Kouvolan seudun ammattiopistoon valitut opiskelijat selvillä
Julkaistu to 12 kesä, 2014 08:00

Valittujen opiskelijoiden nimilistat ovat nähtävissä toimipisteiden ovissa ja nyt myös verkossa. Myös valintakirjeet opiskelupaikan saaneille on postitettu. Onnittelut uusille opiskelijoille!


Huom! Toivomme, että opiskeluvalintoihin tai paikkoihin liittyviä soittoja opintotoimistoihin vältettäisiin niiden ruuhkautumisen vuoksi.

Valintakirjeet opiskelupaikan saaneille on postitettu.
Koulutukseen valittujen on vahvistettava opiskelupaikka
26.6.2014 mennessä.

Onnittelut valituille uusille opiskelijoille!

Täyttämättä jääviä paikkoja haetaan kesän lisähaussa 27.6.-27.7.2014
Hakeminen tapahtuu nettiosoitteessa www.opintopolku.fi

Muista myös Ammattistartti!

 

VALITUT OPISKELIJAT 2014

KSAO liiketalous

Liiketalouden perustutkinto, merkonomi (pk)
(19 ei antanut nimen julkaisulupaa)
Aapro Oona

Acar Evin
Haimi Antti
Hannikainen Leevi
Hirvonen Leo
Hujanen Jenni
Hyry Iita-Lotta
Hämäläinen Juuso
Hänninen Jemina
Ihanamäki Riina
Isaksson Ida
Jantunen Jonne
Karhunen Tinja
Kaukonen Kaisa
Kettunen Anni
Kivimäki Ronja
Koivula Sanni
Koivunen Noora
Kuiri Salla
Laakso Antti
Martikainen Severi
Mentula Karin
Murto Tanja
Mykkänen Janna
Mäntytörmä Aapo
Nironen Katja
Nissilä Aurora
Pakarinen Jennina
Pakkanen Annika
Parni Jasmine
Pehkonen Nanna
Pekkalin Ida
Pelkonen Ville
Penttilä Heidi
Phonsakkhwa Suthicha
Piipponen Leevi
Piira Tuomo
Pilli Noora
Pilli-Sihvola Jenna
Pilli-Sihvola Jonna
Pätäri Pasi
Rantala Laura
Riikonen Aleksi
Rinkinen Sari-Susanna
Ripattila Rico
Räästi Robi
Saarelainen Sofia
Sahlman Ira
Sihvola Maiju
Siivonen Vilma
Tikkanen Inka
Tuormala Anne
Tölli Juha-Matti
Ukkola Juulia
Vihanto Mikko
Vikman Julia
Zeynalova Elena

Liiketalouden perustutkinto, merkonomi (yo)
(2 ei antanut nimen julkaisulupaa)
Kuntonen Miika

Myllys Anna
Siiravuo Ville

Liiketalouden perustutkinto, merkonomi (pk)
(5 ei antanut nimen julkaisulupaa)
Kervinen Julia

Kuokka Sini
Marttiin Jarno
Niskala Emilia
Pesu Perttu
Salo Fanny
Virokangas Oskari

Suunnitteluassistentin perustutkinto, suunnitteluassistentti (pk)
(2 ei antanut nimen julkaisulupaa)
Rautiainen Vili

Ruismäki Atte

Suunnitteluassistentin perustutkinto, suunnitteluassistentti (yo)
Paakkinen Vilma

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto, datanomi,
ohjelmistotuotannon koulutusohjelma (pk) PELIALA

(5 ei antanut nimen julkaisulupaa)
Hilska Julius

Jokinen Antton
Kiirikki Heikki
Koskiranta Eppu
Kotala Johannes
Kähkönen Aatu
Lalu Jukkapekka
Murto Juuso
Scott Patrick
Suviranta Sara
Torniainen Sami

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto, datanomi,
ohjelmistotuotannon koulutusohjelma (yo) PELIALA

