koskikuru Jimi

Krekula Tomi

Kuitunen Anni

Kuparinen Atte

Kylmäperä Sanna

Leppänen Arttu

Luusuaniemi Joel

Meriläinen Kasperi

Mäkelin Mirko

Mäntynen Oskari

Naroma Erik

Niemelä Sini

Niemi Essi

Niemi Janita

Nurmo Justus

Outinen Jenni

Parkkali Juuso

Penttilä Anu

Penttilä Eetu

Perilä Erno

Purhonen Santeri

Rasalahti Jesse

Raussi Sini

Ripatti Taavi

Saarva Susanna

Seppä Sanni

Seppänen Samuli

Sipola Pinja

Siren Moona

Susiluoto Simon

Tervo Teemu

Toikander Topi

Uzuner Merve

Valve Jesse

Viikari Joonas

Viitanen Miska

Villa Riku

Ylimaa Tanja

Äyräs Aino

 

Liiketalouden perustutkinto, merkonomi, yo

(1 ei antanut nimen julkaisulupaa internetissä)

Pokki Riku

 

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto, datanomi, pk

(10 ei antanut nimen julkaisulupaa internetissä)

Aitta-Aho Marko

Hankilanoja Roosa

Heinonen Teemu

Jukkara Roope

Juselius Tuuli

Kytömäki Oiva

Liias Julius

Lyyra Kimi

Mikkola Jose

Peltonen Jussi

Pesonen Riku

Rantatalo Samuel

Stålberg Lauri

Suni Atte

 

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto, datanomi, yo

(1 ei antanut nimen julkaisulupaa internetissä)

 

Luonnonvara

Maatalousalan perustutkinto, maaseutuyrittäjä

(1 ei antanut julkaisulupaa)

Huotari Juuso

Ihalainen Tiina

Karhu Aki

Kuitto Ville

Kunttu Miisa

Liukkonen Sonja

Rainio Juho

Suutari Pekka

Tamper Matti

Tervakoski Maria

 

Luonto- ja ympäristöalan perustutkinto, ympäristönhoitaja/luonto-ohjaaja/luonnonvaratuottaja

(4 ei antanut julkaisulupaa)

Karjalainen Sanna

Kotro Jenni

Lehto Severi

Lerkki Anna

Mertala-Huusko Jonna

Penttinen Jenni

Putkonen-Raanti Tiina

Rask Minja

Simpura Iida

 

Tekniikka ja palvelut, Kuusankoski

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokki

Kaartinen Virve

Koivunen Roosa

Kontinen Pinja

Koskela Alisa

Kotola Henna

Liikkanen Eemeli

Mustonen Sampsa

Uotila Aino

Vuorinen Veera

Väisänen Nico

Väkeväinen Simo

 

Rakennusalan perustutkinto, maarakentaja

Ala-Outinen Laura

Alatalo Juuso

Autere Juho

Harju Heidi

Havasara Ville

Juonoja Juho

Klemettilä Niklas

Klemola Riku

Korhonen Joonas

Lehtinen Niko

Lind Jan

Maho Junnu

Nikula Eetu

Ollila Eelis

Pynnönen Ville

Rautiainen Leevi

Ryynänen Aleksi

Vahter Sami

Viholainen Aleksi

Yrjölä Jaakko

 

Tekniikka ja palvelut, Kouvola

Autoalan perustutkinto, ajoneuvoasentaja

(4 ei antanut nimen julkaisulupaa internetissä)

Aarnio, Aleksi

Abdi Ibrahim, Ahmed

Ali Ramadan, Bakri

Eskola, Jonne

Hamari, Tomi

Harju, Topi

Hietala, Niko

Hyyrynen, Arttu

Karlsson, Mirella

Kemppi, Kare

Käkelä, Kia

Kärnä, Tapani

Laari, Toni

Leskinen, Roni

Manninen, Jesse

Mohibby, Maysam

Moilanen, Niko

Mukari, Miko

Mäkelä, Markus

Mäkelä, Pasi

Ojala, Oskari

Ollikka, Mika

Parkkonen, Aleksi

Pentti, Topi

Piira, Niko

Seppälä, Nuutti

Simola, Panu

Suihkonen, Irina

Toivokoski, Tatu

Tompuri, Severi

Tuppurainen, Ville

Tähtinen, Riku

Untinen, Eino

Valokari, Heikki

Viuhkonen, Juuso

Voutilainen, Saku

 