(2 ei antanut nimen julkaisulupaa)
Ikonen Samuli

Olander Joonas

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto, datanomi,
käytön tuen koulutusohjelma (pk)

(6 ei antanut nimen julkaisulupaa)
Kaislaniemi Nico

Nikula Jesse
Ollikainen Niko
Palotsaari Niina
Peltonen Teemu
Peuramäki Jessika
Pyötsiä Jere
Rasalahti Aleksi
Schürmann Robin
Tcherednitchenko Kristiina
Tkachenko Sergiy
Tompuri Severi
Vanhala Arttu
Wass Jimi
Vatto Henri
Vuorijärvi Vilho
Vuorinen Aaro

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto, datanomi,
käytön tuen koulutusohjelma (yo)

(1 ei antanut nimen julkaisulupaa)
Iisalo Mika

 

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja
Aarnio Samu
Aatola Emilia
Arola Ossi
Backman Joel
Halonen Taina
Hannula  Eveliina
Hannula Ella
Hartikainen Nea
Hautalainen Ronja
Heiskanen Tia
Hietanen Noora
Hiltunen Marjut
Huovila Heini
Husu Essi
Hyppänen Jere
Hyvärinen Iina
Hämäläinen Viivi
Ijäs Marja-Liisa
Järvinen Jiina
Järvinen Saul
Jääskeläinen Iida-Maria
Kaipiainen Samu
Kakkuri Pinja
Kangaskolkka Laura
Karppanen  Neea
Katainen Anna-Sofia
Kettunen Johanna
Kostylkova Ekaterina
Kujala Santeri
Kyllönen Jenni
Kymäläinen Minna
Kääpä Kia
Laakso Samuli
Lamberg Milla
Lustig Aino
Maidell Miiro
Markku Linda
Mänttäri Nelli
Nahkuri Iida
Nieminen Nooraa
Nikka Janita
Pahkala Roosa
Pakkanen Aliisa
Pasonen Elisa
Patjas Tea
Pekkola Suvi
Pennanen Mira
Permanto Nea
Pessa Henna
Rajamäki Väinö
Rantanen Janita
Rantanen Roosa
Rauhamäki Meiju
Raussi Pinja
Ritola Juulia
Ruohoniemi Joonas
Räisänen Terhi
Salminen Heini
Salminen Viivi
Seppänen Joonas
Sihvola Niina
Suokas Meri
Tacza Miia
Tiihonen Saara
Turkia Enni
Töyry Noora
Uosukainen Jenni
Vaija Jenna
Vainio Jenna
Vanhatalo Janita


Kouvolan seudun ammattiopisto, luonnonvara

Maatalousalan perustutkinto
Karhu Antti Eemeli
Koponen Tiitus Otto Johannes
Laari Antti Tapio
Lahti Emma Eveliina
Pukki Jaakko Eemeli
Punkka Tomi Samuli
Ripattila Joonas Miro Matti
Ruippo Jere Elias
Tanninen Niklas Alexander
Vainikka Jaakko Seppo Mikael
Ylimaa Tanja Maria Henrika

Luonto- ja ympäristöalan perustutkinto
Hohti Elina Anneli
Laine Martta Elina
Ruhanen Taina Jessika
Töytäri Oona Josefiina


KSAO, tekniikka ja palvelut, Kuusankoski

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokki
Bockström Meri
Hilden Tanja
Honkanen Tiia
Jokiranta Tiia
Kiuru Juliana
Lähteenmäki Kaj-Patrik
Marttiin Taru
Nummila Laura
Pakarinen Janne
Pulkkinen Heidi
Rantanen Reetta
Sorsa Marjo
Stam Anton
Tohka Jessika
Tolvanen Laura