Hiusalan perustutkinto, parturi-kampaaja

(4 ei antanut nimen julkaisulupaa internetissä)

Espo, Titta

Järvinen, Ella

Lahtinen, Linnea

Leiramo, Veera

Miettinen, Noora

Ojala, Veera

Pakkanen, Minttu

Paljakka, Ronja

Pesu, Helmi

Pettersson, Janette

Pöllänen, Anni

Pönkä, Veera

Tihula, Elsa

 

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokki

(11 ei antanut nimen julkaisulupaa internetissä)

Aho, Teemu

Andersson, Arvo

Asp, Samira

Issakainen, Jenna

Jauho, Maisa

Kelloniitty, Kasperi

Kitti, Venla

Korpela, Kaisa

Kosareva, Dayna

Kääriä, Pinja

Mäki, Laura

Mäntylä, Minna

Nokkala, Inka

Reijonen, Leevi

Rinkinen, Jenni

Sakkara, Roosa

Salste, sami

Savolainen, Henri

Simola, Julius

Sorvali, Niko

Stjerna, Mirva

Tarakkamäki, Samu

Taskinen, Mila

Tyynelä, Sara

Vanhanen, Viivi

Vartiainen, Elmeri

Viitanen, Suvi

Virtanen, Niko

Ådahl, Sabina

 

Matkailualan perustutkinto, matkailupalvelujen tuottaja

(3 ei antanut nimen julkaisulupaa internetissä)

Anderson, Katrin-Dzhennifer

Andersson, Anette

Anttonen, Essi

Horppu, Linda

Isaksson, Ida

Kyrö, Maiju

Mononen, Pauli

Nousiainen, Noora

Piepponen, Saara

Rinne, Eerika

Seppälä, Nea

Siukkola, Sira

Ukkola, Meri

 

Lentokoneasennuksen perustutkinto, lentokoneasentaja

(3 ei antanut nimen julkaisulupaa internetissä)

Berg, Eemil

Karlsson, Ville

Kurki, Jesse

Lappela, Ilona

Leskinen, Eetu

Lindroos, Veikka

Lipsanen, Timo

Nenonen, Mette

Norrila, Pyry

Ojanperä, Eetu

Pelkonen, Rony

Porkka, Elia

Rasi, Nuutti

Ruokolainen, Mikko

Soitu, Ivan

Suninen, Satu

Suomalainen, Roope

Toikka, Topi

Vartiala, Tuomas

Vänskä, Valtteri

 

Logistiikan perustutkinto, (autonkuljettaja/yhdistelmäajoneuvonkuljettaja)

(3 ei antanut nimen julkaisulupaa internetissä)

Espo, Tino

Hietsalo, Lauri

Hyypiä, Niko

Ihaksi, Eero

Kebede, Alexander

Kokki, Peter

Kotonen, Valtteri

Liikkanen, Eemeli

Lähteenmäki, Kaj

Patjas, Jesse

Pöljö, Julius

Salmi, Antti

Seppälä, Niko

Sällinen, Susanna

Tapola, Teresa

Tuominen, Terno

Villikka, Juuso

 

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, (automaatioasentaja/sähköasentaja)

(6 ei antanut nimen julkaisulupaa internetissä)

Aalto, Otso

Ahola, Konsta

Airos, Aatu

Alén, Samu

Auvinen, Miro

Finer, Sampo

Junna, Iiro

Kaasalainen, Konsta

Kangaskolkka, Joonas

Kangaskolkka, Sampo

Karhula, Jere

Kemppi, Eetu

Kiukas, Patrick

Laakso, Iikka

Mentu, Jesse

Mäkinen, Marko

Niveri, Ville

Nokkanen, Tuomo

Nousiainen, Teemu

Oikarinen, Lauri

Pajunen, Joona

Palonen, Elias

Parkkinen, Mikko

Pehkonen, Valtteri

Saarinen, Roope

Seppälä, Valtteri

Sivula, Eemeli

Sorvari, Ville

Sydänmaanlakka, Saku

Säyriö, Niklas

Taponen, Jasper

Tuomala, Tuukka

Ukkola, Anton

Vanhatalo, Toni

 

Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto, elektroniikka-asentaja

(6 ei antanut nimen julkaisulupaa internetissä)

Ali Bouacha, Mohamed Reda

Gardemeister, Jonas

Hakuli, Miko

Härkönen, Miika

Ilves, Antti-Pekka

Kovalev, Daniil

Kuismanen, Ville

Lampinen, Veeti

Mynttinen, Jesse

Niemi, Thomas

Niska, Jarkko

Rajamäki, Tomi

Sokolov, Igor

Väyrynen, Emil

 

Talotekniikan perustutkinto, putkiasentaja/ilmanvaihtoasentaja

(3 ei antanut nimen julkaisulupaa internetissä)

Falck, Jesse

Hietala, Eetu

Hiltunen, Jesse

Ikäheimo, Valtteri

Immonen, Johan

Kaipela, Elmeri

Kankainen, Riku

Kauppinen, Isto

Koppanen, Jesse

Kultanen, Joona

Kuukka, Eetu

Kuusela, Jere

Lampinen, Eetu

Lehtonen, Ville

Mahkonen, Matias

Mattila, Markus

Mikkola, Ville

Muikku, Sauli

Näveri, Toni

Oksanen, Mikael

Oljemark, Alvar

Palvi, Eetu

Pasi, Aleksi

Pihkala, Aleksi

Pukkila, Eetu

Päivärinta, Atte

Rasalahti, Eetu

Salminen, Aatu

Seistilä, Jesse

Sihvola, Tuomo

Tarén, Eetu

Vanhalakka, Tuukka

Veijanen, Samu

Westman, Joonas

Virta, Joni

Vitikainen, Iiro

Ylimäki, Aarne

 

Turvallisuusalan perustutkinto, turvallisuusvalvoja

(1 ei antanut nimen julkaisulupaa internetissä)

Honkapirtti, Joonas

Häkämies, Monica

Lahti, Teemu

Laurila, Teemu

Mulichan, Thanawat

Mynttinen, Meri

Mäkelä, Ville

Ojalehto, Tuomas

Parkkinen, Joonas

Pöljö, Tiitus

Rappu, Toivo

Rautiainen, Henna

Remes, Niko

Sakkara, Akseli

Salovaara, Nea

Suomi, Santeri

Talo, Anton

Ukkola, Aapo

Uotila, Eetu

 

Sosiaali ja terveys, Kuusankoski

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja

(14 ei halunnut nimeään julkisuuteen)

Aarni Minni

Anttonen Lotta

Arvila Mirella

Elonen Jenni

Etholén Vilma

Haatainen Jemina

Heikkilä Elisa

Henttu Milla

Hildén Veera

Hokkanen Emma

Honkanen Nea

Huttunen Pauli

Johansson Jenna

Jäppinen Iida

Katainen Anna-Sofia

Kondratjeff Oona

Korhonen Meri

Kujala Tiia

Laari Ulla

Lampila Suvi

Lanki Melisa

Linna Hanna

Lonka Ira

Mattinen Jenna

Mauno Carita

Miettinen Janika

Muttilainen Aliina

Natunen Tanja

Niemelä Jesse

Nousiainen Netta

Nöjd Aino

Okka Kerttu

Pajuportti Julia

Palmola Sara

Pekkalin Riina

Pekkola  Ella

Perätalo Nea

Pirhonen Juulia

Pitkälahti Tommi

Puhakka Jenna

Pusa Tapio

Rajajärvi Heta

Rautomäki Viivi

Riihiluoma Eveliina

Roos Sina

Ruotsalainen Essi

Räisänen Vili

Saidi Rim

Salama Jesse

Sirén Nadia

Talikka Pinja

Toijanen Nea

Torri Satu

Tuominen Jenna

Ukkola Tiia

Vikman, Jenny

Virtanen Ninna

Vänskä Karoliina

Väre Elina

 