Kone- ja metallialan perustutkinto, koneistaja
Harjamaa Leevi
Hänninen Tatu
Joutjärvi Topi
Kuoppamäki Tuomas
Landen Sami
Parkkinen Markus
Perez Sarria Barbaro
Permanto Jani
Pohjola Samu
Ravantti Toni
Taponen Jarkko
Thomasson Sami
Tolvanen Jesse
Vainio Joel
Virtanen Lari

Rakennusalan perustutkinto, maarakentaja
Haapala Joona
Hermunen Juha
Kauppi Oiva
Kuula Jere
Marttila Joni
Oinas Touko
Pesonen Pekko
Pöysti Jaakko
Pöysä Ilari
Salola Jere
Vaittinen Riku


KSAO, tekniikka ja palvelut, Kouvola

Autoalan perustutkinto, ajoneuvoasentaja
Hallivuori, Iina Meri Tuulia
Herranen, Miikka Manu Valtteri
Hietanen, Mikko Matias
Huovila, Lassi Max Kristian
Hytti, Essi Aino Tuulikki
Hälikkä,Vesa-Petteri
Kivinen,Otto Jalmari
Kondratjeff, Oona Marika
Lehtimaa, Aleksandra Eveliina
Muhli, Valtteri Jere Juhani
Niinivirta, Tuomas Antero
Pönni,Miikka Olavi
Sippula,Eetu Tapani
Säyriö, Netta Katriina
Teräväinen, Riku Matias

Hiusalan perustutkinto, parturi-kampaaja
And, Maiju Julia Maritta
Espo, Moona Henrietta
Kekäläinen, Jutta Kiia
Laatunen, Jenna Kristiina
Lehtinen, Enni Inga Petriina
Löppönen, Ida-Maria Eveliina

Munne, Jenna Emilia

Niemi, Henna Maria Susanna
Nokkala, Krista Karoliina
Nurmi, Laura Lydia Sofia
Nurminen, Pauliina Karoliina
Pahkala, Elli Rosa Amanda
Raatikainen, Ida Jasmine
Rossi, Saara Emilia
Soinila, Henni-Johanna
Turtiainen, Emilia Laura Aleksandra
Weckström, Noora Maria Susanna

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokki
Ahvenainen, Janna Maria
Autio, Karoliina Esteri
Forsström, Salla Maria Karoliina
Harjula, Atte Elias Albert
Heinonen, Noora Anni Emilia
Hänninen, Riina Henrika
Jantunen, Oskar Lauri August
Jyräs, Jaana Katariina
Karjalainen, Johanna Katariina
Karjalainen, Kalle Eemil
Korpela,Kaisa Marja
Laaksonen, Erika Henriikka
Lahti, Ville Eerik Oskari
Liiri, Anniina Eveliina
Lindstedt, Miisa Maileena
Lumpus, Nea Crista Emilia
Nieminen, Juulia Qiong Marjukka
Pakkanen, Minttu Maria Katariina
Palander, Pinja Susanna
Pasonen, Piritta Jasmin
Pohjola, Piia Helena
Puhakka, Ari Mikael
Rautio, Maria Helena
Ripatti, Teemu Sakarias
Salo, Maria Vilhelmiina
Siekkeli, Riina Annika
Toivonen, Jannina Anna Emilia
Viherkoski, Ville Eemeli
Viitala, Petri Juhani Oskari

Lentokoneasennuksen perustutkinto, lentokoneasentaja
Craig, William Antero
Jusslin, Jan Erik
Karttunen, Oona Maria
Metiäinen, Marcus Oliver
Mäkinen, Suvi Iida Annina
Purho, Sami Sakari
Rasi, Eetu Iivari
Udd, Joonas Valtteri
Valtonen, Jouni Juhani

Logistiikan perustutkinto, (autonkuljettaja/yhdistelmäajoneuvonkuljettaja)
Ahtiainen, Alex Toivo Juhani
Bambara, Roberto Thomas
Heiniemi, Jarno Sami Matias
Kankala, Johanna Maria
Koivistoinen, Eino Ilmari Teuvo
Loponen, Leevi Mikael Aleksanteri
Meriläinen, Miko Jan Kristian
Niinivuori, Aleksi Antti Jalmari
Oikarinen, Jimi Daniel
Pakarinen, Jani Ville Valtteri
Pylvänäinen, Samu Sulo Antero
Rahikka, Atte Rami Tapani
Rissanen, Joel Matti Johannes
Taiminen, Jere Erik Raafael
Turklin, Tarmo Petter
Vanhatalo, Joni Juhani

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, (automaatioasentaja/sähköasentaja)
Akkanen, Elias Niilo-Vihtori
Asikainen, Olli Antton
Bottas, Aaron Johannes
Halme, Waltteri Ari Juhani
Hämäläinen, Matias Toivo Juhani
Jourio, Miro Juhani
Kautto, Aki Arinpoika Kalervo
Kelu, Alvar
Kesäniemi, Teemu Severi
Kuusela, Atro Mikael
Lagerström, Henrik Akseli
Lampila,Kalle Henrik
Lehtonen,Toni Valtteri
Marsala, Julius Toivo Juhani
Myllylä, Ossi Johannes
Nironen, Rasmus Tapani
Nurminen, Oskari Pekka Viljami
Paavilainen, Leevi Tapio
Pirinen, Jonne Kristian
Pöyry, Antti Oskari
Ripattila, Joel Oskari
Salmi, Eljas Juho
Sirenius, Teemu Matias
Soininen, Joonas Antti Kristian
Suur-Hamari, Juuso Johannes
Teikari,Jarno Vesa Matias
Toivonen, Niklas Atte Petteri
Toivonen, Timi Antti Matias
Tujunen, Ville Mikael
Tuominen,Niko Mikael


Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto, elektroniikka-asentaja
Alanko, Joonas Aleksi Rikhard
Al-Hakeem, Alhasan Ghazi Mohammed Ali
Ipatov, Anatoly
Kokkoniemi, Oskari Miko Matias
Köse, Sadiye
Saartia, Joel
Tulilahti, Elias Otto Anton
Viljanen, Jesse Juhani


Talotekniikan perustutkinto, putkiasentaja/ilmanvaihtoasentaja
Ahlfors, Taro Wilhelm
Haapamäki, Väinö Teuvo Tapio
Heikkinen,Jyri Antero
Huttunen, Pauli Matti Tuomas
Hyväkkä, Roni Eerik Olavi
Järvinen, Vili Mikael
Karlsson, Leevi Matias
Könönen,Riku Aleksi
Lehtinen, Joonas Santeri
Lehtinen, Jussi Petteri
Marjunen,Niklas Alex Benjamin
Mustonen, Jani Mauri Tapio
Muuronen, Teemu Väinö Mikael
Nieminen ,Arttu Veikka Sakari
Palm, Juho Pekka-Abel
Panjanen, Theo Tobias
Patanen, Tuomo Tapio
Pienmunne, Teemu Tapio
Raita, Väinö Olavi Pellervo
Rantala, Lauri Hugo Antero
Räisänen, Vili Akseli
Sakki, Teemu Petri Tapani
Salminen, Juhana Väinö Viljami
Toikka,Ville Antero
Töyrylä, Anders Wiljam
Valtonen, Marko Juhani
Yli-Kivistö , Ville Verneri
Ylärakkola, Tapio Niko Henrik

Turvallisuusalan perustutkinto, turvallisuusvalvoja
Hallikas, Oona Eveliina
Kujala, Lotta Peppiina
Lahtinen,Riku Kalle Matias
Lahtinen,Ruusa Olivia
Lappalainen, Tuuni Elisa
Lehtonen,Lauri Juhani
Leppänen, Terhi Katariina
Marin, Ami-Eemil Artturi
Ollikka,Miika Aleksi
Pousi, Noora Karoliina
Rautamies, Roosa Alexandra
Savenius, Juulia Karoliina
Suutari,Liisa Anni-Pauliina
Taavila,Sami Petteri
Vaija, Eero Mikael