Kulttuuri ja tekniikka                                                                         

Käsi- ja taideteollisuusalan perustutkinto, Artesaani

Koru- ja pienesinevalmistus

(1 ei antanut nimen julkaisulupaa internetissä)

Heiskanen Erja

Hirvi Tinja

Honkamäki Elina

Hyytiäinen Katariina

Koponen Manu

Paloniemi Kaisa

Peltola Juha

Romppanen Taru

Saikkonen Sari

Toikka Saana

Turkia Heli

Vainio Vilho

 

Käsi- ja taideteollisuusalan perustutkinto, Artesaani

Stailausala

(3 ei antanut nimen julkaisulupaa internetissä)

Honkaniemi Taika

Karhu Fanny

Laari Janita

Leonen Juuli

Lindberg Kerttu

Marttila Taru-Marika

Niemi Eveliina

Pajalo Nita-Sofia

Pennanen Rita

Pilli-Sihvola Jenna

Siivonen Aila

Tiihonen Mia

 

Käsi- ja taideteollisuusalan perustutkinto, Artesaani

Vaatetusala

Hasu Annika

 

Kuvallisen ilmaisun perustutkinto, kuva-artesaani

(3 ei antanut nimen julkaisulupaa internetissä)

Eskelinen Miro

Flyktman Mirjam

Gardemeister Ville

Hakalax Ida

Kesäniemi Heli

Kolehmainen Jenni

Laaksonen Niina

Nikkilä Oona

Nurkka Laura

Paavilainen Tiina

Parhiala Liisa

Pyötsiä Roosa

Rautjärvi Marika

Tapper Tuike

Törönen Jenna

Virtanen Joona

 

Pintakäsittelyalan perustutkinto, maalari

(3 ei antanut nimen julkaisulupaa internetissä)

Blomqvist Iris

Hautala Ida

Järvinen Elisa

Kaipainen Miikka

Kalander Henri

Lappalainen Sampo

Liimatainen Joel

Muinonen Vilma

Puumalainen Santeri

Summanen Nada

Sällinen Annika

 

Puualan perustutkinto, puuseppä

(4 ei antanut nimen julkaisulupaa internetissä)

Afanasyev Philipp

Ilic Drazen

Koikkalainen Joonas

Kokko Marko

Sahanen Markus

Taiminen Jere

Virtanen Elia

 

Verhoilu- ja sisustusalan perustutkinto, sisustaja

(6 ei antanut nimen julkaisulupaa internetissä)

Isosaari Jenni

Kohopää Katja

Kosonen Reetta

Kärkkäinen Janna

Nikka Janita

Peltola Hanna

Peuramäki Jessika

Tonder Miika

 

Rakennusalan perustutkinto, talonrakentaja

(4 ei antanut nimen julkaisulupaa internetissä)

Eskelinen Casper

Hyypiä Rami

Kantola Vilho

Markkanen Jani

Mikkola Jaro-Aleks

Ojala Osku

Oljemark Isak

Omar Ahmed

Porvari Anton

Pätäri Pasi

Rchidi Sami

Saloranta Sami

Siimesjärvi Jani

Suppala Teemu

Tuyambaze Theoneste

Viikki Joonas

 

Kone- ja metallialan perustutkinto, koneistaja/levyseppähitsaaja

(8 ei antanut nimen julkaisulupaa internetissä)

Hagert Henry

Hannula Petri

Hölsä Kimi

Kinnunen Topi

Komujärvi Hiski

Korpela Aapo

Mikkola Nico

Mäkelä Julia

Niemi Joonas

Partanen Vertti

Pesonen Pekko

Porvari Juho

Puhakka Saku

Punakivi Ville

Rahkonen Jani

Rakkola Aku

Ripattila Rico

Salminen Samppa

Tolmunen Max

Tuomala Tino

Vanhala Petri

Vuorinen Otto