KSAO, kulttuuri ja tekniikka, Kouvola

Käsi- ja taideteollisuusalan perustutkinto, artesaani
Koru- ja pienesinevalmistus
(2 ei antanut nimen julkaisulupaa)
Airaksinen Veli-Markku    
Hallikas Monica
Kashina Daria
Koivisto Petra
Kovanen Einari
Ollikka Jani
Pasi Inka
Sandelin Toni
Tilli Noora
    
Restaurointiala
Bogdanova Aleksandra
Kautoniemi Mika
Löppönen Emmi
Sahlberg Ronja
Saikkonen Roosa

Ohjaustoiminta
Harjula Laura
Kuoppala Henna
Lindh Sara
Lukka Iida
Lukka Sonja
Myllymäki Henna
Tanska Miisa
Tuominen Katja

Tekstiili- ja vaatetusalan perustutkinto, vaatetusompelija
(4 ei antanut nimen julkaisulupaa)
Golubeva Alina
Rautjärvi Inka
Wirkkala Oona

Rakennusalan perustutkinto, talonrakentaja
(5 ei antanut nimen julkaisulupaa)
Arola Tommi    
Jakonen Toni    
Järvinen Samu
Kaksonen Elias
Kalander Valtteri
Luoma Henri
Pajunen Heikki
Pohjolainen Taru
Puttonen Jonni
Pylkkänen Roosa
Saarinen Santtu
Suurnäkki Simo
Suursalmi Jani
Tiira Petri
Topo Niko

Puualan perustutkinto, puuseppä
(5 ei antanut nimen julkaisulupaa)

Aho TeemuAndersson Arvo
Hallikas Joona
Harju Marika
Heikkonen Toni
Jurvanen Saku
Kelloniitty Perttu
Nurminen Aleksi
Purho Oskari
Tamminen Jere

Talotekniikan perustutkinto, putkiasentaja/ilmanvaihtoasentaja
Ahlfors, Taro Wilhelm
Haapamäki, Väinö Teuvo Tapio
Heikkinen,Jyri Antero
Huttunen, Pauli Matti Tuomas
Hyväkkä, Roni Eerik Olavi
Järvinen, Vili Mikael
Karlsson, Leevi Matias
Könönen,Riku Aleksi
Lehtinen, Joonas Santeri
Lehtinen, Jussi Petteri
Marjunen,Niklas Alex Benjamin
Mustonen, Jani Mauri Tapio
Muuronen, Teemu Väinö Mikael
Nieminen ,Arttu Veikka Sakari
Palm, Juho Pekka-Abel
Panjanen, Theo Tobias
Patanen, Tuomo Tapio
Pienmunne, Teemu Tapio
Raita, Väinö Olavi Pellervo
Rantala, Lauri Hugo Antero
Räisänen, Vili Akseli
Sakki, Teemu Petri Tapani
Salminen, Juhana Väinö Viljami
Toikka,Ville Antero
Töyrylä, Anders Wiljam
Valtonen, Marko Juhani
Yli-Kivistö , Ville Verneri
Ylärakkola, Tapio Niko Henrik

Turvallisuusalan perustutkinto, turvallisuusvalvoja
Hallikas, Oona Eveliina
Kujala, Lotta Peppiina
Lahtinen,Riku Kalle Matias
Lahtinen,Ruusa Olivia
Lappalainen, Tuuni Elisa
Lehtonen,Lauri Juhani
Leppänen, Terhi Katariina
Marin, Ami-Eemil Artturi
Ollikka,Miika Aleksi
Pousi, Noora Karoliina
Rautamies, Roosa Alexandra
Savenius, Juulia Karoliina
Suutari,Liisa Anni-Pauliina
Taavila,Sami Petteri
Vaija, Eero Mikael